izolasyon çözümleri

Başlatan av.mehmet, Nisan 04, 2015, 12:00:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

av.mehmet

Arkadaþlar aracýn içindeki sökülebilen tüm bakalit parçalarý söküp içlerini akustik yanmaz süngerle doldurmayý düþünüyorum. Keza torpidoyuda 10 cm lik süngerle doldurmayý. sizce nasýl bir sonuç alýnýr?
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Nisan 04, 2015, 12:00:03
Arkadaþlar aracýn içindeki sökülebilen tüm bakalit parçalarý söküp içlerini akustik yanmaz süngerle doldurmayý düþünüyorum. Keza torpidoyuda 10 cm lik süngerle doldurmayý. sizce nasýl bir sonuç alýnýr?
[/quot

Akustik sunger baya etkili ben tabanda kullanmýþtým bir kaç defa su girince tekrar söktüm ses yalýtýmý ve titreþim konusunda baþarýlý torpidomda hala var..

kaneruslu

sökülebilen parçalarý doldurursan söktüðün parçalarý takamazsýn abi , kalýnlýk yapar

tevfik

Tek kompenentli izelasyon köpüðünü bir çöp poþetinin içine sýkýn sonra aðzýný uç kýsýmdan baðlayým atýn bakalitin arkasýna oradaki boþluklara göre þiþerek kuruyacaktýr.
Poþet içinde olduðu içinde istediðiniz zaman bakalitide söker köpüðüde çýkara bilirsiniz.

av.mehmet

Niva çok basit bir araç ama daha tek bir parçasýný dahi söküp takmadým biraz kurcalamak istiyorum ::)

bkerti

Merhaba, yeni konu açmadan kaynak yapayým dedim.

Kaputun iç tarafýna bu akustik süngerlerden kaplasak motor sesini azaltýr mý? Hararete etki eder mi. Isýya dayanýklý denmiþ bu sünger için deneyen var mý? tavsiye edeceðiniz farklý bir malzeme ve kaplama yöntemi var mý?

Harun

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: Harun -  Nisan 14, 2015, 03:36:06
orjinali durmuyor mu Bayram?

Eski modellerde olduðunu sanmiyorum hocam zira benimki 2000 model benimkindede yok

bkerti

Aynen Harun abi orjþnali yok. Belki de hiç olmamýþ.

bkerti

Hararate etkisi olur mu. Ben ondan çekiniyorum. Bir deneyle yapýþtýrmam gerekir düþmemesi için.

Harun

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 14, 2015, 04:27:28
Hararate etkisi olur mu. Ben ondan çekiniyorum. Bir deneyle yapýþtýrmam gerekir düþmemesi için.

sanmam,
hava alan bir yerini kapatmýyorsun sonuçta.
benim 2010 da var,
eski modellerde de gördüðümü hatýrlýyorum hatta kahverengi uzaktan deriye benzer bir madde idi hatýrladýðým :D

yapýþkan madde konusunda bilgim yok.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Nisan 14, 2015, 04:27:28

Ben daha önce baþka bir malzemeden uygulamýþtým yapýþtýrýcý kullanmaya kýyamayýp çift taraflý bantla yapistirmistim bir süre iþ gördü ama çift taraflý bant saldý bir sure sonra kanýmca bally yapýstýrýcý iþ görür genelde halý sünger kumaþ vs yapistirmak icin dosemeciler bally kullaniyor hararete en ufak etkisi olmamisti zaten her taraftan hava aliyor acaba o sunger toza kire suya vs ne kadar dayanýklý olur

av.mehmet

Hararete etkisi olmaz bencede. harareti gidermenin en iyi yolu hortumlarý, termostadý ve genleþme kabý ve kapaðýný deðistirmek. Toplam maliyet 100 tl civarý. Kaput içine yapýlacak akustik süngerin gürültüye faydalý olacaðý kanýsýndayým. Bu malzemeler koçtaþta var. Yoðun ve kalýn olanýndan almak verimi arttýrýr. Bu sünger ayný zamanda motor ýsýsýnýn kaput boyasýna zarar vermesinede engel olur.

bkerti

Sagolun abuler. Hararet sorunum yok normalde. Bally ile yapacaðým bu hafta sonu. Aynene Mehmet abý koctasta gördüm bende. Sanzýman sesini azalttým arka teker sesini de yine süngerle azalttým. Ama motor kýsmýný da kapatayým diyorum. Zatenbaltta ýzolasyon var. Kapýlara da yaptým. Ýn göðüs kýsmýnýn arkasýnda da elyaf var.