MUHTELÝF SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 23, 2008, 12:28:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suat

Yevgeni

Teþekkürler.

Bugün uðradým baktým; üst kapakta iticilerle iliþkili sübap baþýna çifter halkalý yaðlý bir sistem var, halkalardan biri kýrýlmýþ, yaðlamayý kesmiþ.
Söz konusu sübap kýzarmakla kalmamýþ kýrýlmýþ da inceden. Zaten kompresyon kaçaðý ihtimaldir o kýrýk yüzündendir sanýyorum. Bu arada tahliye sübaplarý cillop gibi, emme sübaplarý kýzarmýþ, kararmýþ.

Sebebinin malzeme kalitesi olduðunu söyledi usta. Dedim o vakit daha kaliteli bir 4 çeker mi almalý? Dedi "Ýstersen al! Niva'nýn sübap takýmý 60 lira, ayný arýzayý misal bir Kia Sorento yapsa 300-500 lira arasý o sübaplar. Ve dahi Kia'da bu iþ 4000'e kadar çýkardý."

Kýssadan hisse oldu. Ha kaliteli ve dahi pahallý araç sübap kýrmaz mý? Bilemem, sonuçta metaldir o da..

giosué

wastiee

geçmiþ olsun ya, niye olmuþ ki peki? kötü malzeme + þans mý yani sadece?

bursa'yý etkilemiyor deðil mi durum? :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Bursa'yý etkilemiyor. Ve evet malzeme kalitesi ve þans.
Yarýn biter, test tüst Perþembe alýrým.

NÝVACI

Bende gelenses deðiþikliði ve vites kolarý vibrasyonu vize hazýrlýðý.
bursa hazýrlýðý diyerek bir eski dostun mekanýnda arazi þanzumanýný alaþaðý ettik arka þaft çýkýþýný görelim diye açtýk.
karþýmza  ön þaft diþli gurubunun arka  rulmaný daðýlmýþ çýktý hadi idare etsin deseydik
Bizde gurbet elde bir hal geldi baþýma  türküsüyle  tercümaný hal eyleyecektik.
iki  rulman toplam 21TL
gelde vazgeç   VÝVA NÝVA...
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Bizim çocuðun sesi düzelmiþ, böyle mýrýl mýrýl mýrýldanýyor, yürüyüþü bir rahatlamýþ, çekiþi bir güzel.
Belki tamirat sonucu böyle, belki psikolojik ama ne farkeder?

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Harun

Alıntı YapBizim çocuðun sesi düzelmiþ, böyle mýrýl mýrýl mýrýldanýyor, yürüyüþü bir rahatlamýþ, çekiþi bir güzel.
Belki tamirat sonucu böyle, belki psikolojik ama ne farkeder?

Bursa'ya saðlýklý yetiþtiðine sevindim senin çaylaðýn...

NÝVACI

bizim ihtiyar bile dursunbey daðlarýnda çifte  atýyordu.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

NivaTANK

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 23, 2008, 12:30:23
PROBLEM:
Vites deðiþiminde, dur kalkta, alttan gelen (debriyajdan ayaðý kaldýrmadan oluþan) "lak" sesi ve küçük bir silkeleme durumu. Buna paralel 90 km/s ile baþlayýp 130 km/s civarýnda azalan titreme. Tüm gövde deli gibi titriyordu.

TEDAVÝ:
Þaft balansý. Özellikle ön þaftta görülen yamukluk ve boþluk, akabinde düzeltilmesi. Arazide oluþmuþtur diye düþündüm. Vites geçiþlerindeki o silkeleme ve ses de kesilmiþ oldu. Þýkýr þýkýr geçiyor vites þimdi.

Seneler önce yazdýðýn bu bilgi benim çok iþime yarayabilir sanýrým benim araçta bu durum var
Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK

Yevgeni

Berk, arka tandýr ve aks kollarýnýn da sýkýlýðýný bir kontrol ettir..

Harun

selamlar ve iyi bayramlar...
bayram dedik atladýk bizim keçiye hýsým akraba,büyüklerin elleri,küçüklerin gözleri derken...
baya biz gezdik.
bu sabah Anadolu yakasýndan Þiþli'ye son bir ziyaret akabinde eve dönmek üzere gazladýk.
Sabah çýkýþta keçiyi þöyle bir etraflýca kontrol ettik (herzaman araca binmeden elimden geldiðince yaparým.)
Keçi saðlam...
Þiþli'ye vardýk,park ettim.
2 saat sonra dönüp yine keçiye binmeden bir kontrol daha....
Ahanda arka sol lastik içi tertibatta karþýlaþtýðým manzara...
Bu halde 20-25 km daha yapýp eve geldim,
bu kadar sürede asfaltta,bu kadar büyük sýzýntý için neolmuþ olabilir ??? :o