Yalova Gezmesi...31 Ocak-01 Þubat 2015

Başlatan Harun, Ocak 08, 2015, 09:01:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

No mud, no fun...

Harun

ufff manzara süper.
þimdi tarih ne diyorsunuz,
okullar kapanacak sanýrým iki haftaya...

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 11, 2015, 12:05:13
ufff manzara süper.
þimdi tarih ne diyorsunuz,
okullar kapanacak sanýrým iki haftaya...

24-25 Ocak veya 31ocak-1subat haftasonlarý uyar mý?  Sonrasýnda Þubat sonuna kadar hiçbir haftasonu bana uymuyor :(
No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 10, 2015, 11:37:31

Delmece Yaylasý, bu da kaptanýn GPF.
Bu sabahýn gecesinde Haldun ve ben "kar geleyi amman" deyip (Nivalarýn papuçlar uygun deðildi ki, orman içinden çýktýydýk oraya da) inmiþtik yayladan.
Kaptan da ertesi gün karda yaylana yaylana indiydi..

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 11, 2015, 01:44:55
Delmece Yaylasý, bu da kaptanýn GPF.
Bu sabahýn gecesinde Haldun ve ben "kar geleyi amman" deyip (Nivalarýn papuçlar uygun deðildi ki, orman içinden çýktýydýk oraya da) inmiþtik yayladan.
Kaptan da ertesi gün karda yaylana yaylana indiydi..

Yusuf abi epey hamle ettiydi Delmece'ye, seviyordu sanýrým oralarý...  fotolarý da o gezilerin baþlýklarýndan aldým...

bir kez jimny ile, bir kez de motorla gittim oralara, sonbahardý son gidiþim, pek güzeldi renkler... kýþýný merak ediyorum.. makul seviyede kar olur da çýkabilirsek keyifli bir kamp olabilir..
No mud, no fun...

ugur16

Bende tam 7 þubat diyecektim ki mehmet sana uymuyormuþ:) o zaman 24-25 iyi gibi görünüyor..
Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 11, 2015, 01:02:26
24-25 Ocak veya 31ocak-1subat haftasonlarý uyar mý?  Sonrasýnda Þubat sonuna kadar hiçbir haftasonu bana uymuyor :(

24-25 Ocak için eþimin durumu belirleyici,eðitimi olursa nanay,mecbur bebeye bakarým ;D
31 Ocak bana þimdilik müsait görünüyor ama önden izin alamam tükkanýn durumundan kelli
24-25 Ocak olursa önden cumayý da alabilirim izin,
iyice karýþtýrdým,benim bile kafam karýþtý ???

aydinaydogan

Bana iki tarihte uyuyor gibi.  Size uyduktan sonra iki tarih içinde beni düþünebilirsiniz.

kocaali

o zaman top Harun hocamda... üstadým sen durumu netleþtir, biz sana uyalým..

bu arada o bölge için cumartesi sabah erken harekete geçersek cumartesi-pazar yeter düþüncesindeyim.. tabi henüz hiç rota çalýþmadýk  ;D  Yusuf abinin GPS kayýtlarý mevcut, sanýrým epey yol gösterirler, onun geçtiði yerlerden geçmezsek baþýmýz derde girmez   ;D ;D   
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Ocak 12, 2015, 11:37:14
o zaman top Harun hocamda... üstadým sen durumu netleþtir, biz sana uyalým..

bu arada o bölge için cumartesi sabah erken harekete geçersek cumartesi-pazar yeter düþüncesindeyim.. tabi henüz hiç rota çalýþmadýk  ;D  Yusuf abinin GPS kayýtlarý mevcut, sanýrým epey yol gösterirler, onun geçtiði yerlerden geçmezsek baþýmýz derde girmez   ;D ;D   

bugün yarýn benim olay netleþir,
sadece hafta sonu deðil mi plan ilave hafta içi iznine gerek yok

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 12, 2015, 12:07:41
sadece hafta sonu deðil mi plan ilave hafta içi iznine gerek yok

bence gerek yok o bölge için, zaten parkur sayýsý çok sýnýrlý, bir de zorlu kýsýmlara bulaþmayýz dediðimiz için daha da sýnýrlanacak.. umarým tüm orman içi yollar çok aðýrlaþmaz da asfalta hapsolup kalmayýz..  ;D
No mud, no fun...

kocaali

forumu biraz karýþtýrdým, biraz da diðer kaynaklara baktým... temelde 3 ana rota görünüyor;

- Termal'den Sudüþen Þelalesi istikametinden Delmece'ye orman yolu (Yusuf abi bir denemesinde çok zorlu olduðundan çýkamadýklarýný yazmýþtý) (alttaki haritada beyaz iz)
- Teþvikiye'den Delmece'ye çýkan, Erikli Yaylasý ve Kent Ormanýndan, þelalelerden, Dipsiz Göllerden geçen asfalt yol... (Kar olmazsa sýkýntýsýz, yoðun kar olursa çýkamayabiliriz, Bir keresinde kardan dolayý Yusuf abi ve tayfa 570m rakýma kadar çýkýp dönmek zorunda kalmýþtý) (alttaki haritada beyaz iz)
- Çýnarcýk ve Hasanbaba üzerinden veya Ortaburun Köyünden Delmece'ye çýkan orman yolu, (Niva tayfasýndan bunu deneyen olmadý sanýrým) (alttaki haritada turuncu iz)

No mud, no fun...

Yevgeni

Termal'den Sudüþen Þelalesi istikametinden Delmece'ye orman yolunu 3 Niva kýþýn yaptýk.
GPF'de OK144 vardý, diðer 2 Niva düz lastik idik. Zorluðu yaðan kar belirler. Çamur problem deðil.
Yukarýdaki fotograflarda bahsi geçen hamledir bu (gece kar yaðan).
Benim ilk arazi tecrübemdi..

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 12, 2015, 03:40:36
Termal'den Sudüþen Þelalesi istikametinden Delmece'ye orman yolunu 3 Niva kýþýn yaptýk.
GPF'de OK144 vardý, diðer 2 Niva düz lastik idik. Zorluðu yaðan kar belirler. Çamur problem deðil.
Yukarýdaki fotograflarda bahsi geçen hamledir bu (gece kar yaðan).
Benim ilk arazi tecrübemdi..

AT lastik ile mi MT ile mi gitmeli karar veremiyorum  ::) :-\ 
No mud, no fun...