Nivayla uzun yol gidilmez!

Başlatan SinanATASOY, Kasım 05, 2014, 08:27:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aydinaydogan

1-2-3 mayýs 3 günlük inegöl hem gezi hem ziyaret, toplam 700 km yaptým. Týk demedi maþallah. Bakýmlý ise korkmayýn dünyanýn öbür ucuna gider bence.

Niva67

KEÇÝ hedefte!.. :)

12 Mayýs salý akþamý saat 20.40 ta Kdz.Ereðli' den hareket eden Keçi, 13 Mayýs sabahý 08.10 da Altýnoluk' a salimen vardý..

Ýnternet baðlantým ancak bugün saðlandýðý için, mesajým biraz gecikti.

Kdz. Ereðli-Düzce-Ýzmit(Doðu)-Gölcük-Yalova-Bursa-Balýkesir-Edremit-Altýnoluk yolu gidildikten sonra,

kilometre saatinde 560 kilometre yol katettiði gözüküyordu.. Daha önce ayný yolu diðer aracýmla, 580 Km.olarak

ölçüyordum.. Lada' nýn lastik ebadý orijinal olmadýðý için, kilometre ölçümleri biraz farklý olabilir.

Üzerinde, 205 / 80 TR16 lastikler var. Lastikler çamur lastið tabir edilen cinsten olduðu için, asfaltta  bayaðý gürültü

üretiyor. Yolda toplam iki saat mola verdiðimize göre, bu mesafeyi, 9,5 saatte almýþ oluyoruz..

Tabii ki Keçi ile asfalt yolculuðu, normal binek araçlarla yapýlan yolculuklarla mukayese edilmemeli..

Araçta her telden ince saz faslý oluþuyor!.. :) Buna raðmen, ne eþim, ne de ben, yolculuktan pek þikayetçi

olmadýk. Ama, þunu söyleyebilirim; mecbur kalmadýkça, arazi lastikli bir Niva ile asfalt yollarda, otobanda

yolculuk pek de keyif vermiyor..  Ama, þehir içinde aracý kullanmak bayaðý hoþuma gidiyor..

Burada 300 metre uzaktaki bakkala ekmek almaya bile Keçi ile gitmek bayaðý güzel oluyor.

Diðer aracýmý da getirdiðimde, þehir içinde onu hiç kullanacaðýmý zannetmiyorum.. :)

Þehir içinde, daðda-bayýrda  Keçi, þehir dýþýnda, asfalt yollarda diðer araç..

560 Kilometrelik yolculuk esnasýnda yakýt sarfiyatýný ortalama 15 Litre/100 Km. (LPG) olarak ölçtüm.

Bu deðer biraz fazla ama, bunu lastiklere  ve de motor süpap ayarýnýn tam istediðim þekilde olmamasýna baðlýyorum.

Kýsacasý; ''Arazi aracý, arazide kullanýlmalýdýr!'' diyorum.. Taþ, yerinde aðýrdýr derler..

Yine de, yolda bana hiçbir sýkýntý yaþatmadýðý için, Keçi' yi biraz daha fazla sevdim!.. :)

Harun

sýkýntýsýz menzile varmanýza sevindim Suat amca,
artýk Altýnoluk taraflarýnda keþif yaparsýn bol bol Niva ile.
selamlar

Niva67

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 17, 2015, 10:06:25
sýkýntýsýz menzile varmanýza sevindim Suat amca,
artýk Altýnoluk taraflarýnda keþif yaparsýn bol bol Niva ile.
selamlar

Ýnþaallah, inþaallah!!!.. :)