Gönderen Konu: 17-18-19 Mayıs 2014 Kırklareli Turu  (Okunma sayısı 17789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Harun

• Administrator
  • Ormanlarimdan bir dal kesenin başını keserim-Fatih
Ynt: 17-18-19 Mayıs 2014 Kırklareli Turu
« Yanıtla #60 : Mayıs 20, 2014, 08:35:39 »
Öte yandan her gidişimde başka güzellikler keşfetmem oraları daha da sevmeme sebep olmakta,
Resmi kurumlardan bilgi edinme hakkı yolu ile bölgenin orman yollarını da gösteren bir haritasını talep ettim,bakalım ne diyecekler :D

Bu arada bir sorum var abiler,
dağ bayır köy yolları dolanırken  yakıt sıkıntısı olmasın deyu bagaja 20 Lt lik askeri tip bir bidon içinde benzin koydum.
kullanmaya gerek kalmadı,
bagajda yatıyor benzin,
beklemesi bir sıkıntı yaratır mı havaya uçmayalım ??? :o

Çevrimiçi Harun

• Administrator
« Yanıtla #61 : Mayıs 20, 2014, 08:41:20 »
  afiyet olsun..

yav  buraya video yüklenebiliyormu..   dün bir orman içi yaptım..  size göre otoban ..  maksat yeşillik  olsun arada..

Maestro abi,
video eklemek mümkün şöyle;
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=5515.0

Çevrimdışı BAHADIR

« Yanıtla #62 : Mayıs 20, 2014, 10:07:00 »
Öte yandan her gidişimde başka güzellikler keşfetmem oraları daha da sevmeme sebep olmakta,
Resmi kurumlardan bilgi edinme hakkı yolu ile bölgenin orman yollarını da gösteren bir haritasını talep ettim,bakalım ne diyecekler :D

dağ bayır köy yolları dolanırken  yakıt sıkıntısı olmasın deyu bagaja 20 Lt lik askeri tip bir bidon içinde benzin koydum.
bagajda yatıyor benzin,

Yevgeni'nin bir bidon yıllanmış benzini vardı, hatta Moğolistan'a gittiydi diye hatırlıyorum. Bende plastik bidonda benzinli ocak için vardı ama sıcakta bidonu şişirip mahvetti ama patlamadı. Benzinin buharı patlayıcıdır, bidon tam doluysa sıkıntı yok.  ;D

Çevrimdışı Maestro

« Yanıtla #63 : Mayıs 20, 2014, 03:10:17 »
Maestro abi,
video eklemek mümkün şöyle;
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=5515.0

şu an işyerindeyim.. akşam belki uğraşırım.. bideonun boyutu yaklaşık 110 MB  ben düşüre düşüre   80 MB lara düşürebildim.. ama ne face e.. need youtube a ekleyemedim.. Dailymotion a da ekleyemedim.. benim internet bağlantımda bir sıkıntı olabilir.. kopmalar yaşayabiliyoum.. bir ekleyebilsem en kötü link atarım..

Pazar günü binek arabam ile Orman içine daldım.. Trasktörlerin kullandıgı yollarda Vites  L ye alarak  bir müddet seyir yaptım.. 2 Tilki gördüm , aynı yerde bekliyorlardı , üzerlerinde kuzgun gibi bir leş yiyici uçuyordu.. sonradan aklıma geldi.. ya dedim ..  orada ne varki leş yiyen kuş olsun.. Tilki ler leş yemez degilmi ??  birini öldürüp atmasınlar.. tövbe  tövbe.. sonradan aklıma geldi..

Çevrimdışı volkaneryuva

« Yanıtla #64 : Mayıs 24, 2014, 06:59:33 »

bagajda yatıyor benzin,

Harun abi benim bir teknem vardı. Benzinli dıştan takma motorlu. Malum teknenin içi yazın sıcak oluyor, bidonun havasını boşaltırdım yanlarından basınç yaparak. Koca yaz saklardım yeri gelir . Hiç sıkıntı yaşatmadı ki kapalı kamara ve izmirde. sıcaklık kamara içi börek koysan pişer.   ;D

Çevrimiçi Harun

• Administrator
« Yanıtla #65 : Ağustos 25, 2015, 09:38:01 »
Jandarmakule mevki Yenice ile Demirköy arasında,
ve orman içinde bir maden..

http://www.radikal.com.tr/cevre/istrancalara_danistay_mujdesi-1421286

Yargı 'Dur' demiş,
elbette tonlarca alan ağaçsızlaştıktan sonra yine.... >:(
Artvin'de olanlar,daha önce Istanbul ve Ankara'da hemen her yağmurda yaşananlardan ders alınmıyor, >:(
Doğa hesabını ağır soracak ....