17-18-19 Mayýs 2014 Kýrklareli Turu

Başlatan Harun, Mayıs 11, 2014, 02:33:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Öte yandan her gidiþimde baþka güzellikler keþfetmem oralarý daha da sevmeme sebep olmakta,
Resmi kurumlardan bilgi edinme hakký yolu ile bölgenin orman yollarýný da gösteren bir haritasýný talep ettim,bakalým ne diyecekler :D

Bu arada bir sorum var abiler,
dað bayýr köy yollarý dolanýrken  yakýt sýkýntýsý olmasýn deyu bagaja 20 Lt lik askeri tip bir bidon içinde benzin koydum.
kullanmaya gerek kalmadý,
bagajda yatýyor benzin,
beklemesi bir sýkýntý yaratýr mý havaya uçmayalým ??? :o

Harun

Alıntı yapılan: Maestro -  Mayıs 19, 2014, 01:17:45
  afiyet olsun..

yav  buraya video yüklenebiliyormu..   dün bir orman içi yaptým..  size göre otoban ..  maksat yeþillik  olsun arada..

Maestro abi,
video eklemek mümkün þöyle;
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=5515.0

BAHADIR

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 20, 2014, 08:35:39
Öte yandan her gidiþimde baþka güzellikler keþfetmem oralarý daha da sevmeme sebep olmakta,
Resmi kurumlardan bilgi edinme hakký yolu ile bölgenin orman yollarýný da gösteren bir haritasýný talep ettim,bakalým ne diyecekler :D

dað bayýr köy yollarý dolanýrken  yakýt sýkýntýsý olmasýn deyu bagaja 20 Lt lik askeri tip bir bidon içinde benzin koydum.
bagajda yatýyor benzin,

Yevgeni'nin bir bidon yýllanmýþ benzini vardý, hatta Moðolistan'a gittiydi diye hatýrlýyorum. Bende plastik bidonda benzinli ocak için vardý ama sýcakta bidonu þiþirip mahvetti ama patlamadý. Benzinin buharý patlayýcýdýr, bidon tam doluysa sýkýntý yok.  ;D

Maestro

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 20, 2014, 08:41:20
Maestro abi,
video eklemek mümkün þöyle;
http://nivaturkiye.com/nivaForum/index.php?topic=5515.0

þu an iþyerindeyim.. akþam belki uðraþýrým.. bideonun boyutu yaklaþýk 110 MB  ben düþüre düþüre   80 MB lara düþürebildim.. ama ne face e.. need youtube a ekleyemedim.. Dailymotion a da ekleyemedim.. benim internet baðlantýmda bir sýkýntý olabilir.. kopmalar yaþayabiliyoum.. bir ekleyebilsem en kötü link atarým..

Pazar günü binek arabam ile Orman içine daldým.. Trasktörlerin kullandýgý yollarda Vites  L ye alarak  bir müddet seyir yaptým.. 2 Tilki gördüm , ayný yerde bekliyorlardý , üzerlerinde kuzgun gibi bir leþ yiyici uçuyordu.. sonradan aklýma geldi.. ya dedim ..  orada ne varki leþ yiyen kuþ olsun.. Tilki ler leþ yemez degilmi ??  birini öldürüp atmasýnlar.. tövbe  tövbe.. sonradan aklýma geldi..

volkaneryuva

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 20, 2014, 08:35:39

bagajda yatýyor benzin,

Harun abi benim bir teknem vardý. Benzinli dýþtan takma motorlu. Malum teknenin içi yazýn sýcak oluyor, bidonun havasýný boþaltýrdým yanlarýndan basýnç yaparak. Koca yaz saklardým yeri gelir . Hiç sýkýntý yaþatmadý ki kapalý kamara ve izmirde. sýcaklýk kamara içi börek koysan piþer.   ;D

Harun

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 19, 2014, 04:06:06
Jandarmakule mevki Yenice ile Demirköy arasýnda,
ve orman içinde bir maden..

http://www.radikal.com.tr/cevre/istrancalara_danistay_mujdesi-1421286

Yargý 'Dur' demiþ,
elbette tonlarca alan aðaçsýzlaþtýktan sonra yine.... >:(
Artvin'de olanlar,daha önce Istanbul ve Ankara'da hemen her yaðmurda yaþananlardan ders alýnmýyor, >:(
Doða hesabýný aðýr soracak ....