Frig Vadisi

Başlatan kocaali, Nisan 27, 2014, 11:07:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 21, 2014, 11:56:22
tayin???

benle ilgili deðil yaw :) benim Bursa'dan ayrýlmakla ilgili planlarým yok, en azýndan þimdilik :)
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 21, 2014, 01:49:25
benle ilgili deðil yaw :) benim Bursa'dan ayrýlmakla ilgili planlarým yok, en azýndan þimdilik :)

Bursa'yý býrakýp Istanbul'a tayin falan istedin sandým da taþlayýp kovalayacaktým seni Mehmet  :D

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Mayıs 21, 2014, 04:20:40
Bursa'yý býrakýp Istanbul'a tayin falan istedin sandým da taþlayýp kovalayacaktým seni Mehmet  :D

ben Ýstanbul'da yaþayamam sanýrým.. mecbur kalmadýkça, ya da çoooooooooooooookkkk iyi bir teklif almadýkça düþünmüyorum   ;D ;D

ileride bizim oðlan oralara gider de peþine takýlýr mýyýz, pek sanmýyorum; muhtemelen onu farklý memleketlere yönlendirmeye çalýþacaðým.. birkaç gün önce Londra'dayken 2014 itibariyle Avrupa Birliði ülkelerine koþulsuz þartsýz yerleþme ve oralarda çalýþma özgürlüðüm olduðunu öðrendikten sonra, oðlaný TR'de yetiþtirmek konusunda kafamda var olan soru iþaretleri beynimin içinde þiddetle tepinmeye baþladý...  bakalým zaman ne gösterecek... hayýrlýsý diyelim...
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 15, 2014, 01:12:15
Çanta geldi, lakin canta gelene kadar velet uyudu deneyemedik.. goruntusu malzemesi ergonomisi iyi, tahminimden daha genis oturma alani var, rahat eder sanirim sipa :)

geçen pazar kýsa bir yürüyüþle sýrt çantasýný deneme þansým oldu.. bizim küçük adam çantanýn içinde gayet rahat görünüyordu, hiç sesini çýkarmadan etrafý izleye izleye oturdu.. sanýrým sevdi vaziyeti :) :)  birkaç deneme daha yapacaðým, sanki biraz öne doðru kayýyor sýpa, arkaya yaslanmayý tercih etmiyor, bunu bi çözmem lazým... öne kaydýðýnda da oturduðu yerin ön gerdirme kayýþlarý baský yapýyor olabilir, daha rahat oturacaðý þekilde bisiklet koltuðu þekline benzer bir yapý adapte edebilir miyim oraya bakacaðým..

No mud, no fun...

Maestro

Maþallah.. ufaklýktan aþýyý vermiþsiniz..

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Haziran 11, 2014, 03:12:09
Maþallah.. ufaklýktan aþýyý vermiþsiniz..

ufaklýðý alýþtýrmaya çalýþýyoruz.. ancak kendi kararlarýný kendisi vermeye baþladýðýnda ne olur göreceðiz :)
No mud, no fun...

kocaali

Niyetten 1,5 yýl sonra nihayet geçen hafta 2 günde yapabildim Frig Vadisi gezisini... Bölge çok büyük olduðu için planladýðým yerlerin tamamýný göremedim ancak çok keyif aldým, muhteþem bir coðrafya...

Ilk fýrsatta eklerim birkaç tadýmlýk foto... 
No mud, no fun...

kocaali

bir buçuk aydýr bilgisayarsýzdým, ilgilenemedim foto iþleriyle... nihayet haftasonu hallettim bilgisayar olayýný; artýk yavaþ yavaþ yüklerim gezi fotolarýný...

aþaðýdaki iki kare, Ayazini kasabasý civarýnda çekildi...

No mud, no fun...

Harun

bu frig vadisi çok geniþ bildiðim kadarý ile,
Becce bile 'Zor Yollar' da yanlýþ anýmsamýyorsam 3 program gazdi oralarda.
Bolu'da Seben tarafýnda benzer formatta yerler var.
Kýsmet ise yakýn zamanda Bolu rotamýz olacak.

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Ocak 04, 2016, 08:56:01
bu frig vadisi çok geniþ bildiðim kadarý ile,
Becce bile 'Zor Yollar' da yanlýþ anýmsamýyorsam 3 program gazdi oralarda.
Bolu'da Seben tarafýnda benzer formatta yerler var.
Kýsmet ise yakýn zamanda Bolu rotamýz olacak.

evet çok geniþ, iþaretli yürüyüþ rotalarý toplam 500km civarýnda imiþ.. ben çok kýsýtlý bir kýsmýný gezebildim. elimde orayla ilgili detaylý bir kitap vardý; orada tarif edilen rotalarýn sadece üçte birlik kýsmýna odaklandým, onu bile bitiremedim iki günde..

lakin gerçekten çok ilginç bir coðrafya, ve tarihi doku inanýlýr gibi deðil, çok etkileyici.
No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

kocaali

Avdalaz Kalesi... taþa oyulmuþ muhteþem bir yapýt...

No mud, no fun...

kocaali

Kayalara oyulmuþ bir kilise...

No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...