Frig Vadisi

Başlatan kocaali, Nisan 27, 2014, 11:07:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

haffiten çizmeye baþladým rotayý... görmek istediðim yerleri mümkün olduðunca kitabýn önerdiði yürüyüþ rotasýndan giderek, mümkün olmayan yerde google earth'te görünen yollardan veya kitabýn önerdiði alternatif geçiþlerden geçerek çiziyorum..

yalnýz detaya indikçe, oralarla ilgili fotoðraflarý gördükçe gezi ile ilgili fikrim, daha az araçlý daha fazla yürüyüþlü ve etrafýn tadýný çýkartmalý bir tarza doðru kayýyor. O kadar güzel vadiler var ki, gür akan dereler vs, çimenlere uzanmadan, çeþme baþýnda soluklanýp aðaç gölgesinde bi kahve içmeden oralarý gezdim diyemeyeceðim gibi hissediyorum. Bu hissiyattan dolayý, görülecek yer sayýsýný azaltmaya, oralarda geçirilecek süreyi uzatmaya karar verdim.. Kalan kýsýmlar için de kýsmetse baþka bir seans  :D  

aþaðýdaki kýrmýzý izler kitabýn tarif ettiði yürüyüþ patikalarý.. sarýlar ise benim araçla geçmeyi planladýðým yollar. Sýk sýk araçtan inip kýrmýzý izlere doðru yürüyüþler yapacaðýz gibi görünüyor þimdilik  ;D

bu arada yukarýda paylaþtýðým, rotanýn sadece 50km'lik bir kýsmý, toplamý 400km'den fazla imiþ :)  ben buna birkaç yer daha ekleyip 2 güne yayacaðým..

ilgilenenler için kitap bu; gerçekten çok iyi tariflenmiþ yürüyüþ parkurlarý... hazýrlayanlarýn emeðine saðlýk...

No mud, no fun...

Yevgeni

Mehmet geldi mi velet sepeti?

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 09, 2014, 07:41:12
Mehmet geldi mi velet sepeti?

Yok abi, çamura battý... Yarýn kendim gidip bakacaktým ama hava durumu nedeniyle o plan da iptal oldu.
No mud, no fun...

Yevgeni

Sen nereden bakacagidin?

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 09, 2014, 08:59:28
Sen nereden bakacagidin?

Forum istanbul decathlon abi, senin gordum dedigin yer oraydi di mi...
No mud, no fun...

Yevgeni

He Bayrampasa, Forum Istanbul..

kocaali

Peki gördüðün kadarýyla malzeme iþ yapar cinsten miydi abi? Fotoda güzel görünüyor, kullanýcý yorumlarý da olumlu ama ben sýpayý götürüp denemek niyetindeydim de uymadý hesap... Denemeden alýcaz artýk bi þekil...
No mud, no fun...

Yevgeni

Malzeme iþ yapar gibi görünüyordu.
Veledi götür, dene..

kocaali

iki tane Londra seyahati çýktý, Mayýs hayalleri suya düþtü... Frig vadisini bi süre erteleyecez gibi  :(
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 10, 2014, 09:48:28
Malzeme iþ yapar gibi görünüyordu.
Veledi götür, dene..

malzeme Ýzmir'den yola çýktý, arkadaþlar saðolsunlar... bu akþam elimde olacak hayýrlýsýyla.. hemen akabinde veledi oturtup deneyeceðim, almadan deneme þansým olmadý maalesef.. umarým sever :) :)
No mud, no fun...

kocaali

Çanta geldi, lakin canta gelene kadar velet uyudu deneyemedik.. goruntusu malzemesi ergonomisi iyi, tahminimden daha genis oturma alani var, rahat eder sanirim sipa :)
No mud, no fun...

kocaali

Frig gezisini 19 mayýs tatilinde gerçekleþtiremedik baþka acil organizasyonlar sebepli  :(  þimdilerde yeni tarih belirlemeye çalýþmaktayýz ancak pek umut yok, sonbahara kalacak gibi...
No mud, no fun...

shadowturks

istabul gezmellerinden mi? ;D

kocaali

Alıntı yapılan: shadowturks -  Mayıs 21, 2014, 09:20:05
istabul gezmellerinden mi? ;D

evet abi, tayin nedeniyle acil bir ziyaret yapmamýz gerekti...
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 21, 2014, 09:36:32
evet abi, tayin nedeniyle acil bir ziyaret yapmamýz gerekti...

tayin???