Frig Vadisi

Başlatan kocaali, Nisan 27, 2014, 11:07:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Eskiþehir - Kütahya - Afyon üçgeninde yer alan Frig Vadisi'ni gezmiþ olan var mýdýr aramýzda? Varsa tecrübelerinizi, önerilerinizi rica edebilir miyim?

Mayýs ayý içerisinde bölgeye günübirlik bir gezi yapmak niyetindeyim. Ýnternet ortamýnda paylaþýlmýþ gezi yazýlarýný, koordinat bilgilerini, fotoðraflarý vs toparlamaya baþladým. Akabinde bir rota oluþturacaðým.

Kabaca plan þöyle olacak; cuma akþamýndan Eskiþehir'e gidip orada kalmak. Cumartesi sabah erkenden bölgeye hareket edip, planlý rotayý gerçekleþtirmek ve Eskiþehir'e geri dönmek. Geceyi yine Eskiþehir'de geçirmek. Pazar sabahý Eskiþehir'in tadýný çýkartmak. Öðleden sonra Bursa'ya geri hareket etmek...

No mud, no fun...

ERCO

bu rotayý bir gune sýdýramasýn  Mehmet  bende cok duydum ama gezme fýrsatým olmadý kezleniyorum bakalým nezamana deng gelecek cok guzel yerlermiþ
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Harun

Zor Yollar programýnda 3 hafta (3 program yani) sürmüþtü diye hatýrlýyorum bu rota,
o zaman notlarým arasýna almýþtým ben de ama en az bir hafta diye ve de kýþa denk getirip konaklamayý Afyon termallerinde yaparak,arazide üþüyen totoyu termalde ýsýtma üzerine kurulu bir plan.

kocaali

ne yazýk ki izin vaziyetleri nedeniyle bir haftasonuna sýðdýrabildiðim kadarýný gezebilirim ancak..  :-\  en fazla konaklamayý da bölgede yapýp, cumartesi tüm gün artý pazar yarým gün gibi uzatabilirim.. toparladýðým notlarý bi düzene sokayým da, bakalým bu kadarcýk süre için gitmeye deðer mi deðmez mi karar vereceðiz..

zor yollar serisini bi açýp izleyeyim, epey fikir verecektir.. bir yerde civardaki tüm yollarýn toprak olduðunu, yaðýþlý mevsimde ciddi çamur ve yazýn da bol toz olduðunu okudum. o yüzden niyetim çok sýcak ve de yaðýþlý olmayan bir dönemde, civarda kýsa yürüyüþler de yapabileceðim þekilde bir plan yapmak.. zira MT'leri çýkardým haftasonu, kamyonu bi güzel temizledim, yazlýk moda geçtim, bir süre çamur görmek istemiyorum :)
No mud, no fun...

taiga

Kocaali,

Bizim Bülent ve Mehmet abi o tarafý inceden bir dolaþmýþlardý...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86919.0

Ýstersen özelden telefon no larýný vereyim soracaklarýn varsa...

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Nisan 28, 2014, 11:09:04
Kocaali,

Bizim Bülent ve Mehmet abi o tarafý inceden bir dolaþmýþlardý...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=86919.0

Ýstersen özelden telefon no larýný vereyim soracaklarýn varsa...

baþlýðý baþtan sona okudum akþam abi, hatta hatuna gösterdim araçlarýn fotoðraflarýný, konaklama vaziyetlerini  ;) :P  en faydalý yazý da bu bulabildiklerim arasýnda.. zira her noktanýn koordinatlarýný vs de vermiþler.. onlarýnkine benzer bir rota deneyebilirim..
No mud, no fun...

taiga

Alıntı yapılan: kocaali -  Nisan 28, 2014, 11:19:56

baþlýðý baþtan sona okudum akþam abi, hatta hatuna gösterdim araçlarýn fotoðraflarýný, konaklama vaziyetlerini  ;) :P  en faydalý yazý da bu bulabildiklerim arasýnda.. zira her noktanýn koordinatlarýný vs de vermiþler.. onlarýnkine benzer bir rota deneyebilirim..

Boþuna ýsrar etmiyorum gel sana bir syncro alalým diye...  :D

kocaali

"Frig Yolu Rehber Kitap" adýnda bir kitap aldým bölge ile ilgili... içinde tüm yürüyüþ parkurlarý hakkýnda detaylý anlatým, google terrain harita görüntüsü ve fotoðraflar mevcut. Kitabýn sonuna bölgenin 1/130.000 ölçeðinde büyükçe bir de haritasý eklenmiþ; tüm yürüyüþ patikalarý, köyler, köy yollarý vs iþlenmiþ durumda. Ayrýca gps kayýtlarýnýn olduðu bir de kaynak bilgisi..

þimdi sýrada kitaptan okuya okuya, google earth'ten de kayýtlara baka baka, araçla geçilebilecek bir rota çýkartmak kalýyor.. bakalým ne kadar becerebileceðiz...    :D
No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: taiga -  Nisan 28, 2014, 11:24:57
Boþuna ýsrar etmiyorum gel sana bir syncro alalým diye...  :D

Syncro denen nanenin bizmle beraber sýk orman içinde nasýl yürüdüðünü gördüm.
Muhteþem gidiyor. Dizel yani zaten doðuþtan aðýr devir..

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 03, 2014, 12:23:22
"Frig Yolu Rehber Kitap" adýnda bir kitap aldým bölge ile ilgili... içinde tüm yürüyüþ parkurlarý hakkýnda detaylý anlatým, google terrain harita görüntüsü ve fotoðraflar mevcut. Kitabýn sonuna bölgenin 1/130.000 ölçeðinde büyükçe bir de haritasý eklenmiþ; tüm yürüyüþ patikalarý, köyler, köy yollarý vs iþlenmiþ durumda. Ayrýca gps kayýtlarýnýn olduðu bir de kaynak bilgisi..

þimdi sýrada kitaptan okuya okuya, google earth'ten de kayýtlara baka baka, araçla geçilebilecek bir rota çýkartmak kalýyor.. bakalým ne kadar becerebileceðiz...    :D

ayný kafadayýz Mehmet senle,
100 km gideceðim yol için günlerce internet,GE vs gözler kan çanaðý rota yapmaya uðraþýrým ben de ;D
güzel bir çalýþma olacak bu seninki de.
þimdiden eline saðlýk...

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 03, 2014, 11:35:00
Syncro denen nanenin bizmle beraber sýk orman içinde nasýl yürüdüðünü gördüm.
Muhteþem gidiyor. Dizel yani zaten doðuþtan aðýr devir..

minibüs gibin biþey deðil mi bu dediðiniz yahu ???

Yevgeni

He, 4 çeker Volkswagen minibüs.
T serisinden, google'da Volkswagen Syncro deyi bakýver videolara, imajlara..

Yevgeni

Karavan þekil de yapýlabildiði için Taiga'nýn hoþuna gitmektedir..

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 03, 2014, 11:39:53
He, 4 çeker Volkswagen minibüs.
T serisinden, google'da Volkswagen Syncro deyi bakýver videolara, imajlara..

1.köprüden geçer mi ;D

Yevgeni

Ýsterse boðazý yüzerek de geçer hayta..