1-2 Haziran SOFFDER 2. Off Road ve Kamp Oyunlarý (Sogucak Yaylasi)

Başlatan Yevgeni, Mayıs 08, 2013, 08:34:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Volkan Ardesen'den uyandirdi, oyle aydik mevzuya.

Sapanca Off Road Derneði 1-2 Haziran'da Sogucak Yaylasi'nda 2. Off Road Oyunlarý'ni duzenliyor. Internet ortaminda dolanan haber soyle:

"Türkiye Otomobil Sporlarý Federasyonu (TOSFED) Asbaþkaný Mehmet Tansu Uzun, Sapanca'da otomobil sporlarýyla ilgili yapýlacak tüm çalýþmalara destek vereceklerini söyledi. Sapanca Off Road Derneði'nin (SOFFDER) 2. Off Road ve Kamp Oyunlarý için düzenlediði toplantýya katýlan Uzun, burada yaptýðý konuþmada, otomobil sporlarýný yaygýnlaþtýrmak adýna önemli çalýþmalar yaptýklarýný anlattý. Uzun, Sakarya'nýn bu spor dalýnda önemli bir konumda bulunduðunu belirterek,  "Sakarya'daki kulüplerimizin birliktelik içinde olmasýný saðlayacaðým. Sapanca'da yeni bir oluþum içinde olan SOFFDER'in kulüp tescili için uðraþýyorum. Allah nasip ederse 13 ya da 17 Mayýs'ta yapýlacak olan yönetim kurulu toplantýsýnda yönetim kararý alarak SOFFDER'in tescilini resmileþtireceðim" dedi.  Sapanca'da otomobil yarýþlarýnýn geleneksel hale gelmesini istediklerini vurgulayan Uzun, þunlarý söyledi:  "Otomobil sporlarý çok meþakkatli spor dalýdýr, masraflýdýr ve özveri ister. Sakarya'da toplam 4 kulüp oluyor. Bu 4 kulübünde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceðini düþünüyorum. Sapanca, yeni bir kuruluþ aþamasýnda olmasýna raðmen çevre illerde yapýlan yarýþlara katýldýlar. Aldýklarý baþarýlý sonuçlarla kendilerini kanýtladýlar ve bu konuda tecrübeliler. Bu tecrübelerini havada deðil de bir kulüp adý altýnda tescilli olup TOSFED bünyesinde geliþtirmek istiyorlar. Biz de TOSFED olarak maddi manevi her zaman destekçileriyiz. TOSFED olarak Sapanca'nýn turizminde olsun, spor camiasýnda olsun otomobil sporlarýyla ilgili yapacaðý her adýmda yanýndayýz."

SOFFDER Baþkaný Tolga Çömlekçioðlu da yeni kurulan bir dernek olmalarýna raðmen ilçede önemli yarýþlara ev sahipliði yaptýklarýný dile getirdi. Toplantýda, 1-2 Haziran'da düzenlenecek 2. Off Road ve Kamp Oyunlarý için gerekli hazýrlýklarýn yapýlmasý için görev daðýlýmý yapýldý."

Yevgeni

Volkan der ki, "Tayfa bu tarihte toplassa, az kamp etsek, iki lakirdi koysak fena mi olur?" der.
Uyar derim, ben giderim. Volkan gelir ya da gelemez bilemem ama iki lakirdi etsek, kamplasak fena olmaz, ne dersiz?

Harun

dogan54

Çoktandýr buralarda kamp yapamadýk..
Yaz sezonu benim yamaç paraþütü uçuþlarý aðýr basýyor :)
1 Haziranda Adapazarýnda hedef yarýþmasý var,
2 Haziran akþamý Ankara'da yeðenimin oðlu evleniyor.
Lakin,akþam kampa katýlýr sabah erken kaçarým,
maksat görüþmek,ateþ baþý muhabbet, hasret gidermek olsun.
4x4 baska,
NiVA baska..

Yevgeni

Yevgeni

emre_ozk

Abi bu yayla nerde kalýyor.
Bir aksilik olmazsa bende gelirim.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Sapanca Istanbuldere uzerinden saliniyosun yukari dogru.
Ya da http://nivaturkiye.com/main/navi/rotalar/ linkinden Samanli rotasini indir, yukaridan da gelirsin.
Ama bence asfalta inip zipla, zira yukaridan yol durumu tek arac icin problemli olabilir..

dogan54

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Mayıs 08, 2013, 10:30:14
Abi bu yayla nerde kalýyor.
Bir aksilik olmazsa bende gelirim.

Soðucak yaylasýna çýkan birkaç yol var,
en kýsasý,Sapanca'dan çýkmak..
4x4 baska,
NiVA baska..

emre_ozk

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 08, 2013, 10:40:33
Sapanca Istanbuldere uzerinden saliniyosun yukari dogru.
Ya da http://nivaturkiye.com/main/navi/rotalar/ linkinden Samanli rotasini indir, yukaridan da gelirsin.
Ama bence asfalta inip zipla, zira yukaridan yol durumu tek arac icin problemli olabilir..
Bakalým abi bizim buralardan giden çok olur, onlar nereden giderse bende peþlerine takýlýrým.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

vehbi

"free as a bird"

NÝVACI

anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

vehbi

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 10, 2013, 01:27:56
Ucaga atla gel, aliriz seni alandan..
kulaða hoþ gelir.. ailecek kýsmý zor.. her yerde tek tabanca olmaz..
du bakalým..ederiz belki bir sürpriz..
"free as a bird"

Yevgeni