Bursa çevresi keþif gezileri

Başlatan kocaali, Mart 08, 2013, 11:03:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 04, 2015, 06:15:32
Harunum boþa yerleþecek yer arama memlekette.
Çünkü sen emekli olana kadar Nivayý sýðdýracaðýn yeþil ya da temiz toprak parçasý kalmayacak..

Aga geberttin bizi...
Bu kadar açýk sözlü olmanýn ne alemi var :'(

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mayıs 04, 2015, 06:15:32
Harunum boþa yerleþecek yer arama memlekette.
Çünkü sen emekli olana kadar Nivayý sýðdýracaðýn yeþil ya da temiz toprak parçasý kalmayacak..

bir yerler bir anda popüler oluyor ve birkaç yýl içinde içine ediliyor.. rant uðruna...

rant saðlamayacak, popüler olmayacak, nispeten zor coðrafyalara bakmak lazým bence, belki oralar dokunulmamýþ kalabilir... gerçi bunu yazarken ne kadar inanarak söylüyorum, emin deðilim..
No mud, no fun...

kocaali

Ýki hafta önce Bursa'nýn Kestel ilçesinin Alaçam köyüne çok kýsa biz gezi yaptým. Köyün rakýmý 950 metre civarýnda, Uludað'ýn eteklerinde. Köy 93 harbinden sonra bölgeye gelip yerleþen Gürcü aileler tarafýndan kurulmuþ ve hala Gürcü kültürünün yaþatýldýðý bir köy. Köyde yoðunlukla böðürtlen yetiþtiriliyor. Ayrýca birkaç alabalýk tesisi de mevcut.

Köyün içinden geçip Uludað Göller bölgesine giden yoldan devam ettiðinizde köyün piknik alanýna ulaþýyorsunuz. Burada da alabalýk tesisleri var. Gittiðim günün pazar olmasý ve bir dernek organizasyonu sebebiyle oldukça kalabalýktý ancak normal zamanlarda pek öyle olmuyor.

Aþaðýda köy yolundan ve piknik alanýndan birkaç fotoðraf görebilirsiniz.

No mud, no fun...

kocaali

bu haftasonu Kerpe planý iþ durumundan dolayý yatýnca; pazar günü öðlen atladým motora, istikamet Ýnönü Yaylasý.. ne zamandýr gidip göresim vardý, dar vakitte bulabilir miyim acaba diye düþünerekten çýktým yola...

pek beyendim ortamý.. tez vakitte kamplý gidile...

No mud, no fun...

kocaali

bu da Ýnönü Yaylasý'nda karþýlaþtýðým bir Niva  ;D

No mud, no fun...

kocaali

Geçtiðimiz aralýk ayýnda, Karacabey boðazýndan baþlayýp sahile paralel giden orman yolunu takip ederek Bandýrma'ya kadar gitme niyetiyle çýktým yola.. baþta herþey güzel ve keyifliydi fakat orman yolunun bir kýsmý yaðýþlardan dolayý tamamen kaymýþ olunca geçemedim ve geri dönmek zorunda kaldým. evdeki hesap çarþýya uymamýþtý ancak çok keyifli bir gün geçirdim ve aþaðýdaki fotoðraflarý çektim..

Bursa Karacabey Longoz Ormanlarý'ndan bir kare...

Bayramdere'den (boðaz) sonra Bandýrma istikametine giderken asfalt yolu olan son köy, Kurþunlu...

Tamamen kaymýþ ve yaya olarak bile geçit vermeyen orman yolunda ilerleyemeyip geri dönerken verdiðim moladan bir kare...

No mud, no fun...

kocaali

Geçen hafta karlý günler baþlamadan önce birkaç saatlik kýsa bir gezi yapmak için çýktým, dað köylerine. Doðancý barajýný Keles yönünde geçtikten bir süre sonra saða Uluçam Köyü yoluna girdim. Köy içinde asfalt yol bitti ancak devam ettim ve orman yolundan ana yola indim. Aþaðýdaki kareyi o yolda çektim. Sonra Seferýþýklarý, Göynükbelen köyleri üzerinden devam edip Orhaneli yoluna indim ve Bursa'ya doðru geri dönüþe geçtim.

Bu tür dað köyleri gezilerine fýrsat buldukça devam edeceðim. Hem kýsa sürede yapýlabiliyor, hem de müthiþ güzelliklerle dolular...

No mud, no fun...

kocaali

ayný günden birkaç foto daha...

Doðancý Barajý'nýn Keles tarafýndaki kolu...

Göynükbelen Göleti ve Gölcük Yaylasý civarlarý...

Göynükbelen Köyü'nde gün batýmý..

No mud, no fun...