Bursa çevresi keþif gezileri

Başlatan kocaali, Mart 08, 2013, 11:03:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vehbi

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 08, 2013, 05:43:27
Sen isi bagla ben buradan da yaparim, hehe..
iþi heryerden yapabiliyorsan buradan oraya yap !  :P
klaný kuracaðýz haberin olsun !!:)
"free as a bird"

kocaali

geçtiðimiz pazar sabah erkenden kendimi dýþarý atýp yarým günde 200km'lik bir tur yaptým.

Önce ilk Bursa buluþmamýzý yaptýðýmýz Kocayayla'ya gittim; ordan daldým araziye, orman içinden Kendir yaylasýna geçtim, ordan yine orman yollarýndan Tepel'e çýkayým dediysem de 1650m irtifada kar geçit vermedi, geri döndüm. Asfalttan Ýnegöl Boðazova'ya geçtim, bir de o taraftan denedim Tepel'i, sonuç yine ayný. Oralara kadar gitmiþken, ikinci Bursa buluþmamýzý yaptýðýmýz Baþalan yaylasýný da bi ziyaret edeyim dedim. Gittim baktým, asayiþ berkemal :)  sonra köylerin arasýndan kývrýla kývrýla indim Ýnegöle. Ordan da çevre yolundan eve...

Çok keyifliydi; ayný günde hem baharý hem kýþý yaþadým :)  buyrun görselleri...

Kocayayla;

Kendir Yaylasý;

No mud, no fun...

kocaali

Kendir - Tepel yolu;

Boðazova'dan Tepel yolu;

No mud, no fun...

kocaali

Baþalan Yaylasý;

Baþalan'dan sonra yine orman içinden bir yerlere gittim, adýný bilmiyorum, yol bitti geri döndüm, manzara güzeldi, aþaðýda Ýnegöl..

Dönüþ yolunda bir köy;

ve günün rotasý;

No mud, no fun...

Harun

taiga

Kocayaylayý çok özledim çok...

Müdürüm enduro nun hakkýný veriyorsun, yengeden de izni artýk rahat alýyorsun anlaþýlan... :D

Varsa daha foto yükleyiver  sana zahmet, bünyemize bahar esintisi gelsin bu sayede...

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Nisan 05, 2013, 11:47:38
Müdürüm enduro nun hakkýný veriyorsun, yengeden de izni artýk rahat alýyorsun anlaþýlan... :D

abi uzatmalarý oynuyorum, þafak azaldý iyice :))  bu yaz pek binemicez galiba motora.... 
No mud, no fun...

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

kocaali

No mud, no fun...

Yevgeni

harici sayfada aciyor ama aciyor mehmet..

kocaali

http://www.youtube.com/watch?v=bUirjU1UL3w

bir link daha ekleyeyim o zaman :) Uludað'ýn arka yüzündeki rotalardan...
No mud, no fun...

kocaali

uzun zamandýr yazmamýþým bu baþlýða.. gerçi Bursa çevresi gezilerini de pek yapamýyordum uzun zamandýr.. þimdilerde hafiften kýpýrdanmaya baþladým..

buyrun Gölyazý'dan bir kare, geçtiðimiz pazar gününden... lakin pazar günleri oraya gitmenizi hiç tavsiye etmiyorum.. kalabalýk inanýlýr gibi deðildi.. eski tadý hiç kalmamýþ..

bu sebepten haftasonlarý mümkün olduðunca dað köylerini gezmeye karar verdim...

No mud, no fun...

kocaali

dün kýsa bir dað köyleri turu yaptým.. Çalý, Atlas, Kadriyeköy, Üçpýnar, Ýnegazi rotasýnda, biraz asfaltý biraz toprak yollarý kullanarak daha önce görmediðim yerleri gördüm. Þehir merkezine çok yakýn ve bu kadar el deðmemiþ birkaç yer öðrenmek keyifli oldu. Bölgeye daha detaylý geziler yapmaya karar verdim...  zira çok güzel orman içi yollar mevcut..

Kadriyeköy'den Atlasköy'e giden orman yolundan bir kare...

No mud, no fun...

Harun

Mehmet,
Þu Bursa'da kafamýza göre köyler bul bize emeklilikte gidip yerleþecek ;D

Yevgeni

Harunum boþa yerleþecek yer arama memlekette.
Çünkü sen emekli olana kadar Nivayý sýðdýracaðýn yeþil ya da temiz toprak parçasý kalmayacak..