motor izalasyonu

Başlatan reis, Mart 21, 2008, 11:46:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

reis

MOTOR ÝÇÝ SES ÝZALASYONUNU NASILYAPTIRABÝLÝRÝM NERDEN ORJÝNAL MALZEME BULABÝLÝRÝM
LANET OLSUN ÝÇÝMDEKÝ BU NÝVA SEVGÝSÝNE

leondede

Selam.

aradýgýn bu tip bir uygulama ise adres Karaköy de Bankalar Caddesinde bir yer..malzemeyi ben þahsen gidip almadým. Bir arkadaþýn hediyesi.O civarda sorusturmak lazým. Yaklasýk 1 cm kalýnlýkta sert köpük malzeme .

Fýrýncýlar ýsý yalýtým amacýyla fýrýnlarýn iç cephe kaplamasýnda vsr kullanýrlarmýþ.

arkasý yapýþkanlý. Kaput içine uygun ölçülerde kesip monte etmek gerekiyor. Kuru zeminde yapýþkan kendini muhafaza ediyor. Nemli  - su görecek ortama uygulanacaksa bali takviyesi ister.

Motordan gelecek sesin yalýtýmý konusunda tek baþýna yeterli degil. Araç içinden, ön göðüslüðün altýnada ciddi ciddi müdahale etmek gerek.

Araç Niva ve lastikler OK ise ses yalýtýmý bir hayaldir. Ancak bir miktar azaltýlabilir.Sonuç uygulama yapýlmadan önceki haline göre elbet daha iyidir. Ama tam sonuç vermez. Lastikleride yol lastigine çevirmek lazým. 2 Nivaya ayný uygulama yapýldý. Üzerinde yol lastigi olandan OK lýya gecildiginde aradaki fark bariz anlaþýlýyordu.

NÝVA - 96

babacandar

Malzemeyi ben de aradým bu hafta sonu perþembe pazarýnda Ýþ Bankasý arkasýnda Bilsan Ticaret diye biryerde buldum arkasý yapýþkanlý siyah renk 1 cm kalýnlýk metresine 10 YTL istediler.Pazarlýk etmedim gerçi ne kadar almam gerektiðine de karar vermedim.
Malzeme iþ görür gibi geldi..kapý içleri arka bagaj içi kaput içi için ideal gibi..
hatta ben arka tekerleklerin üstü bakalitlerin altýna, ön göðüslük altýna  da bu malzemeden koymayý düþünüyorum..
Ne dersiniz?

reis28

Alıntı yapılan: babacandar -  Mayıs 26, 2008, 09:53:56
Malzemeyi ben de aradým bu hafta sonu perþembe pazarýnda Ýþ Bankasý arkasýnda Bilsan Ticaret diye biryerde buldum arkasý yapýþkanlý siyah renk 1 cm kalýnlýk metresine 10 YTL istediler.Pazarlýk etmedim gerçi ne kadar almam gerektiðine de karar vermedim.
Malzeme iþ görür gibi geldi..kapý içleri arka bagaj içi kaput içi için ideal gibi..
hatta ben arka tekerleklerin üstü bakalitlerin altýna, ön göðüslük altýna  da bu malzemeden koymayý düþünüyorum..
Ne dersiniz?
dostum kapý ve araka bagaj kapaklarýnýn panzilotlarýný takamadan oralara komple kalýn þeffaf asetatala kapla üzerine panzilotlarý tak ses izalasyonuna cok faydasý olur birde aracýn kapý camurluk içleri acýksa oralarada vürt firmasýnýn kaucuklu taban kaplama boyasý var boyacýlarýn kulandýgý pütür tabancasýyla tatbik edile biliyor takribi iki tüp kafi geliyor 50 ytl civarý ayný zamanda bu malzemeyi alt koruyucu olarakta tatbik edebili yorsun kabut içinede amyant yanmaz sert sünger ler var üstü aleminyum folyayla kaplý resimde görünen kaputa yapýþan malzemenin aleminyum folyalýsý görünttüde süper olu yor
DURSUN USTA 05364629668