4x4 seçimi

Başlatan kocaali, Mart 11, 2012, 05:43:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

kocaali

bir de iþin vergi ve sigorta boyutu var; örnek vermek gerekirse..

Motorlu Taþýtlar Vergisi;

- 1600cc 4-6 yaþýnda bir otomobil için yýllýk 576TL
- 650cc 4-6 yaþýnda bir motosiklet için yýllýk 142TL

Zorunlu Trafik Sigortasý;

- otomobil için yýllýk 275TL (Bursa için)
- motosiklet için yýllýk 51TL (Bursa için)

ben nasýl toparlayacaðým bünyeyi bilemiyorum, sanýrým alacaðým bir motosiklet...
No mud, no fun...

taiga

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 20, 2012, 05:16:34

ben nasýl toparlayacaðým bünyeyi bilemiyorum, sanýrým alacaðým bir motosiklet...

Kap bir tane, at bagaja... ;D

http://www.diblasi.it/Folding_Scooters.asp?Prd=Mopeds&Pag=Gruppo&Lng=en

kocaali

No mud, no fun...

wastiee

Fiyat olarak gerçekten ucuz. Eskiden bendeki YBR-125 3 litre civarý yakýyordu 100 kilometrede. Depoyu doldurup unutuyorsunuz yani.

Þimdiki 600lük motorsa 5,5 - 6 litre yakar çok dikkat ederseniz 4,5 litre yakar diyorlar, yeni bir dizel otomobil gibi yani, boyutuna göre fazla. (daha yarým yamalak ölçebildim 4,5 litreydi)

Fakat bu ucuzluðu canýnýzý riske atarak elde ettiðinizi de unutmamak gerek, hastalýðýný bir kere tadýnca fiyat deðil keyfinden niyetleniyorsunuz gerçi, ama yine de önemli bir þey bu.

Motor ne alýrsanýz alýn koruma ekipmaný çok önemli, 50-100 liraya da kask var 700 euro'ya da var mesela. Ayný þey mont, dizlik, eldiven, pantolon her türlü malzeme için geçerli. Minimumda 1000 liraya yakýn bir meblayý markasý bilinen kaliteli bir kask + idare eder bir mont + markasýz dizlik eldiven için ayýrmanýzý tavsiye ederim -- motoru acemilikten otoparkta devirseniz bile allah korusun bir yerinizi olmadýk bir þeye çarpma riskiniz var
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

wastiee

mont dedim de, ben de bilmiyordum eskiden. Motor montlarýnýn sürtmeye dayanýklý kumaþ olmasý dýþýnda içlerinde sert köpükten ve plastikten dirsek korumasý, omuz korumasý, omurga korumasý oluyor -- en basiti bile hiç olmamasýndan iyi
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

kenancaglayan26

cheroke xj al bütün dertlerini cöz bence ister binek kullan ister dag bayýr
ONLY   CHEROKE  :)
:)
;)
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...

kocaali

Cherokee XJ çok güzel makina ama onu yürütmek için saðlam bütçe lazým abi :)  ayda bir kere þehir dýþýna çýksam, belimi doðrultamam :)
No mud, no fun...

edirneli

dostum havalar ýsýndýkça motor sevdasý daha da fazla kýpraþýr. Askerde bilirsin yazý tura onbaþýsý olunur.Sen de havaya bir para at yazý gelirse 4*4 tura gelirse 2*2 sonra kafana göre takýl.Buraya kadar iþin þakasý tabi.Allah gönlünden ne geçiyorsa onu versin. Bu platformda bir sürü insanýn içinde depreþenler konuþuluyor.Þunu iyice anladým düþüncelerime göre anormal deðilmiþim.Benim gibi hava týrt (kýþ)deyince 4*4 hava mayar(yaz) deyince 2*2(motor) sevdalýsý BÝR SÜRÜ ÝNSAN VARMIÞ.
86 model ihtiyar delikanlý

kocaali

4x4 olarak bundan sonra alacaðým arac tamamen ekspedisyona yönelik olur. Toyota Hilux veya Land Rover defender gibi atlayýp dunyayý gezebilecegim, icini veya arkasýný yasam alanýna cevirebilecegim, oldukça basit ve her koþulda ilerleyen, dayanýklý bir makina olur. Bu kýsa süre içerisinde gerçekleþmeyecek tabi, yýllar sonra belki...

Kýsa donemde ise, eðer otomobilimi satabilirsem, günlük de kullanabileceðim, modifiye etmeden bir AT lastikle doga gezileri icin de kullanabileceðim 5 kapý bir 4 çeker alabilirim, ya da 650cc bir enduro alýp motosikletle gezmeye devam edebilirim. Zaman gösterecek... gönlümden ikincisi geçiyor aslýnda ama nasip tabii ...

Allah herkesin gönlüne göre versin...
No mud, no fun...

kocaali

mesela þunun gibi birþey.. aslýnda çok da uçuk bir hayal deðil :)

No mud, no fun...

Harun

olay budur Mehmet,
loto falan den gelende listenin üst sýralarýnda ;D

mehmet22

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 22, 2012, 03:42:33
olay budur Mehmet,
loto falan den gelende listenin üst sýralarýnda ;D

harun abi musýrdaki akrabaný napcaz irtibat kur istersen ;D
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Harun

Mehmet,
loto daha kuvvetli ihtimal  ;D
zaten bizim dedelerden kalsa kalsa Kýrým Tatarlarý arasýnda kalan olmuþtur,o da fakr-u zarüret için harap ve bitap olmuþtur :D

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

karakeçi67

mýsýr' a yada lotoya gerek yok, bu benimde hayalim demeyeyim hedefim. ve hesaplarýma göre 35000-40000 gibi en güzel þekilde halolur.
iþler biraz yolunda gitse yeter
Murat 1972
kara keci 1991