NIVA TABAN IZOLASYON - FOTOLU ANLATIM

Başlatan leondede, Şubat 14, 2008, 12:48:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

leondede

kaput içine ýsý yalýtýmý yaptýgým fikri nasýl oluþtu dogrusu merak ettim...

..amaç ses yalýtýmý..ýsýya dayanýklý malzemedir orda kullanýlan...fýrýncýlarýn vsr kullandýgý bir malzeme...salt sac yerine üzerinde bu malzemenin kullanýldýgý bir kaput sese karþý daha tok duruyor...
NÝVA - 96

SinanATASOY

Kaput izolesiz saç olduðunda ýsýyý daha cabuk dýþ ortama iletir.. Isýya dayanýklý kaplamýþsýn kaputu.. Mesele burdan çýktý..

Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

leondede

dur - kalk yogun trafikte kullanýldýgýnda bahsettigin sekilde ýsýyý dýþarý vermekde sorun olabilir ...hareket halinde yeterli hava sirkülasyonu var zaten...

dikkat edilmesi gereken bir konu.

1 haftadýr kullanýyorum, hararet ile ilgili bir sorun yaþamadým çok þükür...yazýn sýcak hava sartlarýnda görmek lazým birde...
NÝVA - 96

Yevgeni

Sýfýr aracýn kaputunda da var o malzeme.

Araç hareket halindeyken alttan ve önden yeterince rüzgar alýyor. Motora direkt baðlý olmayan radyatör faný zaten hareket halinde çalýþmýyor (uzun süreli dur kalk, arazide sürekli aðýr devir söz konusu deðilse) bile.

Kaputtan ýsý tahliyesi anlamsýz geliyor bana, sonuçta motorun çalýþma ýsýsý belli..

Yevgeni

Iþýk abi, senin fan eðer üzerinde deðiþiklik yapýlmamýþsa direkt motora baðlý yani kontaðý çevirdiðin saniye motorla birlikte döner. Sürekli dur kalkta bile hararet zor..

leondede

Yavuz bahsettigin üzre aracýn üstünde standart fan mevcut...herhangibir degisiklik yapýlmadý...þu ana kadar fan açtýgýnýda pek hatýrlamam ( geçen Mayýs da Sapanca da sizle çýktýgým off-road gezisinde sanýrým fan açmýþtý birkaç kez o kadar )..umarým bundan sonrada gerek kalmaz..termostatýda yeni deðiþtirdik zaten ..hadi hayýrlýsý diyip biniyorum...
NÝVA - 96

Yevgeni

Fan sürekli dönüyor, elektrikli tipteki gibi gerektiðinde açýlan bir fan yok 96'larda..

Medved

Açmýþ olduðun bu baþlýkla beni de baþtan çýkartýp iyi yola sürüklemiþ oldun ''leondede'' teþekkür ederim.Hafta sonu iyi bir çamur banyosu yaptýrdým Nivaya ve koyuldum iç döþemeleri sökmeye.Ýyiki de koyulmuþum.Ziftin yanlarý epey pas yapmaya baþlamýþ meðerse.Halý kaplamýþtým epeydir bakmýyordum ayak altýna.Güzel bir temizlik oldu.Orjinal ziftleri kazýdým.Epey zor oldu ama zýmparasýný yapýp antipasý atýnca tertemiz bir görüntü oluþunca yorgunluðum geçti valla.Bu hafta sonu boya atýp üzerine zift tabakasýný yapýþtýracaðým.
Her yaþanan güzeldir!

Yevgeni

Su deðil de (buharlaþýyor bir þekilde), çamur ve toz baþlýca müsebbibi pasýn. Nemi içinde tutuyor çünkü..

reis28

AYNI ÝZALASYON ÝÞNÝ BENÝM ARACTADA YAPTIM YANLIZ ZÝFTLÝ LEFHALARIN ÜZERÝ ALEMÝNYUM FOLYALI OLANLARI VAR ONLARI KULANDIM PÜRMÜZLEDE SANAYÝ TÝPÝ ISITICI FÖNLEDE ÞEKÝL VERDÝRMEK DAHA KOLAY CÜNKÝ FOLYA YANMADIGINDAN ÝSTEDÝNÝZ ISIDA ÝSTEDÝGÝNÝZ KADAR YUMÞATIP UYGULAMAK DAHA KOLAY BÝRDE NÝVA ÝÇÝN HAVUZ PASPASLAR VAR ONLARDAN ALDIM ÝÇÝNE KECE HALI BAÞKA BÝR LASTÝK MALZEME KOYMADIM YANÝ SU TUTACAK ISLANDIGINDA HEMEN KURUMAYAN HÝC BÝR MALZEME KULANMADIM MALUM DALDIM VE NE KADAR DELÝK ACIKLIK VARSA KAPATTIM GERCÝ BÝZÝM NÝVA HERHALDE SU ÜSTÜNDE BATMADAN BÝR MÜTTED KALIR GÝBÝ GELÝ YOR BANA AYNI ÞEKÝLDEDE ALT TABANDADA VÜRTÜN KAUCUKLU TABAN KAPLAMASINI ÝKÝ KAT OLARAK TATBÝK ETTÝK DENEMELER SONUCUNDA SES YALITIMI MÜKEMMEL BU HAVUZ PASPASLAR COK ÝYÝ ZATEN TABANDA ACIKLIK BIRAKMIYOR VEDE CAMUR SU VS DOLDUMU TEMÝZLEMEK COK KOLAY
ALEMÝNYUM FOLYALI ZÝFTLÝ PLAKADAN BÝR ÖRNEK

BUDA HAVUZ PASPASIN ÖN SOL PARCASI
DURSUN USTA 05364629668

Medved

Kazýdým ,antipas atýp boyadým

Ziftledim

ses izolasyonu için mat malzemesiyle kapladým.:)
Devamý kýsmetse 3-4 gün sonraya kaldý ;D
Her yaþanan güzeldir!

bilgi00

bu mat malzemesi dediðiniz tam olarak nedir keçe ye benzemiyor ve fiyatý nekadar
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

Yevgeni

Çadýrda uyku tulumunun altýna kullandýðýmýz süngerimsi malzeme mat.

Muhtemelen çok da ucuz fiyatý..

NÝVA69

Mat, sünger-köpük arasý bir malzeme. Ses-ýsý yalýtýmý içindir. Metrekare fiyatý kalýnlýðýna göre deðiþmekle birlikte 5-10 YTL arasýdýr...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

NÝVACI

iyi akþamlar yevgeni üstadým. inþallah keyifler yerindedir
tabanda mat kullanmak fikrine katýlýrmýsýn.
su tutma meselesi çok canýmý yaktýda,bende o aþamaya geldim
erco keçeden yana bende daha az nem tutacak birþeyden yana.
görüþmek dileðiyle.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar