NIVA YAKIT MEVZU

Başlatan kulecci, Mart 25, 2007, 07:51:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

genco

Herkeze hayirli aksamlar. 93 model niva kullanicisiyim.aracima sifir motor yaptirdim.lpg beyin distrubutor bobin alternator akliniza ne gelirse degistirdim.sifir olmayan bir parca yok aracimda.su an gazin litresini 2.39 tl den aliyorum.32 lt aliyo aracim 76 tlye fullleniyor.fakat tam olarak 160 km yol yapabiliyorum sehir ici.yaklasik 47krs yakiyor aracim.surekli gaz ayari yaptiriyorum ama bir turlu dusmuyor.ne yapmam  gerekiyor.sehir ici sizlerin araci ne kadar yakiyor bilgilendirmisiniz.bu arada lastiklerim ok144

muhammedcelik1983

Sürekli þehir ici kullaniyorum lpg 2.20 260km ortalama gidiyor.

av.mehmet

Alıntı yapılan: genco -  Aralık 28, 2014, 12:39:31
Herkeze hayirli aksamlar. 93 model niva kullanicisiyim.aracima sifir motor yaptirdim.lpg beyin distrubutor bobin alternator akliniza ne gelirse degistirdim.sifir olmayan bir parca yok aracimda.su an gazin litresini 2.39 tl den aliyorum.32 lt aliyo aracim 76 tlye fullleniyor.fakat tam olarak 160 km yol yapabiliyorum sehir ici.yaklasik 47krs yakiyor aracim.surekli gaz ayari yaptiriyorum ama bir turlu dusmuyor.ne yapmam  gerekiyor.sehir ici sizlerin araci ne kadar yakiyor bilgilendirmisiniz.bu arada lastiklerim ok144
Merhabalar. Araçta yakýtýn benzerlerine göre fazla yakmasý çok can sýkýcý bir durumdur. Sizin aracýn özelliklerine göre ideali 15 litre civarýdýr. Benim tahminime göre aracýnýzýn subap ayarý doðru yapýlmamýþ. Bu ayar hatasýndan dolayý yakýt ve performans sýkýntýlarý yaþayabilir, gereksiz hararet problemiyle karþý karþýya kalabilirsiniz. Hangi þehirdesiniz?
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

genco

Zonguldakta ikamet ediyorum.2 kez subapayari yaptirdim.neyi denediysem olmadi.nasil cozerim bunu

av.mehmet

Subap ayarýný ayný yere mi yaptýrdýnýz? Doðru yapýlmamýþ olma ihtimali gözüküyor. Servis lada servisimý? Hararet mevzusu nasýl? ayrýca forumda Cenker isimli üyenin paylaþýmýný da okumanýzý öneririm.

genco

Subap ayarini farkli 2 yere yaptirdim.lada servisi degildi.hararet sorunum hic yok.calismasi cok guzel aracin.fakat yakiti ne yaptiysam dusuremedim.bu 25 30 krs yakanlar nasil oluyor anlamadim.ustelik sehiricinde.ben 45i  altina dusuremedim.cenker abinin yazilarinida okudum abi.okumadigim birsey kalmadi. :) tek carem sizin gibi abilerimle burda konuyu paylasmak oldu.insallah ustesinden geliriz diye dusunuyorum.

genco

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Aralık 28, 2014, 07:42:15
Sürekli þehir ici kullaniyorum lpg 2.20 260km ortalama gidiyor.

muhammed abi merhaba.lastik olarak ne kullaniyosun.ornegin tank tam bosaldiginda gaz bittiginde farz edelim 20 tl lik gazla kac km gidiyorsun.aracin karburatorlumu.tesekkurler

muhammedcelik1983

Araç 1.7i tek nokta enjeksiyonlu lastikler ok-144 depo tam boþalýnca fullerim km sýfýrlarým 33lt gaz alir ortalama 260km yol gider

genco

Aramizda tam 100 km fark var.karburatorlu bu kadar farkedermi abi ya.bir terslik var ama bakalim.acaba mikserde falan yanlislikmi var. Dip gazda 95 kmyi gecmiyor arac

av.mehmet

Egsoz manýfoldunda bir arýzada olabilir ama senin sorunun çok büyük olasýlýkla subap ayarýnda bozukluk. Bir lada ustasýna yaptýr ayarý. Aracýnýn son hýzýnýn düþüklügüde bu durumu iþaret ediyor

volkaneem

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Aralık 28, 2014, 08:20:40
Egsoz manýfoldunda bir arýzada olabilir ama senin sorunun çok büyük olasýlýkla subap ayarýnda bozukluk. Bir lada ustasýna yaptýr ayarý. Aracýnýn son hýzýnýn düþüklügüde bu durumu iþaret ediyor

dip gazda kaçý görmekk gerekiyor en fazla örneðin 93 model bir araçta

unlztrk

Alıntı yapılan: volkaneem -  Aralık 28, 2014, 10:05:29
dip gazda kaçý görmekk gerekiyor en fazla örneðin 93 model bir araçta
88 model 205 80 16 lastikle 140ý gördüm.

unlztrk

Alıntı yapılan: genco -  Aralık 28, 2014, 12:39:31
Arabayý aldýðýmda lpgde 95 kuruþ  :o yakýyordu. Karbüratör tamir takýmý aldým, contalarý vs deðiþtirdim, gaz ayarý yaptýrdým 40 kuruþa düþtü. Bir þeyler daha yapsam daha da düþer de ellemedim kaldý öylece. Arazi aðýrlýklý kullanýyorum 40 kuruþ gayet iyi bana göre.

volkaneem

93 model ok144 lerle 110 gördüm azmý sizce. Varmýdýr araçta bir ayarsýzlýk ayrýca. 20lt yakýyorum 100kmde lpg ile

bkerti

karýþýk kullanýmda 25 kuruþ yakýyor. Ama neden bilemem. Avans ayarýný kendi ellerimle yaptým ondan olabilir belki :) Havamý da atayým.  130 a kadar basmaya cesaret edebildim çünkü arka koltuk yatýktý ve baya yüklüydü. Benden önceki sahibi iyi bakmýþ. Bende bozmamaya çalýþýyorum buradan öðrendiklerimle :) Lpg ayarý ile ilgili birþey olabilir mi acaba?. Fazla açýk olma ihtimali var mý? Çünkü iki sübap ayarýnda da ayný yakýyorsa belki lpg ayarýndan olabilir.