ACELE!!! ÝZMÝT'TE ÇEKÝ DEMÝRÝ VE SÝS FARI ARANIYOR..

Başlatan NÝVA69, Şubat 02, 2008, 10:58:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVA69

Çok þükür dün aldýðým 2007-Niva'ma çeki demiri taktýracaðým. Sevgili dostlar nasýl birþey tavsiye edersiniz ve Ýzmit'te nerede bulunur?

Ayrýca iki adet sis þart. Acaba Niva City'nin orjinal sisli ön panjurundan alýp takabilir miyiz, Ýzmit'te bulabilir miyim?

Acele lazým.. Bir haftaya Ýzmit-Karadeniz sahil yolu ile Bayburt'ta geçmem lazým ve 1-2 ay boyunca Bayburt-Erzurum-Erzincan kar-kýþ demeden köylere kadar iþ icabý gezilecek.

Bir de uzun yola çýkmadan önce tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim.
Nitekim ilk arabam ilk Niva'm.. :)

Fýrsat bulabilirsem Ýzmit'li Nivacýlarla da yola çýkmadan önce tanýþmak isterim..

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

NÝVA69

Sisleri Ýzmit-Derince'den, çeki demirini de Ýstanbul'dan zar zor bulduk.

Bu arada ilgilenenlere duyrulur koca Türkiye'de çeki demiri üreten bir tek yerli þirket YOK! Üzücü bir durum.. :(

Avrupa'dan geliyor ve Avro fiyatlarýyla. Niva için olanýnýn yaklaþýk fiyatý da 500 Ytl.

diff-lock86

bulduðunuza sevindim,güle güle kullanýn inþaallah...
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

ctkn

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Şubat 02, 2008, 10:58:10
Çok þükür dün aldýðým 2007-Niva'ma çeki demiri taktýracaðým. Sevgili dostlar nasýl birþey tavsiye edersiniz ve Ýzmit'te nerede bulunur?

Ayrýca iki adet sis þart. Acaba Niva City'nin orjinal sisli ön panjurundan alýp takabilir miyiz, Ýzmit'te bulabilir miyim?

Acele lazým.. Bir haftaya Ýzmit-Karadeniz sahil yolu ile Bayburt'ta geçmem lazým ve 1-2 ay boyunca Bayburt-Erzurum-Erzincan kar-kýþ demeden köylere kadar iþ icabý gezilecek.

Bir de uzun yola çýkmadan önce tavsiyeleriniz varsa bilmek isterim.
Nitekim ilk arabam ilk Niva'm.. :)

Fýrsat bulabilirsem Ýzmit'li Nivacýlarla da yola çýkmadan önce tanýþmak isterim..

ceki demirini ruhsata iþletmek zorunlu ( malesef bir sürü de masrafý var ) bunda da CE niteliði araniyor .bildiðim kadar yeni sanayi carþýsýnda uzuner romork sanyii de bullabillirsin ayrýca ruhsat iþlemlerini de halleder ler toplam 1000 ytl i bullur gerekirse yardýmcý ollabillirim
cüneyt
cüneyt

emre_ozk

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Şubat 04, 2008, 01:11:25
Sisleri Ýzmit-Derince'den, çeki demirini de Ýstanbul'dan zar zor bulduk.

Bu arada ilgilenenlere duyrulur koca Türkiye'de çeki demiri üreten bir tek yerli þirket YOK! Üzücü bir durum.. :(

Avrupa'dan geliyor ve Avro fiyatlarýyla. Niva için olanýnýn yaklaþýk fiyatý da 500 Ytl.
o kadar zor birþey deðilki çeki demiri kaynakçýlar yapar bence.. bizim nivadakini biz kendimiz yaptýk zor birþey deðil ki bence..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

musa69

çeki demirini ruhsat'a iþletirken CE belgesi isteniyor bu belgeyi türkiye'de verebilen yok

ithal bosal marka CE'li her araca uygun bulunuyor.

trafikte iþletmeden gezerim dersen baþka her yerde yapýlabilir.
Murat SAYAR

NÝVA69

Bosal marka-Alman malý Niva için özel üretilmiþ CE belgeli bugün kargoyla elime ulaþtý.

Ýnþallah yarýn taktýrýyorum..

Evet pahalý ama 1.500 kg. için test edilmiþ onaylanmýþ ve resmi olarak ta sorunsuz.
Bence buna deðer. Zira senelerce iþ görecek..

taiga

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Şubat 05, 2008, 10:23:20
Bosal marka-Alman malý Niva için özel üretilmiþ CE belgeli bugün kargoyla elime ulaþtý.

Ýnþallah yarýn taktýrýyorum..

Evet pahalý ama 1.500 kg. için test edilmiþ onaylanmýþ ve resmi olarak ta sorunsuz.
Bence buna deðer. Zira senelerce iþ görecek..

Kesinlikle deðer...
Güle güle kullanýn...
Lpg taktýrýrken istemedim, ama keþke taktýrsaymýþým çeki demiri de...
Benim plaka 34...
Seneye banka kredisi bitince plaka-ruhsat deðiþtirirken bende çeki demiri taktýracaðým ayný modelden...

Yevgeni

Çeki demiri uzaklaþma açýsýný bozuyor, romörk çekmeye niyetin var mý Haldun abi, romörk ile uðraþmayacaksan çeki demiri ihtiyaç dahilinde deðil gibi..

emre_ozk

ama bu çek demirinin iyi takýlmasý lazým. bizde mesala arazide dik bir yere týrmanýnca çeki demiri yere sürtüyor. askýda bile kalma tehlikesi var ama bizdeki çeki demiri deðiþik tip otobüslerde olanlardan, ondan oluyordur herhalde..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

taiga

Römork deðil de çekme karavan alma gibi bir projem var...

NÝVA69

Bugün taktýrdým. Artýk ruhsatý üzerime geçirmek dýþýnda herþey tamam ve Ýnþallah Cuma uzun yola çýkýyorum..

Kanca gerçekten de uzaklaþma açýsýný düþürüyor olmalý. Zira tamponun altýnda bir yere denk geldi. Ama bu teknik açýdan zorunlu. Çünkü arkadaki yükün araca baskýsý hesaplanarak ve etkili-dengeli bir çekiþ için en ideal nokta neresi ise oraya dek getiriliyor.

Bu arada çeki demiri düþünenlere çift baþlý-amaçlý kancayý tavsiye ederim. Yani hem karavan oto römorku çekebilirsiniz hem de tarktörlerin-kamyonlarýn ki gibi bir kýsmý var.. Ben 150 Ytl. fark vererek bunu alýp taktýrdým.

Bu arada çeki demirinin arkada LPG tanký olduðunu düþünürsek arkayý saðlama almak gibi bir fonksiyonu olduðunu da düþünmeye baþladým. Nitekim toplam aðýrlýðý 20-25 kg. ve on-onbeþ kadar kalýn civata ile ana yapýya tutturuluyor. Adeta gizli bir tampon..

Valla bu dakkadan sonra Niva'ma arkadan çarpan arabanýn hiç þansý yok, demedi demesinler :D

taiga

Güle güle kullan hocam...
Vaktin olduðunda detay fotolarý gönderebilirsen kendi adýma çok memnun olurum...

NÝVA69

Alıntı yapılan: taiga -  Şubat 06, 2008, 08:31:50
Güle güle kullan hocam...
Vaktin olduðunda detay fotolarý gönderebilirsen kendi adýma çok memnun olurum...

Ýþte fotolar..
Þimdilik sadece çeki demirininkileri gönderiyorum. Zira henüz römork almadým. Ýnþallah bahara alacaðým.

Bu arada tüpü sizin de tavsiyeniz üzere bagaja ve 32'lik taktýrdým. Arabanýn boyuna paralel olarak ve sað köþeye. Ýlk olarak geçen Ýzmit-Çenedað'da bir deneme yaptým ve gayet iyi. Hatta benzinden hiç farký yok..

emre_ozk

çeki demiri yere çok yakýn arazide sorun yaþýyabilirsin bence nivanda çok güzel.
Emre özkaradeniz
Ýzmit