BENÝM TEKEYE UYGULAMALAR

Başlatan babacandar, Ocak 05, 2008, 07:43:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe

Taþ gibi olmuþtur þimdi.
Özellikle þu alttaki koruma sacý gerçekten yarar bi uygulama...

BadBoy

evet ben çok deldim karteli iyi bi koruma olur güzel olmuþ sizinkide elinize saðlýk
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

diff-lock86

baya faydalý bi iþe giriþmiþin abi güzel olmuþ,yalnýz arka tampon fazla uzun gibime geldi yakýn   çekimden yada öle görünüyo,eðer öyleyse ayrýlma açýsýný düþürür o yaaa
farklý açýlardan foto koyarsan ii olur abi uzaktan çekim falan
kolay gelsin...
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

babacandar

Arkadaþlar,
Görüþleriniz için teþekkür ederim.
Özellikle son gittiðimiz Demirciköy-Rumeli Feneri parkurunda Ömer Abey'in Keçi'yi çekme  denemesinde ön tamponu elimize alýnca saðlamlaþtýrmanýn elzem olduðunu anladým.
Gerçi mesele tampon borusunun þasiye baðlantý kýsýmlarýnda alttan þasiye uzanan 19 luk civata var, benim arabanýn ön sol kýsmýnda bu yokmuþ önceki sahibi ne yaptýysa,
sadece görüntü olsun diye oksijen kaynaðý ile tutturuvermiþler bizde gidip o köþeden  baðlamýþýz ama iyi oldu görmüþ olduk..

Arka tampon dediðiniz gibi yakýn çekimden biraz uzun gibi duruyor yoksa uzun býrakmadým.
Kartel koruyucu, üzerinde biraz fikir yürüterek yaptýk;þöyle ki,bizim yeðen alta gelen kýsým için sacý karþýlýklý 2 çapraz bükme yaparak baklava þekli vermenin alttan gelecek darbede deformasyon hususunda faydalý olacaðýný söyledi, gerçi 6mm sactan yapalým diye niyetlendi fakat ben mayýnlara karþý tank yapmadýðýmýz için istemedim 2.mm saç kullandýk, ön tarafý oval deðilde köþeli büktük ve 2mmlik saç ilavesi yaptý önden gelecek darbelere karþý mukavemet saðlamak için yani düz görünen ön kýsým þu anda 4mm altta kalan kýsým baklava dilimli 2mm.
Baðlantýlarý tamir ve bakým esnasýnda kolay sökülmesi için ön kýsým geçme, arka
kýsýmlarý ise köþebete kaynaklý,küþebent ise kenarlardan birer tane civata ile baðlý.
Tamponlarý U Demirden yaptýk saðlamlaþtýrdýðýmýz orijinal tampon demirlerine kolaylýkla sökülebilmesi için ikiþer civata ile baðladýk.

Yan basamaklarý da kalýn borudan kesip kriko yuvalarýnýn yan kýsmýndan þasiye kaynattýk.Saðlam olmuþtur diye düþünüyorum. Bakalým yapacaðýmýz ilk etkinlikte bir kaç test yaparýz.

bilgi00

aðaca baðlasan devirecek yani
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

babacandar

Bi deneyecez ilk fýrsatta baktýk koptu.. ben de bizim yeðenin kulaklarýný koparacam...

bilgi00

artýk seninkinin resimlerine bekleriz yani
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

babacandar

Tekenin yeni uygulamalarý 10 luk U demirden yapmýþ olduðumuz tamponun vinç aldýktan sonra uygun gelmediðini gördüðümüzden bu bayramda da uygulamalarý yeniledik.
Vakit dar yapýlacaklar çoktu .. iþte yaptýklarýmýz;
ilk iþ olarak en komplike olan ön tampondan baþladýk..

Ýþ arasýnda biraz da sanatsal fotograflar ..

Karter koruyucu deðiþti daha fonksiyonel bir hale getirmeye çalýþtýk

Boya esnasýnda çýkarýlýp sonradan zayýf kaynaklandýðý ortaya çýkan yan borularý ek ikinci lamalar da koyarak yeniden saðlam kaynaklayýp arabayý buralardan asýlacak hale getirdik..

Port bagajda hi-lift için uygulama yaptýk..

Nihayetlenen iþ sonrasý

Arka tampon da yapýldý elbet ama imalat esnasýnda onun  fotolarýný çekmemiþim..

Ayrýca yaptýklarýmýz.. Lastik burçlarý bozulan arka denge kollarýný daha uygun olacaðýný düþündüðümüz Doðan SLX denge kollarý ile deðiþtirdik..
Arka amortisörleri monroe advanture modelleri ile deðiþtirdik..

Bu da manuel çalýþan bilyalý el vinci imalat bizim yeðene ait..

Bu da vurulan yaban domuzu...

emre_ozk

Aracýnýz gercekten güzel olmuþ tek eksikler lastik onuda halletiinizmi bu nivanýn sekemeyeceði yer yok..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

sonata007dr

sayýn babacandar ön kaput üstündeki havalandýrma ýzgarasý çok hoþuma gitti bunun aynýsýný nerden temin edebiliriz bu arada diðer uygulamalarýnýz da çok hoþ olmuþ.güle güle kullanýn maþallah.

reis28

mustafa hocam makina güzel olmuþ sende celik cant var senin cantlar 15ti her halde o cantlara göre bir takým mt lastýk alsana 29inclik 15 cantta baya lastýk secenegi var
DURSUN USTA 05364629668

bymuammer

abi çok güzel olmuþ. ama bayramda yeðeninizi çalýþtýrmýþsýnýz :)

doc_tor112

elinize saðlýk.mükemmel olmuþ.kafama takýlan tek þey arka tamponun sol lastiði iyi oturmamýþ.baya bi ses yapabilir.ikincisi ise sanki arka tampon biraz daha uzun olmalýydý ve kanca yerine topuzlu bi çeki demiri iyi giderdi ve daha estetik ve fonksiyonel olurdu bence.bu arada manuel el vincini bana da yaptýrabilirminiz acaba.tþkler þimdiden.bir gün gelirseniz inþallah buralara domuza gideriz beraber.

babacandar

Arkadaþlar,
Görüþler için teþekkür ederim.. sýrala cevaplamaya çalýþayým..
Doc_tor Kardeþim, el vinci hazýrda mevcut bizim site üyesi Gürsoy takmýþ ..
yeðene fiyatýný sormadým sorar yazarým..
Arka tampon sol lastik hususunda haklýsýn aldýðýmýzdan beri o þekilde idi üþengeçlikten yerine itelememiþiz.. ilk iþ boþlukta halledeyim..

Arka tampon deðiþti eskisi gibi deðil bizim Reis'in makinasý gibi yaptýk topuzlu
çeki demiri mevcut ayrýca orta kýsmýndan þasiye de 5 lik lama ile saðlamladýk..

Sonata Kardeþim,
Ön kaput havalandýrmayý Aksaray Pehlivan Otoda  ve Parsa da mevcut oradan temin ettik 15 YTL'ye .. Telefonlarý Nihat Pehlivan 0212 585 76 98-586 52 73 Yan Bantlarý da oradan aldýk kanal içleri ince olanlar 10 YTL kalýn bantlar 25 YTL kurlar biraz yükseldi biraz fiyatlanmýþ olabilir...

Emre Kardeþ...
Reis Hocam,
16 Jant ve uygun çamur lastikleri almaya niyetim var biliyorsun , bu  15 jantlardan vazgeçmeye niyetim yok bu lastiklerle derin çamur harici kar yaðmur ve diðer koþullarda kullanmaya devam etmeyi düþünüyorum ... Atraksiyon zamanlarý için çýkarýcam 15 leri takacam 16 jantlarý 205 x 80 x 16 çamur lastikleri ile beraber.. depolamak için yer sorunum yok dönüþte bir yarým saate ihtiyaç var çýkarmak için..