PsChipTuning Yeni Yazilim Sonuclari

Başlatan kaneruslu, Nisan 19, 2011, 10:27:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigalý Mustafa

Uzun zamandýr bende hdi vitara ya düþünüyorum yazýlým ancak bazý kuþkularým var.Motoru çabuk bitiriyor gibi bazý söylemler okudum biyerlerde.Ama yaptýrmayý düþünüyorum.Dizel araçlarda motor gücü benzinliye göre baya bi artýyormuþ
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

mehmet22

aracýn da lpg yokmu abii yani sadece benzin ilemi calýþýyor nivaa?  son benzin zamlarýndan sonra benzinde kullaným icin bence normall derimm..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

giosué

Lastik taban geniþliðine raðmen çok iyi tebrikler güle güle kullanýn

rahmieken

merhabalar
forumu yaklaþýk 1 yýldýr pasif olarak takip ediyorum kýsmet bugüneymiþ
Kaner ustayla konuþmuþ olsam da burda herkese de faydasý olur diye bir daha ve daha detaylý sormak istiyorum
aracým 2006 model lpgli ve lpg alýndýðý günden beri kullanýlýyormuþ yaklaþýk 8 aydýr ben de lpg hiç sevmesem de üzerinde olduðu için ve söktürmek çok zahmetli olduðu için günlük hayatýmda kullanýyorum.
aracýma 205/80/R16 competus AT lastik aldým ve sorento jantýyla kullanýyorum.
chip tuning ve ayna mahruti diþlisi kafama yatsa da bir kaç yerde týkanýyorum. okudum okudum ama dürüst söyleyeyim pek anlayamadým. daha doðrusu sonuca varamadým.
benim derdim son sürat deðil hýzlanma ve tork kazanmak. aracým maalesef hayatýnýn sadece %5ini arazi koþullarýnda geçiriyor.
yakýt tüketimini de dert etmiyorum. bu lastik kombinasyonuna ironman yay ve süspansiyon ekleyince bu tuning ve ayna mahruti diþlisi deðiþimini yapsam tork ve hýzlanma (zaten torka baðlý gibi) kazanabilir miyim ve aracý ne kadar yorar. arazi de aks kýrma olur mu lastik çapý ve yükseltmeden dolayý
teþekkürler

Harun

Alıntı yapılan: rahmieken -  Ocak 12, 2012, 02:06:24
merhabalar
forumu yaklaþýk 1 yýldýr pasif olarak takip ediyorum kýsmet bugüneymiþ
Kaner ustayla konuþmuþ olsam da burda herkese de faydasý olur diye bir daha ve daha detaylý sormak istiyorum
aracým 2006 model lpgli ve lpg alýndýðý günden beri kullanýlýyormuþ yaklaþýk 8 aydýr ben de lpg hiç sevmesem de üzerinde olduðu için ve söktürmek çok zahmetli olduðu için günlük hayatýmda kullanýyorum.
aracýma 205/80/R16 competus AT lastik aldým ve sorento jantýyla kullanýyorum.
chip tuning ve ayna mahruti diþlisi kafama yatsa da bir kaç yerde týkanýyorum. okudum okudum ama dürüst söyleyeyim pek anlayamadým. daha doðrusu sonuca varamadým.
benim derdim son sürat deðil hýzlanma ve tork kazanmak. aracým maalesef hayatýnýn sadece %5ini arazi koþullarýnda geçiriyor.
yakýt tüketimini de dert etmiyorum. bu lastik kombinasyonuna ironman yay ve süspansiyon ekleyince bu tuning ve ayna mahruti diþlisi deðiþimini yapsam tork ve hýzlanma (zaten torka baðlý gibi) kazanabilir miyim ve aracý ne kadar yorar. arazi de aks kýrma olur mu lastik çapý ve yükseltmeden dolayý
teþekkürler

Rahmi bey hoþgeldiniz,keyifli forumlar dileriz en baþta,
2010 model Nivama Mayýs 2011 de yazýlým ve ayna+mahruti modifiyesi yaptým.
Benim tek aracým,aðýr arazi þartlarýnda kullanmýyorum,doða gezileri vs modundayým ben de.
Ýlk gözlemlerim yakýt tasarrufu ve hýzlanma ve son süratte olumlu yansýmalardýr,aracýn rahatladýðýný hissettim.
Diðer taraftan Niva'ya standartý dýþýnda yapýlan her eklenti aracý yorar,yýpratýr.Sitemizde 33'' lastik çeviren Nivamog da var.Ama mutlaka standartýn dýþýnda yapýlan her modifikasyon ince hesaplar ve ehil ellerce yapýlmalýdýr.Araç kýrýlmasa bile özellikle hareketli parçalar ömrünü daha çabuk tamamlar.

Diðer yandan 2006 model Nivalar ile ilgili orjinal yazýlýmda bir sorun vardý diye hatýrlýyorum,araçta gazlamayla bir yýðýlma gibi bir þey oluyordu yanlýþ hatýrlamýyorsam.

Kaner konuyu görürse daha detaylý bilgi verebilir,zira birçok araca uygulama yaptý yazýlýmda.
Ayrýca Dursun Usta (reis28) da ayna mahruti ve aðýr devir modifiyesi tecrübeleri ziyadesiyle olan bir üyemiz.
Selamlar

kaneruslu

2006 modellerde en kodlu ecm lerde yazýlým sorunu mevcut , sorunlu ecm leri çelik motorda tekrar güncelleþtiriyoruz ve problem kalmýyor.Verdiði tepki ilk gaza basýldýðýnda aracýn yýðýlmasý.

Performans yazýlýmý +10 hp 22nm tork kazandýrýyor.%10-15 arasý da yakýt tasarrufu saðlýyor.Son sürat deðiþmez sadece daha hýzlý çýkarsýnýz.

rahmieken

teþekkür ederim Kaner ustam bu durum lüksten çok benim durumumdaki biri gerekli hale geliyor. en yakýn zamanda görüþmek umuduyla diyeyim

barýþ

Kaner usta lpg araçla dinamometre de ölçüm yapýldý  mý hiç yazýlýmdan sonra? LPG'de muhtemelen daha düþük deðerler çýkacaktýr herhalde.
Live to ride, Ride to live

av.mehmet

Yeþil için ölçüm yapmaya gerek vamý  :D :D
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar