SAMANLI DAÐI 29-30 OCAK 2011

Başlatan yusuf, Aralık 16, 2010, 01:17:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Sevgili Bigalý

Allah sana kuvvet versin.

Ýnanmassýn, Az önce ilkbaharýn ilk aylarýnda bir kaz daðlarý yapsak mý diye
düþünüyordum .

Hem de seninle ve Ýzmir'li dostlarla buluþuruz

Sen siteye girdin.

Telepati iþte bu.

dogan54

Yusuf bey,
Kýranyurt'ta karda boðuþurken,sað ön tekerlekten ses geldiðini
ve otomatik kilitin kaçýrdýðýný söylemiþtin ya,ona baktým bugün.
Ustayla söktük, ama açamadýk (zorlamadýk diyelim.)Dýþtan bozukluðu anlaþýlmýyor.
Sað tekerleðinkini sola,solunkini saða taktýk.
Yani yer deðiþtirdik.
Bu iki taraflý çalýþtýðýdan (öne ve arkaya),yer deðiþtiði için eskiden öne doðru çalýþan,
þimdi karþý tekerlekte arkaya çalýþýyor gibi olacaðýndan sorun giderilmiþ olacak bence.
Ne dersin ?
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Doðan bey

Ben sizin saðýnýzdaydým.

Bildiðim aksýn  "imdat"  sesi geldi.

Sizi uyardým.

Ýçeriden birþey yaptýnýz ses kesildi. Sonra orayý aþtýnýz.

Ne olduðunu, sitemiz sakinleri HB ya da Dursun usta daha iyi yanýtlayabilir.

hakanbusa

Araçta otomatik hub varsa, o sorun yapmýþ olabilir. Suzukilerin en büyük sýkýntýsý. Ben bunu ileride baþýma gelir diye, manuel hub'a çevirerek aþtým.

Eðer sorun devam ederse manuel'e çevirmenizi öneririm. Otomatik olan pahalý ve hard'a dayanmýyor. Ayrýca ileride ön diff'e kilit takmak isterseniz, mecburen manuel takmak zorundasýnýz.

Yücel

colins kurtar beni lütfen, bu gezidende fotoðraf yükleyemezsek yusuf abi beni fena dolayacak

colins

Yücel Abi merak etme sen Ben Yusuf Abi yi idare ederim.

ctas

Güzel gezi olmuþ,Görseller için ellerinize saðlýk..
Sizlerle kýsacýkta olsa tanýþma fýrsatý buldum, çok memnun oldum. ( Ýzmit Qutlet otoparkta)
Selamlar..

orsa

Güzel ve keyifli bir gezi olmuþ.

Ekibin sýrasýnýn bozulmamasý önemli. Geçen haftasonu Hendek Dikmen tarafýnda 3 araç ilerledik karda.

Son 150 metrede kar çok yükseldiði için kaldýk. Dönmeye çalýþýrken bir aracýn aksý kesti ve yavaþ yavaþ inmeye baþladý.

Yanlýþ anlama ve iletiþim kuramadýðýmýz için o araç yanlýþ yola saptý ve aracý kurtarmak 3 saati buldu.

Diðer araçlar derin karda zincirli 33 inç lastiklerle yolu açarken arkalarýndan BF ile zorlanarak da olsa geldim. Sýrrý lastik havalarýný 15 psi civarýna kadar indirmemdi.

Gezide oldukça buzlu yerler olmuþ zincir olmasa da lastik havasýný ciddi indirmek iþe yarýyor.

Bir de araç çamurda ve karda L'ye almaya raðmen tekerleklerinden daha hýzlý ilerleyecekse el frenini bir kaç kademe çekmek faydalý oluyor.