MUHTELÝF SORULAR

Başlatan Oguzhan_oto, Kasım 18, 2010, 04:28:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

KAYSERÝLÝ NÝVACI

teþekkür ederým yardýmcý olduðunuz ýcýn :)
ASFALTA ÝHTÝYACIM YOK ÇÜNKÜ; NÝVA'M VAR :D

jeoniva

Merhaba arkadaþlar. 94 model 1600 niva kullanýyorum. Aracým sorunsuz çalýþmakta ancak uzun yolda 100 km yi geçmiyor ayrýca yokuþ yukarý çabuk bayýlýyor. Gerekli anlarda da yüksek viteste gaz yemiyor. Büyük bir sorun deðil ama bazen ivedilik gerekiyor. Araçta gaz da var, karbüratöre takýlan gaz mikserini çýkarýp benzinde denedim aracý, küçük viteslerde çeki kýsmen arttý ama yine 100 km yi geçmedi pek. Aracýn gaz yememesinin nedeni ne olabilir? Bazý sitelerde bu araçlarýn genel probleminin son hýzýn 120 km civarý olduðu da karþýma çýktý. Sorun ne olabilir ya da bu normal mi? Aracýn torkunu neler etkiler, torku nasýl arttýrýlýr saðlýklý bilgi almak istiyorum. Kýrklareli'deyim, küçük bir þehir olduðundan imkanlar da kýsýtlý, yani niva ustasý servisi gibi imkanlar yok. Kýsacasý araç 4. ve 5. viteslerde gaz yemiyor, aracýn hýzý mý o kadar bilmiyorum. Kapsamlý yardým bekliyorum arkadaþlar.

muhammedcelik1983

Ne tur lastik kullanýyorsun hocam ok-144 bendeki 110km/h anca goruyor,benim aracimdada gaz yememe sorunu vardi birde son zamanlarda yakit fazla yakmaya baslamisti gaz ayarina goturdum usta beynin miyadini doldurdugunu degismesi gerektigini soyledi zaten 7 senelik beyin bende mimgas beyin alip taktirdim iyi bir gaz ayari yaptirdim þuan rolanti olsun gaza basinca aracin tepkisi bariz degisti depoyu fulledim yakitida ölçecegim arac 1.7i tek nokta enj. Bence iyi bir otogazci bul egzozdan ölçtür hava yakit karisimi ne durumda biraz ayarsizlik oldugu zaman performans baya etkileniyor burada 10tl yapiyorlar orayi bilmiyorum ama denemeye deger.

jeoniva

Pirelli lastik kullanýyorum, ok 144 gibi ama týrtýklarý daha ince, 6.00-16 ölçülerde. Aldýðýmýzdan beri üstünde lastikler. Bugün karbüratör üzerindeki gaz mikserini söküp benzinde denedim aracý, gaz yemesi arttý aracýn ama yine 100 civarýydý hýz, galiba gaz mikserinin boðazý küçük geliyo. Gaz beyni de yeni, aracý almadan hemen önce taktýrýlmýþ. Sizin gaz ayarýndan sonra 110 km yi geçti mi son hýz?

muhammedcelik1983

Son hiz cok degismedi aslinda ama aracin gaza tepkisi artti bir takim asvalt tipi lastikler var bende 205 65 16 bridgestone dualer ht onu takinca arac 130 filan goruyor sanirim surtunmeden kaynakli

rahmieken

6.00-16 lastikle çap büyüdüðü için teorik olarak torkun tekere yansýmasý düþer. ya da öyle biþey tam anlatamadým. ayrýca bahsettiðiniz ölçülerde hýz göstergesi normalden %10 daha az gösterir. 100 yazýyorsa göstergede 110dur aslýnda o araçtaki hýz. GPS ile ölçerseniz her gösterge için bambaþka sonuçlar  çýkacak pek sýkmayýn canýnýzý :D

unlztrk

Tork için platin ayarýný kontrol edin, maximum hýz için gaz ayarý iþinizi görebilir.

atinco

Lastik çapý deðiþtiðinde hýz göstergeniz doðru hýzý göstermez. Þuradan lastik ölçü deðiþimini girip km saatindeki hýz sapmasýný öðrenebilirsiniz: http://www.halaogullari.com/LastikTablo/lastikhesap.html . Bir þey yapacaksanýz bu kontrolden sonra yapýn bence.

avzun

Arkadaþlar bu arabanýn Þase nosu Nerede yazýyor bilen Arkadaslar lütfen yazarmisiniz

mesajý yazdým ama bir hafta geçti  cevap gelmedi bende Google sordum daha hýzlý cevap verdi
deðerli admin arkadaþlar siteyi kendi kaderine terk etmeyelim
amaç dayanýþma ise sorunun þekli önemli degildir

Yevgeni

Adminler de hayat gailesiyle iþtigal ediyorlar.
Forumu her dakika kontrol edemeyebilirler. Hatta 1 hafta da edemeyebilirler.
Ya da bir bilen yanýtlasýn diye müdahale de etmeyebilirler sayýn Avzun..

babaluga

Bizim maksadýmýz sorduðumuz her soruya anýnda cevap almak deðil ki.. Maksadýmýz muhabbet.. Hele bir de yabancý dil biliyorsan buralarda hiç oyalanma derim..

avzun

deðerli arkadaþlar tabi ki herkesin iþi baþýndan aþkýn
fakat forum sitelerinin amacý birlik ve beraberlik içinde dayanýþma içindir
forum sitesi kurmak demek bu konuyu yalayýp yutmuþ derecede iyi bilen admin arkadaþlarýn olmasý demektir
bilgi paylaþýldýkça deðer kazanýr
benim tek dileðim forum un daha aktif olmasýdýr yoksa hiç kimseye bir þey demeye hakým yok  yanlýþ anlaþýlmasýn lütfen
ilgilenen arkadaþlara þimdiden teþekkürler

NÝVACI

kaput altýndaki podyada sað taraftadýr
silecek motorunun hizasýnda boya görmüþse gömülmüþtür
etiket deðildir
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

ares

Merhaba,

Hidrolik direksiyon kutularý Nivaya uyumlu olan araba marka modelleri var mýdýr? Veya dönüþtürülmesi kolay olan.

Teþekkürler

Arda

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: ares -  Temmuz 14, 2015, 11:57:01
Merhaba,

Hidrolik direksiyon kutularý Nivaya uyumlu olan araba marka modelleri var mýdýr? Veya dönüþtürülmesi kolay olan.

Teþekkürler

Arda

Eski model mercedes w115-w116 direksiyon kutusunu uyduruyorlar bildiðim kadarý ile ekseri