NÝVA YÜKSELTME TEKNÝKLERÝ

Başlatan babacandar, Eylül 11, 2010, 10:55:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seyhan

Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

reis28

Muhteþem bir kaynak galeri bölümünde bizim pas 11 resimleride var admlar ön traversi de ön þaseden ayýrarak araca ön taraftan baya bir yükseklik kazandýrýyorlar bunun üzerinde calýþmak lazým
DURSUN USTA 05364629668

colins

Benim araç kobayolarak kullanýlabilir Reis ;D ;D

reis28

Alıntı yapılan: colins -  Eylül 12, 2010, 01:02:38
Benim araç kobayolarak kullanýlabilir Reis ;D ;D

Tarýk deneriz bu sezon yeni biþeyler ;D
DURSUN USTA 05364629668

impeesa

Dursun Ustam, benim karakaçan mevcutta takozla 3 cm yükseltilmiþ durumda. 3 cm ve üzerinin akislere v.b. zarar verdiðini bir çok yerde okudum lakin yinede içimdeki yükseltme isteðini bastýramýyorum :) çamurluðu keserek off set jant ve mt lastiklede sanýrým bir kaç cm yükselecektir? yükseltmeyi 3 deðilde 6-7 cm e çýkarmak için ne yapabilirim ?  Senin kit ile kaç cm yükseltilebiliyordu? ve fiyatý neydi ? ayrýca Yevgeni üstatdanda bilgi bekliyorum. Sað olun.
"Nivan varsa yolun var!"

reis28

Alıntı yapılan: impeesa -  Eylül 22, 2010, 04:46:30
Dursun Ustam, benim karakaçan mevcutta takozla 3 cm yükseltilmiþ durumda. 3 cm ve üzerinin akislere v.b. zarar verdiðini bir çok yerde okudum lakin yinede içimdeki yükseltme isteðini bastýramýyorum :) çamurluðu keserek off set jant ve mt lastiklede sanýrým bir kaç cm yükselecektir? yükseltmeyi 3 deðilde 6-7 cm e çýkarmak için ne yapabilirim ?  Senin kit ile kaç cm yükseltilebiliyordu? ve fiyatý neydi ? ayrýca Yevgeni üstatdanda bilgi bekliyorum. Sað olun.

yÜKSELTME SIF GÖRÜNTÜ OLSUN DÝYEMÝ YOKSA ARAZÝDE DAHA BAÞARILI OLSUN DÝYEMÝ YAPACAKSINIZ  artýk akslarýn kýrýlmasý kasýlmasý gibi sorunlarý coktan aþtýk aracý 20ila 25 cm ye kadar yükselte biliyoruz normal kit uygulamasýylada 10cm yükseli yor
DURSUN USTA 05364629668

mka.mka

Alıntı yapılan: reis28 -  Eylül 23, 2010, 12:12:45
  yÜKSELTME SIF GÖRÜNTÜ OLSUN DÝYEMÝ YOKSA ARAZÝDE DAHA BAÞARILI OLSUN DÝYEMÝ YAPACAKSINIZ  artýk akslarýn kýrýlmasý kasýlmasý gibi sorunlarý coktan aþtýk aracý 20ila 25 cm ye kadar yükselte biliyoruz normal kit uygulamasýylada 10cm yükseli yor
Aks kýrýlmasý aþýnmasý ný nasýl aþtýk ustam biraz daha detaylý bilgi verebilirmisiniz. Yanýlmýyorsam difransiyel ayýrma aparatýyla oluyor. Bu baþlýk altýnda da bu bilginin bulunmasý faydalý olur diye düþünüyorum. Birde Bu iþlemin bizlere yaklaþýk maliyeti hakkýnda bilgi verebilirmisiniz.

impeesa

Alıntı yapılan: reis28 -  Eylül 23, 2010, 12:12:45

Ustam aðýrlýklý olarak þehirde binmekle beraber, kamplarýmýz ve gezilerimiz oluyor arazi þartlarý için aþýrýya kaçmamak kaydýyla yükseltmek istiyorum. Þu 25 cm iþi iþtah açýcý geliyor lakin o kadar yükseltmenin ardýndan viraja 10 km/h gibi bir hýzla girmek icap edecek sanýrým :) þaka bir tarafa gerçekten detaylý bilgi verir olayýn mantýðýný kabaca anlatýrsan sanýrým kitin sipariþini vereceðim. Hazýrda varmý? sipariþ üzerinemi yaptýrýyorsun? ve fiyat nedir ? ayrýca bu yükseltme (8-10cm) için aracýn saðýnda solunda ekstra kuvvetlendirmemiz gereken bir yerler olcakmý? akis kýrýlmalarýný artýk nasýl önlüyoruz? sorular biraz fazlaca oldu kusura bakma. Saygýlar.
"Nivan varsa yolun var!"

babacandar

http://www.ladaniva.co.uk/baxter/Gallery/Mods_and_Accessories/Lifts/index.html

Burayý görmemiþim Reis'in PAS 11 ve benim eski 34 AK 2995'in geliþme aþamasýndaki yani TCK Grayder olmadan önceki fotolarý da mevcut.
Nereden nereye geldiðimize bakýyorum da... Reis Federal Couragia MT'leri taktýðýnda  205x80x16 Niva'lara takýlabilecek son nokta demiþtik.Þimdi þahsen ben Federalleri asfalt lastiði olarak kullanýyorum.Keçiler 33 inch lastiði fýrýl fýrýl çevirir hale geldi... bakalým bu iþin sonu nereye varacak...   

reis28

Mustafa hocam eski görsellere baktým zamanýnda ne ugraþmýþtýk yükseltecez diye nivalarý þimdi ise 33 lastik ceviriyor keciler nerden nereye tabiki insanlar bu iþleri basit sanýyorlar ve bilincsisce yapýlan iþlemlerden ötürü bir sürü sorunla karþýlaþýyorlar ve beceremiyincede sonrada niva yükselmez diye kesip atýyorlar Nivayý nerde nasýl kullandýgýn önemli zaten gündelik arac gibi nivayý kullanýyorsan degil niva hic bir aracýn orjýnalini bozmýycaksýn hem asfaltta iyi olsun hemde arazide hiç bir yerde kalmasýn yok böyle bir rahat
DURSUN USTA 05364629668

yusuf

Bu kadar aþama kaydettiniz ama ben hala yerlerde sürünüyorum.

reis28

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 27, 2011, 08:10:08
Bu kadar aþama kaydettiniz ama ben hala yerlerde sürünüyorum.

Yusuf abi sen istedinde biz yapmadýkmý  ;D
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Alıntı yapılan: reis28 -  Mart 27, 2011, 07:59:55
a hic bir aracýn orjýnalini bozmýycaksýn hem asfaltta iyi olsun hemde arazide hiç bir yerde kalmasýn yok böyle bir rahat

33" de batýyor, hatta takýlýyor.
Kýsacasý oynamanýn sonu yok..