Bisikletle TAHTALI 2365 mt EXPEDISYONU (15 yýl sonra yeniden)

Başlatan MOUNTAINBIKER, Temmuz 14, 2010, 09:04:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MOUNTAINBIKER

By mountainbiker67 at 2010-07-15
bu guzelligi yasadigimiz noktadan itibaren yol basliyor..

VE SIMDI "O AGACIN ALTI"  (!)

BIR ZAMANLAR LADA LI ILK GUNLERIMDE BU AGACIN ALTINDA KEYIFLER YAPARDIK....MAALESEF
simdi pedalla ziyarete geliyoruz,neyse unutup gelmemekde var ;)arayip sormamak da. ::)

Uploaded with ImageShack.us
bu da keyif masamiz(!) iste bu noktaya artik aracla cikis yapilamiyor,dikenli telden dolayi..
neyse ki hepsi sagsalim, yerinde ve sabit.kimbilir kac sene sonra gorusmek uzere dedik ve yola devam.

MOUNTAINBIKER

MOUNTAINBIKER

meshur dikenli teller...goya burada kapi varmis...

cukuryayla dan cikis/giris simgesi agacimiz...

MOUNTAINBIKER

zirve noktasi bu fotoda tepenin ardinda kaldi.taa oralardan buraya gelebildigime bende herzaman hayret ediyorum...ayni fotograf karesi yillar once de cekildigi icin evde iskender dostumla her baktigimizda ikimizde ayni seyleri paylasiyoruz.lan 2 manyak,ne isimiz vardi oralarda...yaahu burdan sonra 3 gun yuruyemedim sunnetli cocuklar gibi ...deyip dururuz..yuruyememe kismi halagecerli..hehehehhhee :D
baldirlarimda ki tum kas telleriiiii ::)

bu manzara ve agaclarin buyuleyici renkleri icimi eritiyor...maasallaah diyecegim..nazar degmesin bu guzel agaclara...ayrica buradaki yol super duzgun hale gelmis,sahin le bile cikar inersin,tabii simdilik.kisa allah kerim

diger standart mola yerimiz..ileride dagin bagirinda hala kar mevcuttu.

MOUNTAINBIKER

bu noktadan sonra cevrenin en onemli agaci olan asirlik cinara selam veriyor bi kac karede oradan aliyorum.bi arkadasim bu agacin adinin AHTAPOT oldugunu soylerdi...google earth de bu bolgeye yakindan bakildiginda yesilliklerle hem ahtapot cinar hemde ali kose dayinin evi gozukuyor,iste bu noktada fotografida artik mevcut...aslinda bu yoldan yukari gidildikce tum noktalara gercek yerlerine canim sikildikca diger fotolari da eklemistim.

sevgili ali kose dayinin evinden bir kare,solda ki depo gibi yer aslinda cok hos bir cardakti.bu degerli amca civardaki butun cesme ve yalaklari yapan usta ayni zamanda.haci amcanin elinden hersey geliyor,cok zeki,bu gecisimde dikkatimi bir sey cekti ,yazmadan gecemeyecegim.
bu noktaya elektirik gelmiyor.bu nedenle ali dayi solar panel taktirmis,bi buzdolabi tv-uydu ve aydinlatmayi onunla saglamaya baslamis.bi zaman cenerator vardi.sordu zaten bana nasil olmus,nasil gordun diye//

acik hava mutfagina caktirmadan bakis..
bir de ufak hikaye:
bi onceki ziyaretimde yerde kilim uzerine ceviz sermis kurusun diye,agaca dayali bi de tekli kirma tufek...yerde de cevizlerin yaninda 2 adet sincap sizlere omur serilmis yatiyor.ya dayi bunlara niye kiydin dedim,onlar hirsizlik yapiyorlardi,bende digerlerine ibret olsun diye onlari vurup cevizlerin yanina serdim.haa artik uzaktan bakip gelmiyorlar demisti.alah uzun omur versin kendisine...

GULE GULE TAHTALI,  ....>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
GULE GULE CUKURYAYLA....>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
kimbilir ne zaman gelirim artik..

krosofrot

ALLAH (cc) Hayýrlý ömürler versin yine gidersin, belki benbile giderim, kimbilir. Ümit kesilmez.
HÝÇDURMASAM

MOUNTAINBIKER

eh madem basladik, ;)
simdi bir de SARICINAR expedisyonu yapariz artik,standart antreman turlarindan biri.elmayanina ugrar 1800 kusur metreyi gorur tavaf eder doneriz...ama bir digeride belki sogut cumasi uzerinden senin koye ugrar bi kahveni icer oradan yarbas candiri citdibi der eve doneriz.
halet i ruhhiye me baaggli :D :D

amaa asil hep istedigim bi tur daha var sana demistim,bakirli dagini turlayip eve donmek.azicik uzun mesakkatli ya bakalim,dedim ya haalet i ruhhiyemme baaaali ;)
gorusuruz. 8)
saolasiniz ilginiz icin.

krosofrot

HÝÇDURMASAM

krosofrot

HÝÇDURMASAM

MOUNTAINBIKER

;)
sik disini musa,agustos ortasindan sonra gayet yanliz olcam ozaman bol bol gideris hatta beraber YAYLA BELENE cikalim da bir kamp yapalim,kis gelmeden cok guzel bir yer.bu arada.meyvelerin ne oldugunu anlayamadim ama gayet leziz duruyor maasallah.su sira is durumunu cozmeye gayret ediyorum.haberleselim...
yengeye selam.

not: bu arada evde cukuryayla ile ilgili benim EH 920 nin fotolarini buldum,onlari da ekleyecegim buraya biraz nostalji olsun iyimi?
cok ozledim keratayi>>>

MOUNTAINBIKER

musa abi,senin icin eskilerden biriki kare...
iste burasi da belen yaylasi dedigim yer,o inis yaptigim yere tam karsidan bakiyor.buraya gidelim demistim.
sevgili eh920 seni cok ozluyorum..

MOUNTAINBIKER

bu fotgraflarida google earth de gorme imkani olacak,ister parkuru takip ederek fotolari,ister fotolari takip ederk parkuru gorme sansi var.firsat buldukca hepsini earthe yukleyecegim.boylece herseyi yerli yerinde gorme imkani da olacak.. ;)

otec07opelant

abiii sen olayý bitirmiþsin off raod makýna gücü deðil kas gücü demiþsin
varsa gücü olan. olan yüreði olan iste olay budur arkadaþlar tebrikler nýva en büyük gücü 1700 ss lýk se senýn gucun 4000ss eþ deðer buravo tebrikler gezilerinnýn  devamýný dilerim.( aramýzda kalsýn o bisikleti arac la oraya cýkartýp öyle pedal gücüyle yapmýyorsun demý).....?þaakaaa sakýn alýnmaaaa...
FRONTERAAA 3,2limited 6VD1 180kw

krosofrot

17-10-2010 tahtalýya kroscular çýkacak, kemerden tahtalýya ödüllü birinciye 200euro.  keþkem kroscu olsaydýn be hür.
HÝÇDURMASAM

dora

Alıntı yapılan: MOUNTAINBIKER -  Temmuz 22, 2010, 09:10:06

musa abi,senin icin eskilerden biriki kare...
iste burasi da belen yaylasi dedigim yer,o inis yaptigim yere tam karsidan bakiyor.buraya gidelim demistim.
sevgili eh920 seni cok ozluyorum..

Ben bu fotolarý çok iyi hatýrlýyorum  o günleri çok özledim.
Niva 1041-firefly-Atlantis