Ýpsala-Gala Gölü 23-24/02/2010

Başlatan colins, Ocak 25, 2010, 11:50:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

colins

Hafta sonu Acella Yaylasý gezisi iptal olunca Ýpsala-Karpuzlu köyünden arkadaþlar av için arayýp duruyordu onlarýn yanýnýna gitmeye karar verdik.Cuma günü saat 10dan sonra yola koyulduk.Hafif offroad tarzýnda karayolunda yolculuk yaptýk.Tekirdað çýkýþýnda polis noktasý vardý ve küçük araçlarý zincirli olarak yol izni veriyor büyük araçlara ise yürüme izni vermiyordu.Tekirdað malkara arasý zor bir yoldu ama sorunsuz ve zincirsiz devam ettik.Malkara sanayisinde deki göstergede -12 derece gösteriyordu.Malkara-Keþan arasý da fena deðildi.Keþan dan sonra polis ipsala yolunu tamamen kapattý ve yol kapalý diyrek bizi geri çevirdi.Ýstanbul dan geliyoru diyince geriye gitmem söylendi.Akabinde dört yoldaki benzinlikte beklemeye karar verdik ekürümle birlikte.2 saat sonra bir araca geçiþ izni veren polisin yanýnda soluðu aldým bizede izin verdi ama bir þartla 4 tane yunan plakalý aracýda götürecektim arkamda.Yer yer yolda kuytularda biriken 1 metre ve daha fazlasý kar topluluklarý vardý ama köye ulaþtýk sabaha karþý.

colins

Köyden çýkýp çeltik binasýna doðru giderken yoðun tipi nedeni ile yolu karýþtýrýp doðru yola sapalým derken aracý kapýsýnýn açýlmayacaðý kadar kanala düþürdüm.Debelenmek bizi kurtarmadý.Fazla beklemeden kendimi vinçleyip kurtardým.Tek araç vinç þart olduðu bir kere daha çok doðru bir laf olduðunu gösterdi.(Ama birde tek baþýna o havada ne iþin var delimisin lafýda doðrulandý)

colins

Hava o kadar soðuktu ki av yerine aþaðýdaki manzaradan faydalandýk

ufo

ördeðe mi gittiniz? ördek durumu nasýl?
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

ecirman

Tarýk süpersiniz...Oralarýn durumunu sadece tahmin edebiliyorum.Siz ise

yaþayýp görmüþsünüz.O karda domuzlar bile çýkmamýþ desene...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

colins

Ördek göremedik vuranlar vardý ama yasak bölgelerde.Kaz çok gördük ama yüksekti.Emrah Abi dönüþte bir araç gördüm Tekirdað tarafýnda senin araca çok benzettim.

NÝVACI

SEFAN Olsun  Tarýk herþey zamanýnda.
Bize bak þimdi ancak  anlatmak hatýralarla avunmak.
Bir ger ördek için zehmeride suya girmeler hepsi bitti.
Anlatacak malzeme biriksin.
Kendine iyi bak.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

ecirman

Alıntı yapılan: colins -  Ocak 26, 2010, 12:07:47
Emrah Abi dönüþte bir araç gördüm Tekirdað tarafýnda senin araca çok benzettim.

Tarýk biz biyere çýkamadýk.Þu sýralar iþler biraz sýkýþýktý.Kýþýn bizde

satýþ fazla yok ama mal alýmlarý var.O yüzden çýkamýyoruz.Benzetmiþsin

demekki...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Yevgeni

colins

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 26, 2010, 04:40:36

Tarýk, lastikler karda nasýl?

Yavuz Abi lastikler bana göre 10 numara yol kenarýnda birikmiþ olan üzerinde bile dur kalklarda sorun çýkarmadý.Tekirdað giriþinde bi ara cam suyu dondu mecbur kaldýk camlarý inip silmeye buz üzerinde durmuþuz sonuç kalkýþlarda sýkýntý yok.