niva larýmýzý güçlendirmek

Başlatan iroqua, Aralık 03, 2009, 04:40:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanbusa

Kýsmet olurda acelleye gidebilirsek. Ýstediðin kadar test yapabilirsin. Abartmýyorum neredeyse belime kadar gelen kanallardan. Hiç zorlanmadan geçiyorum.

Yevgeni

Lastiklerin büyük, çevirebildiði sürece kanalda takýlmazsýn..

hakanbusa

Uygun kit yok. Biz dursun ustayla bir çalýþma yapacaðýz. Belki eski tofaþlara yapmýþlardýr. Aþþaðý yukarý parçalarý uyuyor. Ama biz bir þeyler yapacaðýz. Bayrampaþa da kamþaft var. fakat fiatý pahalý 400€istiyor. eksantirik yapýlmasýna. Diðer parçalar malum. Sibop büyütme,parlarma, kapak taþlama bilirsin.

hakanbusa

Yanlýz bir problemim var söylemeden geçemeyeceðim. Arazide beni sýkýntýya sokan tek olumsuz yön; Aracýn lastikleri kanala girince çýkamýyorum. Mecburen kanal boyuna gidiyorum. Buda risk almama sebep oluyor. Direksiyon komutlara uymuyor. Araç hafif olduðu için, ve lastikte geniþ yüzme yapýyor. Sadece Çamurlu kanalda sýkýntý yaþýyorum.

Yevgeni

O bütün lastiklerin ve araçlarýn problemi.
Kanal derinliði ne olursa olsun lastik kanal izini takip eder. Hatta direksiyonu býrak, kendi yolunu kendi bulur.
Kanaldan sýyrýlabilecek lastik var mýdýr bilmem..

hakanbusa

Taban geniþliði daha dar olan araçlar benim kadar zorlanmadan cikiyor. Bir kac defa sahit oldum.

NÝVACI

Hakan'ýn rakkamlarýna bakýnca:
Teselli buldum.
Bu gün rakkamlarýyla 36.5 kuruþ LPG. arazi artý þehir 50 km  soðuk çalýþma(ýsýnmadan gidilen 2/3 km lik kýsa yollar)
Çünkü kýyas yapacak Emsal yok. 9.5/30.5/15 federal. site genelinde bildiðim yanlýz Hakan'da var. Onunlada bu konuda yazýþma imkaný olmadý malesef.
netice olarak  arkadaþýmýz sorunlarý giderdiðinde.
Yakýn örnek Tarýk ve Seyhan gibi avcý off-road cu olacaktýr kanatindeyim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

babacandar

Hakan Kardeþim ve Burhan Abim,
Bizlerin lastiklerin çapý 78 cm , Niva standart lastik çapý 175 x 80 x 16 çap 69 cm dolayýsý ile göstergedeki kilometreden aslýnda % 10 - % 13  daha fazla kilometre yapmaktayýz hesabý buna göre yapmak lazým.
GPSde de görülüyor bu husus gösterge 60 km hýz gösteriyor GPS de 70 e yakýn bir sürat olduðu görülüyor.. 

hakanbusa

Evet size aynen katiliyorum. Bu verdigim degerler . Gps hesabina gore. %10 eksik gosteriyor.

NÝVACI

Ben gps denemesi yapamadým.
Km görtergesi güvenilen araçlarla yaptýðým karþýlaþtýrma. yüzde 15 lik fark görünüyor yazdýklarým farkla dahil olarak.
çekiþ sorunu yaþamadým.
Ayrýca havalarý normal ölçülerde basýnca pover tadýnda bir sürüþ rahatlýðý yaþýyorum.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

bymuammer

Alıntı yapılan: babacandar -  Şubat 11, 2010, 03:44:29
Hakan Kardeþim ve Burhan Abim,
Bizlerin lastiklerin çapý 78 cm , Niva standart lastik çapý 175 x 80 x 16 çap 69 cm dolayýsý ile göstergedeki kilometreden aslýnda % 10 - % 13  daha fazla kilometre yapmaktayýz hesabý buna göre yapmak lazým.
GPSde de görülüyor bu husus gösterge 60 km hýz gösteriyor GPS de 70 e yakýn bir sürat olduðu görülüyor.. 

mustafa abi bendede tam tersi gps 70 gösteriyorsa hýz göstergesi 65-70 gösteriyor. 2 gps cihazýndada denedim ayný sonuç.

Yevgeni

Senin lastik ebatlarýn standart ebada yakýn o zaman Muammer.
Yani aslýnda ayný sonuca ulaþýyorsun Mustafacandar ile, tam tersi deðil..

bymuammer

abi benim lastikler 215/75 16 cnt. o kadarda standarta yakýn deðil sanýrým abi. birde abi normalde bu hýz göstergeleri güvenlik için 10 km fazla gösteriyor diye duymuþtum.

babacandar

Muammer 215x75x16 = 72.89 cm yaklaþýk 73 cm çap yapar ki  %5 gibi oynama yapar.. yani gördüðün kmden % 5 daha fazla yol kat etmiþsindir..

bymuammer

saðol mustafa abi o zaman benim gps de yüzde beþ fazlamý göstermesi lazým