Elektrikli vinç

Başlatan binfu, Eylül 17, 2007, 01:22:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

binfu

merhaba arkadaþlar. 2008 model niva'm var. elektrikli vinç almak istiyorum. nereden temin edebilirim,nerede taktýrabilirim ve kaça malolur? bilgilendirirseniz sevinirim.

Yevgeni

Maslak Atatürk Sanayi Sitesi'nde (Ýstanbul) Turan Usta vinç seçiminde size yardým eder. Montajýný zaten kendisi yapýyor. Kendi getirdiði Ramsey muadili (ya da Ramsey lisansý ile üretilen) vinçler var sanýrým kendisinde. Öte yandan bir Warn da edinebilirsiniz ya da T-Max. 2.5 ton çekme kapasiteli bir þey iþinizi görür. Turan Usta ön tampon baðlantýlarýný da güçlendirecektir. Ýrtibat için telefonu: 0212 2761508..

seko

binfu bir daha uðramadý galiba.

metehan41

ABÝLER TEKRAR SELAMLAR. YAVUZ ABÝ SENÝN YADÝGARA BÝR VÝNÇ TAKAYIM DÝYORUM. BUGÜN ARAZÝDE ORTASI ASKIDA KALDIDA. TABÝKÝ ARAÇ TEK BAÞINA GÝTMEDÝ ORAYA BEN SÜRDÜM BÝRAZ MACERA OLSUN DEDÝK. (APTALLIKTI AMA) 50-60 CM KAR VARDI KARTEPEDE YAYLA MESÝRE YERÝ MEVKÝÝÝNDE. KÜREKLE ARACIN ALT KORUMANIN ALTINDAKÝ KARI BOÞALTMAK ZORUNDA KALDIM. BAYAÐI TERLETTÝ BENÝ AMA ÝYÝ SPOR OLDU. KARÞIMDA ULU ULU AÐAÇLAR BANA BAKIYORDU. MORALÝM BOZULDU. SANKÝ NERDE SENÝN VÝNCÝN DER GÝBÝYDÝLER. HATTA EÞÝM BÝLE SORDU. NE BÝÇÝN ARAZÝCÝSÝN VÝNCÝN BÝLE YOK DEDÝ :). VALLA TAKAYIM DÝYORUM ABÝ NEREYÝ ÖNERÝYORSUNUZ. SÝTEDE BU KONUDA UZMANIMIZ ÇOK ALLAHA ÞÜKÜR. BÝRDE MONTAJI NE KADAR SÜRÜYOR BÝLENÝMÝZ VARMI...FÝYATLARI NEDÝR? HANGÝ MODELÝ TAKALIM? MARKA MERAKLISI DEÐÝLÝMDÝR. ÇALIÞAN VE TEKNOLOJÝ HASTASIYIM BUNUDA BELÝRTEYÝM...HABERLERÝNÝZÝ BEKKLÝYORUM.

metehan41

ABÝLER BÝRÞEYÝ UNUTTUMDA. BU VÝNCÝ ÞÝMDÝLÝK NÝVA ARACIMA TAKMAK ÝSTÝYORUM. AYRICA ABÝMDE BÝR 97 GRAND CHEROKEE VAR. OLASI DURUMDA ( ONUN RÝCASI) ONUN ARACINA BAÐLAMAYIDA DÜÞÜNÜRSEK HER ÝKÝ ARACADA UYGUN BÝR MODEL OLURSA SEVÝNÝRÝM. BÝLMENÝZ GEREKEN O ARAÇ YANLIÞ BÝLMÝYORSAM 2000 KG CÝVARINDA BÝZÝM NÝVA ÝSE 1200 KG. BUNUN ÝÇÝN KAPASÝTESÝ BÝRAZ YÜKSEK OLAN MODELÝ TERCÝH EDEBÝLÝRÝM. ZATEN VÝNCÝN BÜYÜKLÜÐÜ VE STATÝK AÐIRLIKLARI ARASINDA 3-5 KÝLO FARK EDÝYOR. VÝNÇ FÝYAT FARKININDA AMORTÝSMANINI SAÐLAYAN OLDUÐUNDAN BENÝDE ÜZMEYECEK BÝR DURUM... :)

Yevgeni

Warn M6000 (2720 kg kapasiteli) Niva için yeterlidir. Muadili bir baþka marka da olur elbet.

96'nýn önde bullbar vardý eskiden. Onu söktümdü ama ön altta þase baðlantý saplamalarý hala yerinde duruyor. Vinç düzeneði baðlantýsý için onlar kullanýlabilir.

Montajý çok uzun sürmez, sadece vincin üzerine oturacaðý tertibatý hazýrlamak zaman alabilir. Örnek uygulama için Doðan Abi'nin Niva'sýný bir gözden geçirin. Hatta bilimum teferruat konusunda Doðan Abi detaylý bilgi sahibidir..

Cherokee'yi de çekmek üzere Warn M8000 (3630 kg) yeterli olur sanýyorum. Sadece Niva için (kendini çekme kurtarma) M6000 yeter. Makara tertibatý ile zaten çekme gücünü yükseltmek mümkün..

taiga

Warn dýþýnda marka tavsiye etmem...
Diðerleri iyimidir evet iyidir ama gene de warn u tercih edin derim...
Çünkü anladýðým kadarýyla tek de çýkýyorsunuz araziye ve olabildiðince sorunsuz marka seçmeniz elzem...
Warn da ise M-8274 yada XD-9000 portable modellerini tavsiye ederim...
Niva ya fazladýr bu iki modelde ama abinizin aracýný da düþününce yüksek model seçmek daha doðru görünüyor...
Yevgeni'nin dediði M-8000 de uygun...
Sonuçta her þey cukkaya baðlý... ;D

Fatih Yazýcý

ÖNERDÝÐÝNÝZ MONTAJINIDA YAPAN KOMPLE GARANTÝ VEREBÝLEN BÝR YER VARMI? BÝRDE T MAX MARKASI ÝÇÝN NE DÜÞÜNÜYORSUNUZ.
www.izmitoffroad.com /jeep grand cherokee 5.9

Yevgeni

T-MAX kullananlar memnun.

Montaj için Doðan Abi bir fikir verebilir..

dogan54

Alıntı yapılan: Fatih Yazýcý -  Aralık 24, 2007, 11:06:26
ÖNERDÝÐÝNÝZ MONTAJINIDA YAPAN KOMPLE GARANTÝ VEREBÝLEN BÝR YER VARMI? BÝRDE T MAX MARKASI ÝÇÝN NE DÜÞÜNÜYORSUNUZ.

Fatih bey,
benim arabada warn 6000 vinç var,ophthada da T MAX vinç var.Bir araya gelince her iki modelede bakarsýn.Montaj için tanýdýk ustalar var,gider konuþuruz.Ustanýn önüne her iki modelden de örnek araba götürünce montajda sorun olmaz.
Artýk tanýþma vakti geldi zaten...
4x4 baska,
NiVA baska..

Fatih Yazýcý

HAKLISIN ABÝ. BENDE ÝNTERNETTE ARAÞTIRIYORUM.MASLAKTA T MAX BULDUM FÝYATLARI ÝYÝ. ARAYIP MONTAJI OLUP OLMADIÐINI SORACAÐIM. EÐER YOKSADA ALIP GETÝRÝP ÝZMÝTTE SÝZÝN ARAÇLARI GÖSTERÝP AYNISINI UYGULATACAÐIZ, TAKTIRACAÐIZ ANLAÞILAN. ABÝ BEN YUVAM AKARCADA ÝKAMET EDÝYORUM. HERGÜN DÝLOVASININ TEPESÝNDE ÇERKEÞLÝ KÖYÜNDE ÞANTÝYEM VAR. ORAYA SABAH 8 GÝBÝ GÝDÝP AKÞAMA 5-6 GÝBÝ DÖNÜYORUM. OTURUP TANIÞMAYI ÝSTERÝM. SÝZ NERELERDE ÝKAMET EDÝYORSUNUZ. NE ÝÞLE MEÞGULSUNÜZ?

taiga

Alıntı yapılan: Fatih Yazýcý -  Aralık 24, 2007, 11:06:26

Arkadaþlardan farklý düþünmekteyim.
Her þeye raðmen T-max yerine Warn almanýzý tavsiye ederim.
Duyanda Warn bayisi olduðumu düþünecek... ;D

Fatih Yazýcý

ANIL OTO MASLAÐI ARADIM. T MAX CÝHAZI ÝÇÝN ÇÝN MALI VE MONTAJ AVUSTURYA DENÝLDÝ. BU FÝRMADA ÝNGÝLTEREDEN ALIYORMUÞ HERALDE. AMA BENÝM ASIL KUÞKUM SORDUÐUMDA VE OLUMSUZ CEVAP ALDIÐIM GARANTÝ OLDU. GARANTÝ KESÝNLÝKLE YOKMUÞ. YEDEK PARÇADA YOKMUÞ. ZATEN PARÇA KIRMIYOR DEDÝLER. KIRILSADA VEYA MOTOR FELAN YANARSADA SADECE PARÇA FÝYATLARI ÇOK PAHALIYMIÞ HERKES YENÝSÝNÝ TEKRAR ALIYORMUÞ. BEN BÝRAZ KUÞKULANDIM BU SEBEPLE. KARAR VEREMEDÝM NE DERSÝNÝZ? MONTAJDA YAPMIYORLARMIÞ...