tavan döþemesi çýtalarý

Başlatan wastiee, Ekim 04, 2009, 12:15:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wastiee

merhaba,
arka koltuðun orada 2 tane tavan döþemesi çýtasý yerlerinden çýkmýþ þekilde benim nivada, çok denedim biri ara sýra oturur gibi oluyor ötekisi oturmuyor.

döþemeciye sordum, plastik oturduðu yerler kýrýlmýþtýr dedi (gösterdi de ufacýk bir parça), ilacý tavan döþemesini tamamen söküp o plastikleri de düzletip baþtan yapmakmýþ. fakat tavan döþemesini sökmek için camlarýn çýkartýlmasý gerekiyor, iþ öyle olunca da fiyat çok tuzlu oluyor 2 çýta için :)

diyorum ki, acaba o tavan döþemesinin ek yerlerinde, tam baðlantý parçalarýnýn orada parmak ya da el girecek kadar kesik açsam maket býçaðýyla (tam dikiþin ordan), elle düzeltebilir miyim, daha sonra ancak yakýndan incelenince farkedilecek gibi dikiþ/zýmba atýlabilir geri.

ne dersiniz? böyle bir þey deneyen oldu mu, ya da elinde tavandaki baðlantý yerlerinin hizalarý konusunda fotoðraf falan olan var mý?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

ssbman

Aslýnda olabilir , sonra o kýsma mesela kamuflaj falan bir renkten parça atýlabilir , tabi boydan boya dekoratif bir þekilde . Mesela benim keçinin arka bitiþ kýsmýnda döþeme kötü duruma gelmiþti ama diðer taraflarý güzeldi . Gerçi sað köþede ufak bir yerdi ama ben takýntýlý adamým .

Arka kapý fitilini çýkardým , döþeme içine kývrýlmýþ zaten , döþemeyi ordan kazýdým . Ýlk çýta hizasýndan kestim attým o parçayý . Sonra kamuflaj kumaþtan oraya uygun bir parça kestim çýtanýn oýrda yapýþtýrarak ekledim ve getirip fitilin altýna döþemedim . arka köþedeki kötü görüntü ortadan kalktý hemde deðiþik oldu  :)

Ýki çýta için tavan yapmak tuzlu olabilir gerçekten . Þöylede düþünmek lazým . Dene eðer olmazsa zaten tavan yapýlacak  :) Þaka bir yana olacaðýný düþünüyorum ...

kemanvirtiyozu

vastiee selamlar ayný sorun bende var kalkýþta felaket gürültü yapýyor orjinalinde oralarda ne takýlý bilmiyorum ama sanýrým benden önceki sahibi benim nivaya döþeme uyaptýrmýþ bende deiðin gibi küçük bir kesik attým ve ulaþtým o gurultu yapan çýtalara ama onlar maalesef çýta deðil bildiðin demir bende, sende nasýl bbilmiyorum onlarýn yerleri de arka camýn hemen üzerinde tavanda sabit deliklere takýlýyor geçmeli yani.
Baþýmýn üstünde yeriniz var...
05395938359

wastiee

merhaba,
hala daha açmaya cesaret edemedim o kesikleri :)

bendekiler de demir çubuk, ama nasýl tavana sabitlendiklerini bilmiyorum, arada hiç plastik parça vs yok mu? direkt olarak en uçlarýndan kaporta üzerinde bir deliðe mi oturtuluyorlar esneterek?

döþemecim senin de arabanda böyle plastik parçalar vardýr onlar kýrýlmýþtýr yenisini takmak gerek diye beyaz renkli plastik bir parça göstermiþti bana, eðer sadece tavandaki çubuklar kaportada olan deliklere oturtulacaksa ne ala, deneyeyim yarýn :)

bendekiler tam olarak, tavan döþemesinde soldan saða doðru dikiþler var boydan boya, yaklaþýk 1-2 karýþ mesafede bir, her bir çýta o dikiþin üzerinde duruyor. çýta dediklerim de ince demir çubuk aslýnda, þýngýr þýngýr :)

Alıntı yapılan: kemanvirtiyozu -  Aralık 20, 2009, 11:42:10
vastiee selamlar ayný sorun bende var kalkýþta felaket gürültü yapýyor orjinalinde oralarda ne takýlý bilmiyorum ama sanýrým benden önceki sahibi benim nivaya döþeme uyaptýrmýþ bende deiðin gibi küçük bir kesik attým ve ulaþtým o gurultu yapan çýtalara ama onlar maalesef çýta deðil bildiðin demir bende, sende nasýl bbilmiyorum onlarýn yerleri de arka camýn hemen üzerinde tavanda sabit deliklere takýlýyor geçmeli yani.
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

kemanvirtiyozu

evet abi plastik parçalar yok sanýrým çünkü benden çýkmadý ince uzun bir demir düþün onu iki ucundan hafif yamultulmuþ bir þekilde monte ediyorsun yani saðlý sollu iki delife geçiriyorsun kaportada ama eðer ki ustanda bunu daha da saðlam tutturabilecek bir icat varsa yaptýr olmuþken saðlam olsun derim çünkü belli ki bunlar zamanla salma yapýyor bu sorunu yaþýyoruz umarým anlatabilmiþimdir

Saygýlar...
Baþýmýn üstünde yeriniz var...
05395938359