Niva için Bisiklet taþayýcý

Başlatan bymuammer, Nisan 16, 2009, 12:13:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Merhabalar...

Bizim hanýmn yoðun isteði üzerine artýk hafta sonlarý bisiklette sürecekmiþiz :D bisiklet iþini hallettim çatýdan eski bisikleti indirdim bide kayýnçonun bisikletine el koydum (tabi kullanmadýðý bodrumdaki bisikletine):D þuan bakýmlarý yapýlýyor. ama nasýl taþýyacaðým konusunda en ufak bir fikrim yok. bi kaçtare bisiklet taþayýcýlara baktým ama hoþuma gitmedi ve çok kullanýþsýzdý. hoþuma gideninde fiyatý 250 liraydý :D bana önereceðiniz bir fikir varmý bu cumartesiye kadar halletmem lazým :) malum emir büyük yerden.

yusuf

senin arabanýn üstünde baðaj yok mu?

bymuammer

yusuf abi baðaj varda bisikletçiye götürürken bile tavaný mahvedektik. direksiyonu ve pedallarý tavaný çiziyor.

yusuf

Tamam o zaman Hemen bir ýzgara tel bul. Bagaja  puntolat.

Ben 30 tl ye bitirdim bu iþi.

Zaten üst bagaj varsa bunun mutlaka yapýlmasý gerekiyor.

Ormanda odun ya da kamp malzemeleri taþýrkende tavaný koruma açýsýndan çok gerekli.

Ya da, ben yapmýþtým bu iþi süper yararlý :

Bisikletin selesini çýkart, Ters çevir (tekerlekler yukarýda) üst bagaja koy. Gidonu baðla öne ya da arkaya

Selenin girdiði kadro hizasýna ayný çapta açýyý hesaba katarak bir kýsa demir boru kaynat. Sol selenin girdiði yere, seleyi sýkýþtýran vidayý sýk

al sana süper bir taþýyýcý. Ben bisiklet yaptýðým dönemde bunu kullandým. Çok yararlý.

Bisiklet yarýþlarýnda araba üzerinde bu yöntemle taþýnýyor bisikletler.

bymuammer

Yusuf abi güzel fikir gerçekten. yarýn bakalým sanayiye gdip halledeyim bu iþi abi. Teþekkürler...

MOUNTAINBIKER

AMAAAA
BI SEY HATIRLATIIM MALUM BISIKLETCI OLARAK ;D

MOUNTAINBIKER

BOOLE BI APARATI NIVA UZERINE MONTE ETTIGINIZ ZAMAN O BISIKLETLERI ARACIN UZERINE CIKARTMAK ICIN BIRDE YANINIZDA MERDIVEN FILAN GEREKECEK,MALUM ARAC YUKSEK BIZLERINDE BOYU...MALUM
ARACIN ARKASINA ASILAN THULE MARKA APARATLAR VAR BILGINIZ OLSUN
BIRDE ROMORKUNUZ VARSA EN KOLAY YOLU BUDUR...
ARACIN UZERINE BIR BISAN-BIANCHI GIBI BIR BISIKLETI KALDIRIP KOYABILMEK ICINDE AYRI BIR KAS GUCU GEREKECEKTIR.
MALUM O BISIKLETLER BIRAZ KILOLU ;D
SIMDIDEEEEN KOLAY GELSIIIN.

AYNI KONU BENIM COKTANDIR GUNDEMIMDE ANCAK BU SEBEBLERDEN PEK SICAK BAKMIYORUM,DUSUNCEM ROMORK...
ALLAH SABIR VE KUVVET VERSIIN.
HANIMLAR BISEY SOYLER VE ISTERLER AMA ISTERLER NASIL OLACAGINA PEK KAFALARINI YORMAZLAR...
HADI BAKALIM ;)

bymuammer

haklýsýn abi araç üstü biraz zor oluyor. kaldýrýp indirmesi. daha pratik bi yol lazým. benimde bi tane fikrim geldi. tampona baðlý biþey yapacam. bakalým akþam üzerinde biraz çalýþayým. yarýna çýkar biþeyler ortaya sanýrým.

MOUNTAINBIKER

TAMPONA BAGLI BISEY YAPARKEN BAGAJIN ACILMASI GEREKTIGINDE SANA ISKENCE CEKTIRECEGINI DE UNUTMA.AMACOK BASIT BIR ARAC APARATI VAR ARKAYA MONTE EDILIYOR,NETTEN BI ARA ISTERSEN.UYGUNDA FIYATI OLABILIR.BEN DE BI BAKIMDE SANA PAS EDERIM,CUNKU BISIKLETCI OLARAK BIZLER BU APARATI KARTAL RENO VE HACI MURO UZERINDE COK KULLANDIK,VE KALDIKI BIZIM BISIKLETLER TURLERININ EN HAFIF OLANLARINDAN,ORAYA KALDIRIP INDIRMEK BIR OLUM...
HELEDE NIVA UZERINE...

MOUNTAINBIKER

MOUNTAINBIKER

ARACI CIZMEZ,TAKMASI SOKMESI BASIT,SADECE ARACLA GIDERKEN BIRAZ DAHA DIKKAT GEREKTIRIYOR GIRIS CIKIS DONUSLERDE.
EVDE SAKLAMASI DA KOLAY PRATIK.

bymuammer

abi çok para ya benim için zaten bahar geldi masraflar 2-3 katýna çýktý bað bahçe derken.

NÝVA69

Evet ucuz-pratik bir çözüm olmalý...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

bymuammer

ben hallettim taþýyýcý iþini çokta güzel oldu 3-4 bisiklet çok rahat taþýnýyor toplam 20 tl tuttu :D  pazartesi fotolarý ve detaylý bilgiyi atarým abiler...

MOUNTAINBIKER

eh hadi gozun aydin ;D
bizde isterizzzzzzzzz....

hani bana hani bana hani bana ;)