Ýzmit çenedað gezisi

Başlatan dogan54, Mart 01, 2009, 09:29:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogan54

Sað üst köþede gözüken tepeden inerken olanlar...

Benim þu meþhur devrilme tehlikesi atlattýðým durumu anlatayým..
Fotoðraflarda gözüken oldukça dik yokuþtan aþaðý iniyorduk,yolun saðýnda derin bir çukur sol kenarýnda yeni çýkan fidanlar vardý.Ben saðdaki çukura düþmemek için soldaki fidanlarý ezip geçerim diye sola kýrdým,sürat olmadýðý için fidanlarý büküp yola devam edemedi araba durdu..vee sola kýrdýðým için,sað arka öne doðru akmaya baþladý.Allah'tan saðdaki çukura düþmedi,eðer biraz daha kaysaydý araba yola paralel hale gelecek ve taklalar atarak yuvarlanacaktým..
Sol arka tekerlek yerden kesildi, araba tam bir denge halinde kaldý.Arkadaþlar koþtular kimisi sol arka havadaki tekerlek tarafýndan bastýrdý kimisi tam tersinden ittirerek destek oldu,ben de bu ara gaz vererek fidanlarý ezip geçince araba düzeldi..
Ben tehlikenin tam farkýna varamamýþtým..ne zaman ki aþaðýya inip Fatihin "abi arabanýn bagajýnýn tamamýný gördüm devrilmen an meselesiydi " demesiyle ve yukarý baktýðýmda rampanýn dikliðini görünce (yukarýdan pek anlaþýlmýyor..) meselenin ciddiyetini kavradým..
Arkadan gelen arkadaþlar benim takýldýðým fidanlarý keserek kendilerine yol açtýlar ve indiler.Herkes heyecanlandýðý için bu durumun kimse fotoðrafýný çekemedi sanýrým..

Kýs'sa dan hisse..
Çamurlu ve dik yokuþtan aþaðý inerken mümkünse hiç fren kullanmayýn (motor freni ) veya tekerlekleri kitleyecek kadar frene basmayýn,dönmeyen tekerlek arabanýn aðýrlýk merkezine doðru  akmasýna sebep oluyor.Ben sola fidanlara dayanýp durmasaydým bu durum meydana gelmezdi,ayný neticeyi kazýklayan frenlerde yapar.
Ucuz atlattýðým bir serüven oldu,eðer yuvarlansaydým onlarca takladan sonra sað kalamazdým ..
Arazide hiç beklemediðin anda herþeyin olabileceðini bir kez daha anladým..
Hepimize kazasýz güzel geziler dilerim.
4x4 baska,
NiVA baska..

dora

Gerçekten çok geçmiþ olsun detaylarý okuyunca olayýn keskinliði dahada netleþti.
Niva 1041-firefly-Atlantis

Yevgeni

Benzer bir durum bu hafta sonu Ýstanbul hamlesinde de vardý.

Aþaðý yukarý 100-150 metrelik bir iniþ yaptýk ama 3 saat kadar sürdü. Dar orman içi iz, derin kanal (hemen oturuyor, yapacak bir þey yok), solda aþaðýdaki dereye kadar hatýrý sayýlýr bir uçurum. Bu arada kanal dahil iz kýlýklý geniþliðe 1 Niva ancak sýðýyor, sol lastiði kaçýrýrsa direkt aþaðý.

Beter bir yerdi. Ama 5 Niva da salimen indi..

ctas

Doðan Abi çok geçmiþ olsun, beterinden saklasýn.
Çýkýlan arazinin tam olarak neresi olduðunu öðrenebilirmiyim? Sanki birkaç fotoda arkada evler görünüyor Kuruçeþme nin üstü Akpýnar köyü arkalarý gibi duruyor yanýlýyormuyum?
Selamlar..

dogan54

Alıntı yapılan: ctas -  Mart 02, 2009, 01:01:23
Doðan Abi çok geçmiþ olsun, beterinden saklasýn.
Çýkýlan arazinin tam olarak neresi olduðunu öðrenebilirmiyim? Sanki birkaç fotoda arkada evler görünüyor Kuruçeþme nin üstü Akpýnar köyü arkalarý gibi duruyor yanýlýyormuyum?
Selamlar..

Teþekkür ederim,
doðrudur..Kuruçeþme üstlerinde dolandýk dün.
4x4 baska,
NiVA baska..

dronder

dronder

dronder

dronder

dronder

dronder

dronder

dronder

dronder

buda videolardan bir demet...