SAMANLI DAÐLARI 13-14 ARALIK 2008

Başlatan yusuf, Kasım 24, 2008, 04:09:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NÝVA69

Off set jantlý BRB çok güzel duruyor...

Bu arada Nivanýn orjinal ön-arka iz geniþliðine göre bu offsetler ne kadar fazla geniþlik saðlýyor acaba?

Görünüþe göre tahminen 5-7 cm kadar daha artýyor iz geniþliði doðru mudur? yoksa daha mý fazla...

Bunun bile virajlar ve denge için çok avantaj olduðunu söyleyebilir miyiz?

Tþk...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

reis28

gurup cok kalabalýk araclarýn hepsinde belki uygun lastýk yok cogu nun arazý tecrubesi kýt izledigim resimlerde ve videolarda insanlar bakýyorum gereksis fazla gazlýyorlar ve baya badireler atlattýlar allahtan bir sakatlýk olmadý bendemiþtim zaten emre nivalar bu yolarý günlük rutin turlarýnda kullanýr milette rampa sanýyor
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Aralık 17, 2008, 09:11:08
Off set jantlý BRB çok güzel duruyor...

Bu arada Nivanýn orjinal ön-arka iz geniþliðine göre bu offsetler ne kadar fazla geniþlik saðlýyor acaba?

Görünüþe göre tahminen 5-7 cm kadar daha artýyor iz geniþliði doðru mudur? yoksa daha mý fazla...

Bunun bile virajlar ve denge için çok avantaj olduðunu söyleyebilir miyiz?

Tþk...

Ölçmedim ama 7 cm'den fazla gibi.
Asfaltta OK144'ler söz konusu olduðunda kesinlikle daha dengeli hale geliyor.
Arazide de iz açýklýðý iþe yarýyor..

ERCO

seko makýnanýn hakýný vermiþsin anlaþýlan fotolar öyle diyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

seko

Alıntı yapılan: ERCO -  Aralık 18, 2008, 07:01:16
seko makýnanýn hakýný vermiþsin anlaþýlan fotolar öyle diyor

nivatr'yi temsilen.3 niva elimizden geleni yaptýk erco.

orsa

Fazladan gazlama biraz da aman kalmayayým aracýma ?ok sürdürmeyeyim anlayýþýndan. ;D
Orada bir Cherokee kalsaydý o zaman þenlenirdi ortalýk.
Ukrayna'ya ne zaman gidiyorsunuz millet?
Niva'larý daha zor arazilerde; daha az gaz, daha az takýlma ile görmek ister gönül. Araç zaten hafif, bir de kilit oldu mu tamamdýr.
Kendimden örnek vermek gerekirse geçen sene Kaz Daðlarý öncesi aracýmý 33'' G. Cherokee'nin homurdanarak çýktýðý yerde kilit ve hafiflik sayesinde 2250-2500 devirlerde ilerletiyordum. Benim kilidin ne zaman ömrü doldu araç sanki 4x4 deðil, 4x3 gibi oldu. Olayýn gerçektende böyle olduðunu arka Calmini aksý kesince deneyimlemiþ oldum. ;D
Bir de yeri deðil ama eðer 205/80/16 ebatý orijinal çaptan %10, 15 veya fazlasý büyüme ise arazi diþlisi deðiþimi veya ayna mahruti deðiþimi hem aracý ataklaþtýrýr hem yakýtý düþürür derim.
Saygýlar.

seko

onur arka diff kilidini halladersek süper olacak

reis28

þu dif kilidi için bir arkadaþla konuþtum gecenlerde italyadan getiriyorlarmýþ eskiden fiyatýda oldukca makul geldi aslýnda gene araþtýracak bulursan dedim getir 9, 10 tane datýrýz nivacý arkadaþlara onur sanada slm nasýlsýn
DURSUN USTA 05364629668

seko

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 19, 2008, 12:10:20
þu dif kilidi için bir arkadaþla konuþtum gecenlerde italyadan getiriyorlarmýþ eskiden fiyatýda oldukca makul geldi aslýnda gene araþtýracak bulursan dedim getir 9, 10 tane datýrýz nivacý arkadaþlara

dursun abi acayip makbule geçer...

ERCO

dursun bey sabit kilitlimi yoksa manuel mi aceba
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

Alıntı yapılan: ERCO -  Aralık 19, 2008, 09:36:31
dursun bey sabit kilitlimi yoksa manuel mi aceba

erco usatm bu italyan iþi kýlýtler genelde aracýn boþta kalan aksýný frenliyen tiptendir yaný yuzdeli oranlý surekli kýlýt eski miyaforýlerde cok vardý bula bilsekte getirtsek cok iþ görür sadece karpuz halýnde gelecekler zaten kovana monte edilecek
DURSUN USTA 05364629668

ecirman

Bu kilit yaklaþýk ne kadara malolur?

Ne kadar zamanda montaj edilebilir?

Þimdiden teþekkürler...
TB1BG    Lada Niva 1.7i   2003

Tolga

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 17, 2008, 09:21:34
gurup cok kalabalýk araclarýn hepsinde belki uygun lastýk yok cogu nun arazý tecrubesi kýt izledigim resimlerde ve videolarda insanlar bakýyorum gereksis fazla gazlýyorlar ve baya badireler atlattýlar allahtan bir sakatlýk olmadý bendemiþtim zaten emre nivalar bu yolarý günlük rutin turlarýnda kullanýr milette rampa sanýyor

Yokmu þu meþhur rampanýn Niva'lý fotosu?
Tolga

orsa

Dursu Abi merhaba. 4x4'le çýkamýyorum ama bu sefer motorla battým. Sele altýna kadar suya battým. ::)
Abi %50 kilit (lsd) %0'dan iyidir ama yeterli gelmeyebilir.

reis28

Alıntı yapılan: orsa -  Aralık 21, 2008, 10:01:18
Dursu Abi merhaba. 4x4'le çýkamýyorum ama bu sefer motorla battým. Sele altýna kadar suya battým. ::)
Abi %50 kilit (lsd) %0'dan iyidir ama yeterli gelmeyebilir.

evt onur bencede yuzde yuz kontrollu kýlýt arazi aracý için bulunmaz nimet bunun üzerinde bir calýþmamýz daha dogrusu düþüncemiz var yapa bilirsek zaten nivalar da devrim yaratýrýz
DURSUN USTA 05364629668