LADA DÝSTRÝBUTOR MEVZU

Başlatan emre_ozk, Ekim 02, 2011, 01:04:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

http://lada.com.tr/Urunlerimiz/arac-fiyatlarimiz/24.aspx

Ve ötv zamlarýndan sonra nivanýn fiyatý belli oldu.
sýfýr nivanýn fiyatý 36000 tl bu paraya kim alýr bilinmez.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

emre_ozk

Eðer nivalar 1,6 motor ve altý gelseydi ötv %80 deðil %37 olacaktý.

27.700'e alabilecektik.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

mehmet22

2012 fiyatlarý cok yükselmiþ bu fiyatlara bencede alýcýsý biraz azalýr derim..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Harun

bu fiyata kimse Niva almayacaðý gibi,diðer modellerin fiyatlarý da bana yüksek geldi,
hayýrlýsý olsun

umudunsesi

iki yýldýr sýfýr Niva alacaðým diye bekledim. Bu fiyata artýk alamam. Ötv zammý fiyatý uçurmuþ.

Yevgeni

Söz konusu vergilendirme ve dahi sýfýr fiyatlarýn artmasý sadece Niva'yý baðlamýyor kuþkusuz.

Benim canýmý sýkan fabrikada sadece 1 kat boya atýlan ve en ufak bir taþ darbesinde patlayýp dökülen boyasý ile sýfýrý bile haklý haksýz dandik araç sýfatý yiyen bu Lada Niva'nýn malzeme kalitesi ile asla bu fiyatlara deðmeyeceði halde pazara böyle sunulmasý. Bilimum vergilendirme ile ülkeye giriþi 10.000 civarýnda olan Niva oluyordu sana 25.000, þimdiyse yeni uygulamayla oluyor minimum 35.000 TL.

Bu aracý bir kýsmýmýz seviyoruz, bir kýsmýmýz amacýmýza uygun en uygun iþletme maliyetli araç olduðu için kullanýyoruz, bir kýsmýmýz arazide turlamaya baþlamanýn en ucuz yolu olduðunu düþündüðümüz için kullanýyoruz, vs.

Bit pazarýna nur yaðar ya da yaðmaz, bunu bilemem ama bu fiyatlar sýfýr satýþlarý sadece þirket araç alýmlarýyla sýnýrlar gibi görünüyor. Normal vatandaþ 35.000 Niva için vereceðine 2. elde bu fiyatlara yaþý muhtelif güçlü ve konforlu araçlara (LR, Jeep, Toyo, vs) yönelir. Kesinlikle de haksýz sayýlmazlar, 2013'e kadar, yani egzost emisyonuna göre vergilendirme yasa ile sabitlenene kadar, o zamana kadar ortam tutturabildiðine..

Harun

Alıntı Yap2013'e kadar, yani egzost emisyonuna göre vergilendirme yasa ile sabitlenene kadar, o zamana kadar ortam tutturabildiðine

yeni vergilendirme sistemi geldiðinde fiyatlar düþer miki?
bence düþmez,
benim eve yakýn yeni dýþalýmcý yer açmýþ/açýyormuþ Ýstanbul bölge gibi,zamaný uyduranda gidecem bi çaylarýný içmeye ;D

Yevgeni

Sýfýr fiyatlarý düþmeyecek, ikinci eldeki yaþlý araçlarýn vergisi artacak, fiyatlarý taban yapacak..

Yevgeni

Bu arada yeni gelen Niva'lardan birini gördüm.

Ýç döþemesini elden geçirmiþler, kapýlarý, yan döþemeleri falan. Kaliteli görünen bir plastik kullanýlmýþ, tasarýmý da ehven. Aynalar içeriden ayarlanýyor. Gaz pedalý artýk telli deðil, sensöre baðlý. ABS olduðu söylendi. Zýttýrý týttýrý, ederi 35 bin. Ama boya ayný boya, punto çapaklarý ayný çapaklar. Euro5 mi? Euro5.

35 bin ödeyeceksem tercihim Niva olmaz. Bu aracýn albenisi fiyatýna paralel kullanýcýya sunduklarýnýn fazla olmasýydý. Yani ucuz ama yetenekli 4 çeker. Hala ucuz belki, ama bana ucuz deðil..

giosué

Fiyatlarýn yeni kanun ve tabiki motor hacmi sebebiyle ötv farkýyla bu seviyeye çýkacaðý belliydi

2, el kesin etkilenir uzun vadede, bence yedek parça olayý bile etkilenir araç satýþ durumuna baðlý olarak

Dünyada da bizim gibiyse vergilendirme niva üreticisinin bir an önce motor teknolojisini deðiþtirip ayný gücü ve euro 5 normlu 1,6 litre motorla üretmesi lazým baþka

türlü sýfýr alan olmaz 2, el piyasasý etkilenir

birde bilen varsa sormak isterim böyle yurtdýsýndan araç alýmlarýnda topluca alým yapýlýnca fiyatlarda deðiþme oluyormudur sizce mesela 20 niva için fiyatlarý indirirlermi

Yevgeni

Sorun aracý millileþtirmekte, toplu alýmda istersen 1000 liraya araç getir.
Misal Niva'nýn ülkeye giriþi 12-15 bin civarý. Kalaný vergi, dergi, vs iþte..

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

giosué

Sorun aracý millileþtirmekte, toplu alýmda istersen 1000 liraya araç getir.
Misal Niva'nýn ülkeye giriþi 12-15 bin civarý. Kalaný vergi, dergi, vs iþte..

Abi iþte onu merak ediyorum millileþtirmede bir indirimden zaten bahsedemeyiz merak ettiðim ülkeye misal 15 e ithal eden ladacý firmaya gitsek biz 20 niva alýcaz bize indir bunun fiyatýný yada indirt arac basý sukadar desek yada toplamda su kadar olurmu acaba 15 e binen vergiyle 12 ye binen vergide toplamda deðiþir sonuçta

Yevgeni

Niva ile uðraþmaya deðmez diye düþünürler.

Bir FJ Cruiser (Toyo) geliyor 100 küsür bin Euro memlekete bu küçük ithalatçýlar tarafýndan, sence Niva'dan edilecek kar için deðer mi?
Birileri uyandýydý misal, sýfýr Defender getiriyorlardý, TR fiyatlarý 100 bin Tl üzerinde.  FJ'nin global satýþ fiyatý 25.000 USD, Defender'ýn Ýngiltere fiyatý 20.000 Sterlin civarýnda. Velhasýl Kerem, ucuza mal etmek konusunda tonlarca fikir üretebiliriz herhangi bir markayý, amma aký .kuna deðer mi diye bakmak lazým..

Harun

Alıntı YapAbi iþte onu merak ediyorum millileþtirmede bir indirimden zaten bahsedemeyiz merak ettiðim ülkeye misal 15 e ithal eden ladacý firmaya gitsek biz 20 niva alýcaz bize indir bunun fiyatýný yada indirt arac basý sukadar desek yada toplamda su kadar olurmu acaba 15 e binen vergiyle 12 ye binen vergide toplamda deðiþir sonuçta

bu durumda üreticinin karýndan feragat etmesi lazým,eder mi? etmez...
memleketimizdeki vergi mevzu Rus'un umru olmaz,vergi yüzünden Niva gibi bir aracýn fiyatýnýn 36,000 tl ye çýkmasý da devlet babanýn umru olmaz,
sýfýr Niva almak yürek ister böylece ;D