Doga Ýcin Ses Ver

Başlatan giosué, Şubat 23, 2013, 03:19:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

giosué

Direk paylaþýyorum

Ben Nasuh Mahruki, hayatýný insan hayatý kurtarmaya adamýþ, ülkesini her þeyden çok seven ve yaþamý en kutsal hediye kabul eden biriyim. Ülkem için, insan için, insanlýk için bugüne dek yaptýðým her þeyde insanýn yaþam kalitesini  doðayý merkeze alarak hareket ettim. Çünkü biliyorum ki insan ve doða ayrýlmaz bir bütün.

Hemen þimdi burayý týklayarak Change.org'da baþlattýðým imza kampanyasýna imzaný verebilir, þimdiki haliyle doðadaki canlýlarýn yaþam hakkýna zarar verecek Tabiatý ve Biyoçeþitliliði Koruma Kanunu'nun TBMM gündeminden geri çekilmesini saðlayabilirsin.

Bu haliyle onaylanýrsa geleceðimizin ve doðanýn sonu olacak Tabiatý Koruma Kanunu meclisten geçmesin diye mücadele etmeye baþlayalý bir hafta oldu. Sana bu mektubu yazarken, doðayý kurtarmak için ses veren 29.232 kiþi olduk bile. Ýmza kampanyasýnýn yarattýðý etki ile kanun ile ilgili mecliste yapýlacak  görüþme bir hafta ertelendi. Sesimizi duyuyorlar!

Tabiat Kanunu Ýzleme Giriþimi'ne dahil olan yüze yakýn çevre kuruluþunun desteði ile hep beraber hafta sonu Twitter ve Facebook'ta büyük bir rüzgar yarattýk. Kampanya 2.500 kez Facebook'ta paylaþýldý, Twitter'da en çok konuþulan konular arasýna girdi.

Þimdi sýra sende! Hemen harekete geçip imzaný at ve doðanýn talan edilmesinin yolunu açacak bu kanunun yeniden düzenlenmesini talep et.

Doða ve doðal varlýklarýmýzýn korunmasý ihtiyacýyla hazýrlanmýþ ancak yýllardýr sürüncemede býrakýlan, Tabiatý ve Biyoçeþitliliði Koruma Kanunu, ne yazýk ki yine ülkemizin bir klasiði olarak, rantý merkeze alan, tümüyle korumadan uzak bir anlayýþla tekrar düzenlenmiþ bir þekilde, önümüzdeki günlerde TBMM'nin gündemine alýnýyor.

Bunu kabul etmiyorum ve asla razý gelmiyorum. Bütün bunlara seyirci kalýrsak ve susarsak, biliyorum ki sevdiðim her þeyi borçlu olduðum topraklardan yine parçalar kopartýlacak. Yol geçecek, maden aranacak diye bir Milli Park, bir Yaban Hayatý Koruma Sahasý daha inþaat alanýna dönüþecek.

Hala vakit var, kanun meclise gelmeden sesimizi duyurup büyük bir hatadan dönülmesini saðlayabiliriz. Ýmzaný vererek doða için ses verebilirsin.

Ýmzan pek çok þeyi deðiþtirebilir. Dünü deðiþtiremeyiz ama yarýný koruyabiliriz, korumaya mecburuz...

Ne gidecek baþka ülkemiz var, ne de baþka gezegenimiz...

Doðanýn güzellikleri yaþamýndan hiç eksik olmasýn.

Sevgilerimle,

Ali Nasuh Mahruki

Not: Ýmzaný attýktan sonra, kampanyanýn daha fazla yayýlmasý ve destek toplamasý için Facebook, Twitter gibi sosyal aðlarda paylaþmaný ve mail yoluyla arkadaþlarýna iletmeni rica ediyorum

http://www.change.org/tr/kampanyalar/rt-erdogan-tabiat%C4%B1-ve-biyo%C3%A7e%C5%9Fitlili%C4%9Fi-koruma-kanunu-meclis-g%C3%BCndeminden-geri-%C3%A7ekilsin-dogaicinsesver

sonata007dr

shadowturks

face den 2500  arkadaþa mailleri atýldý....
(birde duster reklamý olmasa nasuh beyi seviyoruz..)  ;D ;D ;D ;D

giosué

Direk Paylaþýyorum

#HayvanKanBankasý yeniden hizmete açýlsýn, hayvanlar kan bulunmadýðý için ölmesin

Baþlatan: Aydan Üstkanat

Köpeðimi Ýstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ne götürdüðüm gün rastladým ona. Minicik avuç içi kadar bir Terrier. Uslu, yorgun ve üzgün boncuk gözlerle sahibinin kucaðýndan etrafa bakýyor.

Yanlarýndan geçtik, doktorumuzu gördük ve geri dönerken ayný yerde duruyordu. Kucaðýnda bu boncuk Terrier'i tutan beyefendinin yüzü bembeyaz, gözleri dolu doluydu. Yardým edebileceðim bir þey var mý diye sordum ve hikayeyi o zaman öðrendim. Minik Terrier'in kitlesi varmýþ, acilen ameliyat edilmesi gerekiyormuþ, aksi halde hayatý tehlikedeymiþ. Ama gel gelelim bu ameliyatý olabilmesi için gereken kan deðerlerine sahip deðilmiþ. Hayatta kalabilmesi için hem ameliyat öncesinde hem de sonrasýnda mutlaka kan nakli yapýlmasý gerekiyormuþ.

Bu hemen her gün yaþanan, sonundaki acý tablo baþýndan belli olan kan arayýþlarýndan sadece biri. Fakültede hayvan kan bankasý olduðu halde þu anda çalýþmýyor. Halbuki, fakültede zaten var olan kan bankasý hizmet veriyor olsa, pek çok hayvan ölmekten kurtulabilir.

O gün o Terrier'in sahibi ile konuþtuktan sonra konuyu araþtýrdýðýmda kan bankasýný kuran kiþinin fakülteden ayrýldýðýný öðrendim. Kan bankasýnýn baþýna yeni biri getirilmemiþ ve kan bankasý onlarca hayvana can verebilecek iken öylece kendi haline býrakýlmýþ. Böyle bir imkan varken göz göre göre hayvanlarýn canýndan olmasý kabul edilebilir bir þey deðil! Yapýlmasý gereken þey çok basit, hazýrda bekleyen sistemin yeniden iþlemesini saðlamak ve hayvanlara can vermek.

Türkiye'nin en büyük hayvan hastanelerinden biri olan bu Ýstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hastanesi'nde, var olan bir kan bankasý kullanýlmadýðý için hayvanlarýn ölüp gitmesi, ameliyat masasýnda kalmasýný aklým almýyor!

Fakülteler özel kliniklerin yapamadýðý ameliyatlarý yapmaya yetkin, ileri teþhis ve tedavi merkezleridir. Özel kliniklerde çaresi bulunmayan hastalýklarda fakülteye gidip her türlü imkan varken kan bulunamadýðý için tedavi edilememek, hayvanlarýn yaþam hakkýný elinden almaktan baþka bir þey deðil.

Ýstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin kan bankasýný bir an önce hayata geçirmesini talep ediyorum. Bana destek vererek hep beraber sessiz dostlarýmýzýn haklarýný aramalýyýz.

Bu bizim hayvanlara karþý görevimiz.

Aydan tarafýndan baþlatýlan "#HayvanKanBankasý yeniden hizmete açýlsýn, hayvanlar kan bulunmadýðý için ölmesin" kampanyasýný imzalamak için linki týkla.

https://www.change.org/tr/kampanyalar/hayvankanbankas%C4%B1-yeniden-hizmete-a%C3%A7%C4%B1ls%C4%B1n-hayvanlar-kan-bulunmad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-i%C3%A7in-%C3%B6lmesin?alert_id=ocUAZTIpaB_KTkdPYFTMm&utm_campaign=19653&utm_medium=email&utm_source=action_alert

shadowturks

BANA BU GÜN GELEN MAÝL..
PAYLAÞMAK ÝSTEDÝM

Sevgili erkan,

Tabiatý korumak için þu anda çok kritik bir noktadayýz. Son geliþmelerden sonra desteðin ve yapacaklarýn her zamankinden daha önemli. Tabiat Kanunu'nun doðayý katletmemesi için mücadele eden 43.816 kiþi olduk, ancak anlaþýlan o ki, bu henüz yeterli deðil!

Dün, Tabiat Kanunu Ýzleme Giriþimi basýna açýk bir müzakere toplantýsý yaptý ve Tabiat Kanunu'nun geri çekilmesini gerekli kýlan endiþelerini ve somut önerilerini paylaþtý. Tam 113 sivil toplum kuruluþu, senin sesin oldu ve vekillere seslendi! Tabii sadece gelenlere...

Çünkü yoðun çabalara raðmen toplantýya davet edilen Orman ve Su Ýþleri Bakaný, Çevre ve Þehircilik Bakaný, AKP Grup Baþkanvekilleri, BDP Grup Baþkanvekili ve Çevre Komisyonu Baþkaný veya temsilcileri toplantýya katýlmadý ve sandalyeleri boþ kaldý.

Senin desteðinle ve 113 sivil toplum kuruluþunun çabalarýyla ilerleyen sürece þimdi hýz katma zamaný! Bir sonraki müzakerede o sandalyeleri doldurmak, baþta Orman ve Su Ýþleri Bakaný olmak üzere yetkilileri halký dinlemeye ikna etmek mümkün!

Hemen kampanyayý buraya týklayarak Facebook'ta arkadaþlarýnla paylaþ , sonra tekrar buraya týklayarak Twitter'da yayýnla ve lütfen e-posta listendeki kiþilere göndererek paylaþ. Herkes sadece birer kiþinin imzalamasýný saðlasa bile sayýmýzý ikiye katlayabiliriz. Bu konuda ne kadar duyarlý olduðunu biliyoruz, daha önceden gönderip paylaþmýþ olsan da lütfen doða için bir kez daha yap. Görmeyen, duymayan kalmasýn!

Facebook'ta ve Twitter'da paylaþman çok önemli, çünkü ne kadar çok kiþi olursak sesimiz o kadar duyulur. 43.816 kiþi çok önemli bir sayý ama bunun iki katý çok daha fazla ses getirir. Ýlk günden bu yana durmadan büyüdük, bu ivmenin devam etmesi sana baðlý!

Doða'nýn ve çocuklarýmýzýn geleceði için bugün harekete geçme zamaný...

Doða için paylaþ!

Ali Nasuh Mahruki ve Tabiat Kanunu Ýzleme Giriþimi

SAYIN NÝVA TR ÜYELERÝ
KAMPANYA ÝÇÝN LÝNKE TIKLAYIN..
https://www.change.org/tr/kampanyalar/rt-erdogan-tabiat%C4%B1-ve-biyo%C3%A7e%C5%9Fitlili%C4%9Fi-koruma-kanunu-meclis-g%C3%BCndeminden-geri-%C3%A7ekilsin-dogaicinsesver?utm_source=action_alert&utm_medium=email&utm_campaign=20441&alert_id=RVHVzzhKBG_fGcGkcAhBF

[eklenti yönetici tarafýndan silindi]

Harun

maalesef elindekinin kýymetini kaybedince anlayan insanoðlu...
bizden sonraki nesillere ne miras býrakacaðýz kimbilir :'(