Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

diff-lock86

Çapraz askýda kalma olayýna hemfikirim orj. nivalarýmýz için bize zaman kaybettirecek bi hareket!!

Þu kilit olayý çözüme ulaþsýn sýrtýmýz yere gelmez diyorum baþkada biþi demiyorum,bþka marka model jip aldýrana aþk olsun  :)
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

feyzullah

yakýnda bana gelecek inþallah bi uygulama yapayým sizlere bilgeldireceðim

reis28

BUGÜN BÝR ADET ARKA DÝFERENSÝYEL ÝÇÝN KÝLÝTLÝ KARPUZ BULUNMUÞTUR DÝÞLÝ ORANI 11/43ELE VE GÖZLE KONTROLÜ YAPILDI MALZEME GICIR 
DURSUN USTA 05364629668

seko

Alıntı yapılan: reis28 -  Şubat 25, 2009, 05:32:30
BUGÜN BÝR ADET ARKA DÝFERENSÝYEL ÝÇÝN KÝLÝTLÝ KARPUZ BULUNMUÞTUR DÝÞLÝ ORANI 11/43ELE VE GÖZLE KONTROLÜ YAPILDI MALZEME GICIR 

hayýrlý olsun abi

takacak mýsýn. PAS 11'e ?

reis28

Alıntı yapılan: seko -  Şubat 25, 2009, 05:50:32
hayýrlý olsun abi

takacak mýsýn. PAS 11'e ?

MALZEMEYÝ TESADÜFEN ALAKASIZ BÝR YERDE BULDUM ONUN ÝÇÝN DURUMU HAZIR VAZÝYETE GETÝRÝP ALACAM MALZEMEYÝ AYARLIYA BÝLÝRSEM HAFTA SONUNA PAS 11 KÝLÝT DEFRANSÝYELLÝ OLARAK SEKECEK PARKURLARDA
DURSUN USTA 05364629668

seko

Alıntı yapılan: reis28 -  Şubat 25, 2009, 06:06:07
MALZEMEYÝ TESADÜFEN ALAKASIZ BÝR YERDE BULDUM ONUN ÝÇÝN DURUMU HAZIR VAZÝYETE GETÝRÝP ALACAM MALZEMEYÝ AYARLIYA BÝLÝRSEM HAFTA SONUNA PAS 11 KÝLÝT DEFRANSÝYELLÝ OLARAK SEKECEK PARKURLARDA

sevindim abi

dene sonuçlarý yaz

bymuammer

Dursun abi kilitten sonuç alýrsan ercan abiye söylesek bi baksa aynýsý yapma þansýmýz olurmu acaba. biz ercam abiyi beklemedeyiz halen.

feyzullah

Alıntı yapılan: seko -  Şubat 25, 2009, 09:11:00
sevindim abi

dene sonuçlarý yaz

serkan sana mutlaka bulucam sen rahat ol söz dedim ya

dora

Hayýrlý olsun reis sonuçlarý merakla beklemekteyim.
Niva 1041-firefly-Atlantis

reis28

bende sizler gibi sonuclarý ný merak ediyorum bakalým bu hafta þartalarý ayrlýya bilirsem takacam kilidi
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Yevgeni

Ýngiliz Nivacýlardan John abi (þu getle yükseltme konusunda, vs enteresan fikirleri olan) Niva'nýn arka aksta kilitle bambaþka bir araç olduðunu söylüyordu. Yani bildiðimiz Niva'dan çok daha farklý..

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 26, 2009, 11:49:39
Kilit oraný nedir usta?

%60-70?

yavuz kilidin oranýný bilmiyorum malzemeyi komple buldum karpuz hazýr vaziyette direk bizimkini söküp onu yerine takacam diþli oranlarý da bizimkilerden 11/43 baya güzel görünüyor zaten nivanýn arazi sistemi sürekli dört cekere göre ayarlý her tarfý kýtlediginde arac bir þekilde yürüyor fakat tekerlerden birihavada kaldýmý aracýn gücü kesiliyor o zamanda kilit oldumu devrede arac kýrk ayak gibi oluyor teker yer temasýný bile kesse hareket devam ediyor ve makina yürüyor dedikleri gibi niva ban baþka bir arac oluyor
DURSUN USTA 05364629668

dogan54

Reis,
bu kilit hangi araç için yapýlmýþ,Niva için mi.?
Yoksa baþka arabanýn orijinal Dif.kilidi mi, yani onu Nivaya mý uyduracaksýn.?
Bu yaptýðýn tutarsa bizde aynýsýný bulabilir miyiz.?
Ya da..buna bakarak bizim difransiyellere aynýsý uygulanabilir mi.?
Amma da sordum deðil mi...?
Ýhþallah baþarýrsýn,sana yakýþýr..
4x4 baska,
NiVA baska..

reis28

Alıntı yapılan: dogan54 -  Şubat 26, 2009, 09:55:07
Reis,
bu kilit hangi araç için yapýlmýþ,Niva için mi.?
Yoksa baþka arabanýn orijinal Dif.kilidi mi, yani onu Nivaya mý uyduracaksýn.?
Bu yaptýðýn tutarsa bizde aynýsýný bulabilir miyiz.?
Ya da..buna bakarak bizim difransiyellere aynýsý uygulanabilir mi.?
Amma da sordum deðil mi...?
Ýhþallah baþarýrsýn,sana yakýþýr..

dogan abicim kilit orjýnal niva bende tesadüfen alakasýz bir yerde buldum kilidi daha pýrýl pýrýl belkide esnafýn rafýnda kac senedir duruyor devamý varmý diye sordum yok dedi arkadaþ buda bana bir yerden gelmiþti yýlar önce gibi laflar etti bende fazla kurcalamadan malzemeye atladým hemen þimdi araþtýracam malzemeyi nasýl bir þey kutur ölcüleri nelerdir ona göre belki bir þeyler bula biliriz hayýrlýsý bakalým dagan abi
DURSUN USTA 05364629668