LPG TAKTIRMAK ISTIYORUM

Başlatan engin, Mart 12, 2008, 02:28:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

NÝVA69

Alıntı yapılan: 06niva -  Mart 16, 2008, 03:43:42
En kýsa zamanda gitmeye çalýþcam.Fakat þöyle bir þey var önceden alýyordu 27-28lt bunlarýn ayarý sonradan bozulabiliyormuki?

Dostum herþeyin ayarý vardýr ve elbette zamanla bozulur/bozulabilir ;)

Lpg tanklarý hacimlerinin yaklaþýk %80'i kadar gaz alabiliyorlar. Doðrusu ve saðlýklýsý da zaten bu. Yani 32'lik tankýn alacaðý yaklaþýk 26 litre gazdýr.

2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

engin

cumartesi lpgciye gittim tanýdýk biryer lovato markayý takacaklarýný bir sorun olmayacaðýný  tabi ben yinede araþtýrmaya devam ediyorum  Ankarada tavsiye edceðiniz bir yer varmý acaba ?

06niva

Yok taktýralý 1 sene oldu yeni nasýl bozuluyor anlamadým neyse gideriz artýk...

stalker

Benim bildiðim en iyi LPG markasý Prince. Bir arkadaþým takýyor ama oldukça tuzlu bir marka...

06niva

Ankarada soylu otogaza gidebilirsin.

taiga

Alıntı yapılan: stalker -  Mart 20, 2008, 12:50:15
Benim bildiðim en iyi LPG markasý Prince. Bir arkadaþým takýyor ama oldukça tuzlu bir marka...

Doðru...
En iyi marka o kabul ediliyor...
Ancak onu nivaya takmak, yumurtayý balyozla kýrmak gibi biraz abartý olur...
Çok komplike araçlarda gerekebilir ancak niva da daha uygun/ekonomik çözümlere gitmek ziyadesiyle akýlcý olacaktýr...
Kendi adýma Atiker taktýrdým ve þu ana kadar memnunum...
Ýlerleyen zamanlarda bir þey çýkar mý bilemem...
Lakin iþin en önemli kýsmý montajda mutlaka baþlarýnda bulunmanýz ve yaptýklarý her þeyi izlemeniz...
Birde þunu ekleyeyim, ÇM ile görüþmüþtüm...
Ladalarda en sorunsuz markanýn Landi Renzotti (ismi þifaen yazdým harf hatasý olabilir) olduðunu söylemiþlerdi...
99 model olduðundan zaten sýralý sisteme sizde gerek yok...
Dolayýsýyla çok ekonomik bir proje olacak sizinki.. ;)

babacandar

Arkadaþlar,
Benim Teke'ye LPG taktýrmayý düþünüyorum fakat 2000 model tek nokta enjeksiyonlular için mikser bulunmuyor,Tofaþ Doðan'larýn var fakat randýman vermediðini öðrendim, nerden bulunabileceði hususunda yardýmcý olabilecek arkadaþlar var ise memnun olurum.. 

engin

babacandar arkadaþým çelik motor lpg uygulamasý baþlatmýþ servislerde takýlmaya baþlamýþlar ben Ankara özlem ladaya sordum bizim tek noktalar için haftaya sistem gelecekmiþ bende daha taktýrmadýydým oraya taktýrcam stafensal mi öyle bir marka haberin olsun benki lpg karþýtýydým ama artýk yapcak biþiy yok mecbur taktýracam

babacandar

Üstat saðolasýn sorayým bakayým bende Ýstanbul'da ..

taiga

Alıntı yapılan: babacandar -  Haziran 27, 2008, 11:00:20
Üstat saðolasýn sorayým bakayým bende Ýstanbul'da ..

Üstadým,

Direk Çelik Motor merkez servisi ara.
Uzun uzun görüþ anlat derdini.
Ýnan seni doðru yönlendireceklerdir.
Ben bu lpg için baya hem ÇM yi hem merkez servisi aramýþtým. :D

niva07

bi para denkleþtiremedim þu lpg'yi taktýrmak için. Sonunda dedantörlü aygaz takacam (bende bi tane nuh nebiden kalma mercedes vardý onunki öyleydi, bagajda mutfak tüpü duruyodu)