2007 niva lpg hangi marka tavsiyeler

Başlatan ihsan, Ekim 04, 2011, 05:39:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihsan

arkadaþlar merhaba yeni bir niva kullanýcýsý olarak aranýza girdim 2007 model niva aldým hangi marka lpg taktýrmalýyým acele yardým teþekkürler

Harun

Alıntı yapılan: ihsan -  Ekim 04, 2011, 05:39:32
arkadaþlar merhaba yeni bir niva kullanýcýsý olarak aranýza girdim 2007 model niva aldým hangi marka lpg taktýrmalýyým acele yardým teþekkürler

aramýza hoþgeldiniz öncelikle,aracýnýz hayýrlý olsun...
aþaðýdaki linklerde konu çeþitli boyutlarda tartýþýlmýþtý,bir göz atýn bence,
lpg kullanmadým hiç ama genel kaný markadan ziyade montajdaki düzgünlük,sanýrým sýralý sistem  bir kit olacak sizin de.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2856.0
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=39.0
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=542.0

emre_ozk

Yýlda 10000 den fazla km yapmýyorsanýz bence taktýrmayýn.
araçlarý salaklaþtýrmaktan baþka bir yararý yok.

ben kullanýyorum
100km þehir içi 12,5 litre lpg tüketiyor. 12,5X2270=28375
bunun yanýnda 100km boyunca ilk çalýþtýrmada 1 litre benzin tüketirsiniz. 4200tl
toplam 32575. hergün çalýþtýrýrsanýz 2 litreyide bulur.

100km þehir içi 9,3 litre benzin 9,3x4200=39060 tl

yani km'de 65 kuruþ karým var ama senede bir lpg yüzünden parça bozar lpgli araçlarda bobin bozulmasý sýkça rastlanan bir durum gerisini siz düþünün.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

av.mehmet

Chevrolet aveo ve lacetti aracýma alýr almaz brc lpg taktýrdým, hiç sýkýntý yaþamadým. Babamýn lacettýsýne atiker taktýrdýk katalizör daðýldý. Brc makul sayýlabilecek fiyatý, kalitesiyle tercih edilebilir. Ama tabiki iyi usta olmazsa olmaz. G.antep için gazikent lpg mustafa ustayý tavsiye ederim
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

rahmieken

aldýðýmda vardý atiker marka araç 2006 model
sistemin bakýmýný yaptým fakat uzun kilometreler gitmeyeceksem kapalý duruyor. hesapladým 100 kmde 10 liraya yakýn kar ediyorum. yýlda 7000 km var. eder bana yýlda 700 lira fark. her sene 150 lira civarý öyle ya da böyle harcanýyor. 5 yýlda kendini amorti eder. karar sizin. bu hesap bana göre tabi.
bir de bizim forumda okudum ama bulamýyorum. uzun yazýlar sonucu varýlan karar bizim araçlarda lpg verimsiz haliyle ekonomiklikten uzak. siz bilirsiniz.

berkayonwheels

Bende atiker var daha onceki sistem sokuldu yerine atiker takýldý canavar gibi 2006 niva kullanýyorum sýkýntýsý yoktur..tabi %50 marka % 50 takan ustaya bakar derler bi prins taktýrmýyorsanýz  en nihayetinde ekserisi bosch enjektor kullanýyor alayý ayný yani tank desen yine ayný..heryerde servisini bulabileceðin atiker senin için daha hayýrlýdýr..
...and to hear the lamentation of their women

volkaneryuva

Benim lpgcinin soylediði -ki benim binek araca zavolli takmýþtý- atikerin son üç yýlda teknoloji olarak diðer markalarý çoktan geçtiði yönünde. Zavollinin birçok parçasýnýn üretimine baþlamýþ. Abi kesinlikle baþka marka taktýrma diyor. 2010 honda civice taktýrdým yaklaþýk 5000 km oldu, maþallahý var...