lpg charger...

Başlatan eko, Aralık 03, 2007, 10:52:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eko

arkadaþlar....lpg charger ismi ile anýlan bir aparat lpg de yakýt tasarrufu ve performans vaadediyor...bununla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olan, kullanan veya kullananý tanýyan kimse varmý?  mekaniker arkadaþlarýmýzýn konuyla ilgili herhangi bir yorumu olabilirmi?  konuyla ilgili tanýtým sitesi: www.lpgcharger.net           

06niva

valla ilk defa gördüm ama çok ilgimi çekti çalýþma prensibide mantýklý araþtýrýpý bakýcam eðer gerçekten o yüzdelerde yakýt tassarrufu saðlayabiliyorsa taktýrabilirim malum gaz da zamlanýnca 190-200bin yakýyor :-\ :-\

SinanATASOY

Deneyen olmadýmý bunu?
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

NÝVA69

150 ytl imiþ ve kargo onlardan...

Sitede uzman-test görüþleri var ve oldukça olumlu..

Merkezleri Ümraniye'deymiþ. Aslýnda yakýn oln biri gitse bilgilense ve bizi de bilgilendirse ne iyi olurdu..

Benim kafama takýlan tek konu hadi aldýk diyelim takmasý kolaymý acaba?
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

reis28

arkadaþlar tecrübelerime dayanarak þunu söylemek isti yorum genelde bu tip yakýt tasarruf sistemleri yakýtýn pahalý olamasý nedeniyle yurdumuzda ve bir cok memleketlerde uyanýk giriþimciarkadaþlar tarafýndan piyasaya sürülür veyakýttan cebi yanan arkadaþlarda bunlarý satýn alýr bir ümitdiye ilk zamanlar bu cihazlar araclara takýldýmý bir rahatlýk hissi verir buda pisikolojýktir sonradan vay be bunada boþa para verdik derler içlerinden ama dýþarý belli etmezler size bir örnek vereyim 2000cm küplük bir motor sizce 3lt yakýtla 100km yaparmý belki yapar ama nasýl ya güçünden haliyle hýzýndan fedakarlýk ederek yapar oda cok zor yakýt aracýn silindir hacmi ve yakýtý ne kadar verimli kulandýgýyla ilgili bir ikilimdir þunuda hatýrlatayýmki daha içten yanmalý motorlarda kusursuz yanma bulunamadý
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Alıntı yapılan: reis28 -  Mayıs 14, 2008, 11:08:03
arkadaþlar tecrübelerime dayanarak þunu söylemek isti yorum genelde bu tip yakýt tasarruf sistemleri yakýtýn pahalý olamasý nedeniyle yurdumuzda ve bir cok memleketlerde uyanýk giriþimciarkadaþlar tarafýndan piyasaya sürülür veyakýttan cebi yanan arkadaþlarda bunlarý satýn alýr bir ümitdiye ilk zamanlar bu cihazlar araclara takýldýmý bir rahatlýk hissi verir buda pisikolojýktir sonradan vay be bunada boþa para verdik derler içlerinden ama dýþarý belli etmezler size bir örnek vereyim 2000cm küplük bir motor sizce 3lt yakýtla 100km yaparmý belki yapar ama nasýl ya güçünden haliyle hýzýndan fedakarlýk ederek yapar oda cok zor yakýt aracýn silindir hacmi ve yakýtý ne kadar verimli kulandýgýyla ilgili bir ikilimdir þunuda hatýrlatayýmki daha içten yanmalý motorlarda kusursuz yanma bulunamadý

Double-up benzeri birþey denediniz mi? Tavsiye eder misiniz?
Merak iþte bir kere olsun test etmek lazým diye düþünüyorum...

reis28

þu anda katký olarak günün tirenti bor nano teknolojý zararý olmaz yararý kulanýldýkca tartýþýlýr
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Kardeþim bu ne iþ daha birini denemeden biri çýkýyor... :) ;) :D ;D >:(
Bor da nerden çýktý? :o

Bi o eksikti...

Þaka bir yana ben asýl 4x2/4x4 aparatý PROMOLADA meselesini inþallah birkaç aya deneyeceðim...

Düz mantýk þöyle düþünüyorum;
Traktörden tut, Nissan Navara'ya kadar (Defender gibi istisnalar hariç ki onun da special modellerinde ayýrma var) tüm 4x4'lerde ayýrma var ve sorunsuz iþliyor... Savrulma-devrilme bilmem ne dersen Niva'dan uzun ve aðýr bu araçlar da olmalý asýl...

Ford Ranger yada traktörlerden biliyorum ki yol rahatsa 4x2 ile gitmek %20-30 yakýt tasarrufu saðlar...

Öyle yada böyle bu iþi denemeden içim rahat etmeyecek...

reis28

4x2 banada mantýklý geliyor sen bir dene bakalým en azýndan mekanikteki yükü hafifletince kesin nivada yakýt ekonomosi saglanýr promolanýn türkiyede satýþý yok bili yorum aslýnda getirtilse baya müþterisi cýkar aletin montajýda baya basit
DURSUN USTA 05364629668

NÝVA69

Sitede 4x2 NÝVA rumuzlu bir arkadaþ var... Geçen yazmýþtý 500 ytl imiþ... Adres tel. istedim henüz cevap gelmedi... Bekliyorum...

Ýnþallah memlekete dönünce ilk iþ ön þaftý döküp 5-10 gün test edeceðim... Sonra sorun çýkmazsa Eylül-Ekim gibi sýrf bu iþ için Ýstanbul'a gelirim...