35 TYH 50

Başlatan Maestro, Aralık 25, 2017, 11:08:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Fotoyu çektim anahtarý alýrken.. bugün yarýn ekleyecegim iþyerindeyim..

Noterde saat 14:30 gibi iþimiz bitti derken iþyerinden aradýlar ..  acil gel .. diye..

15:00 da marþa bastým huyunu suyunu bilmedigim Niva ile ( 5 senedir ilk defa manuel vites kullandým bu arada ) Sýndýrgý dan yola çýktým , kertil yollarýnda gaz kesmeden Akhisar.. taaaa Manisanýn giriþine kadar geldim.. benzinlikte mola verdim , kýsa mola sonrasý araba çalýþmadý.. kontaga tekrar bastým bu seferde týk yok !!!  elk var marþa bastýgýnda icraat yok. kutup baþlarýna falan baktým oynama yok.. neyse kontagýn altýndaki kablolarý salladým marþ bastý.. bir daha stop etmeden her ýþýkta korkarak Ýzmir e kadar geldim , Bornova nýn yogun trafiginden çýkýp otoban a çýktým oradan gaziemir ve torbalý ve iþyeri otoparký..

þu an mesaim bitmek üzere.. az sonra kontak bana bir hýyanetlik yapacakmý stresi içindeyim..

en kýsa zamanda fotoyu koyacagým baþým davul gibi..

Ercan Müsait olursa perþembe günü götürmeyi düþünüyorum..

Maestro

genel olarak yapýlacaklar..

yag..yag filtresi benzin / hava filtresi degiþimi
Bujilere bakýlacak gerekirse degiþecek kablolarý degiþecek..
elektronik ateþlemeye çevrilecek..
kontak kafamý bozdu.. orjinali 65 TL gibiymiþ.. degiþsin diyorum.
Marþ motoru þarj dinamosu vs kontrol edilecek..
teker rulmanlarý degiþmeli diyorum..bilmiyorum.
direksiyonu cuk gýbý spor takmýþlar sevmedim.. arabanýn bagajýnda tofaþ direksiyonu var muayeneden geçmedigi için sökmüþ.. gerekirse onu takarýz..
direksiyonda boþluk var.. ona bakýlmasý gerek..

ilk aklýma gelenler bunlar..

geçen hafta bir ilana mesaj attým.. 2001     21750  istiyordu.. kardeþim dedim araban temiz.. al 20500 anlaþalým..

olmaz dedi..

dün fiyatý 20500 e çekmiþ.. acil diye.. !!    ya kardeþim kýsmetin ayagýna gelmiþ ne üçü beþi ararsýn..

Harun

Hadi hayýrlý olsun.
Güle güle kullan kazasýz belasýz.
Garaj kýsmýna plaka ile bir konu patlat buradan bazý yazýþmalarý taþýyayým oraya.
Fotolarý da orada eklersin.
Uzun süre sonra Garaj kýsmý yeni bi misafir aðýrlamýþ olur.

Maestro

Alıntı yapılan: Harun -  Aralık 26, 2017, 09:18:10
Hadi hayýrlý olsun.
Güle güle kullan kazasýz belasýz.
Garaj kýsmýna plaka ile bir konu patlat buradan bazý yazýþmalarý taþýyayým oraya.
Fotolarý da orada eklersin.
Uzun süre sonra Garaj kýsmý yeni bi misafir aðýrlamýþ olur.

Ýlginiz için çok teþekkürler..

Dün iþyerinde  vardiyadan erken kaçtým .. olurda araba çalýþmaz ise millete reklam olmayayým dedim , çalýþmasaydý çaktýrmadan Servis ile eve gidecektim :)  neyse ilk marþta gýr gýr etti..ikincisinde aldý..  dönerken benzinlikte 50 TL lik gaz aldým.. orada da tek seferde marþ aldý zaten.. eve geldigimde akü kutup baþlarýný çýkardým ne olur ne olmaz.. nasipse perþembe sabah Ercan a götürecegim.

Bu arada fotograf buraya eklemeye ugraþmadým  , benim bir Bloðum var geçici olarak oraya yükledim.. buradan görebilirsiniz.

http://verbavolantscriptamanent71.blogspot.com.tr/

Harun

Harun

Evet hadi hayýrlý olsun tekrar...

Maestro

Teþekkürler..

Ýnþallah kafamdaki soru iþaretleride kalksýn ( Bakýmý yapýlsýn - Eksik gedik tamamlansýn ) Gezi görsellerimide paylaþýrým..  Ýzmir civarýnda geziler olursa iþten vakit buldukça araya kaynak oluruz artýk..

Maestro

Sabah Kutup baþlarýný taktým..  :-X

Ya Bismillah..  ilk marþ..  fivv  fivvv fivv  fivv...  ý..  ýhhh  çalýþmadý..   >:(

Kontagý kapatýyorum..  2. marþ..

fiv fiv fiv fiv fivrrrr  gýrc gýrc gýrc hýrrrnn  hýrrrnnn  hýýrrrnnnnnnn  rrrrrrrrnnnnnn   Çalýþtý   ;)

Ercan'ýn dükkan evimden 16 km .. GPS den baktým.. velakin birine tarif edemem her seferinde doðaçlama buluyorum birde Kýsýk tarafýndan girecegim hiç bulamam diye elde telefon GPS ile gideyim dedim..  Gerçi bu taraftan çok kolaymýþ artýk karýþtýrmam..

Sabah Ercan Usta ya teslim ettim..  Liste halinde Ercan ustaya yapýlacaklar ile konuþtuk.. aklýmda olanlarý yazayým..

1- Yag .. filtreler
2- Elektronik ateþlemeye çevrilecek
3- Buji kablolarý be bujiler degiþecek
4- Radyatör hortumlarý degiþecek
5- Kontak / Direksiyon / Sinyal kolu degiþecek
6- Bagaj amortisörleri patlak.. degiþecek
7- Elektrik tesisatý  sinyaller vs gözden geçecek
8- Aynalar degiþecek..

Maksat muhabbet olsun diye yazdým.. foruma hareket gelir.. yoksa binecegimiz þurada ayda yýlda bir hafta sonu oda vardiya denk gelirse.. yada hafta içi tatillerimde yagmurda karda vs yakýn çevreyi yalnýz dolanacagým mecburen.. güzel bir dað baþýna yada dere kenarýna gidip  teþimi yakýp saç tavamda bir þeyler yapýp iki cigara tüttürmek bana yeter..

Maestro

Sabah elektrikçi arýyor.. ( Dün Niva yý bakým'a vermiþtim.. elektrik iþleri falanda vardý hepsi yapýlacaktý..)

Abi Þunlarý þunlarý yaptýk ama teyp in baðlantýsý yok.. teyp çalýþmýyor üstelik ne yapalým ?

Pazartesi günü Niva yý alýrken sormuþtum ?

Kardeþ teyp çalýþmýyor ! Arýzalýmý yoksa baðlantýsýmý yok ?

Bana verdigi cevap aynen þu olmuþtu..

Hoparlörler yok o yüzden.. !

Eyvallah dedim.. iki hoparlör alýr takarýz.. sorun degil..

Megersem teyp dedigide zaten baðlantýsý yok öylece oraya sokuþturulmuþ bir þeymiþ..

ne diyeyim..  kýçýkýrýk bir teyp için yalan söyleniyor'ya..

Üstelik o kadar eksigine raðmen çamura yatýp fiyat kýrmaya bile kalkmadým ' ki kýrabilirdim..

Kardeþim..dedim , elinde varmý çýkma vs  teyp

çýkma yok.. sýfýr vr.. USB li..

130 mu dedi  135  mi anlayamadým ..

tamam karþim.. tak onu sen ..

Abi 2 hoparlör var burada poþette.. dedi..

Onlarý dedim..  nereye istiyorsan tak kardeþim.. ses olsun yeter..

tamam abi.. ayarlarým.. en iyisi arka tepeye bir yerlere takarým.. dedi..

yap kardeþim bildigin gibi.. dedim..

Lombak

Hocam öncelikle hayýrlý uðurlu olsun allah kaza bela vermesin. Bi süredir nivaTR yi takip ediyorum eskiden olduðu gibi aktif olmuyor çok az paylaþým var.  Bu yüzden sizi,  paylaþýmlarýnýzý ve nivanýzý takip etmek keyif verici. Paylaþtýnýzmý bilmiyorum ama yakýt ölçümü yaptýnýzmý izmire gelirken. Saygýlar sevgiler.

Maestro

Alıntı yapılan: Lombak -  Aralık 29, 2017, 08:30:25
Hocam öncelikle hayýrlý uðurlu olsun allah kaza bela vermesin. Bi süredir nivaTR yi takip ediyorum eskiden olduðu gibi aktif olmuyor çok az paylaþým var.  Bu yüzden sizi,  paylaþýmlarýnýzý ve nivanýzý takip etmek keyif verici. Paylaþtýnýzmý bilmiyorum ama yakýt ölçümü yaptýnýzmý izmire gelirken. Saygýlar sevgiler.

Çok Teþekkür ederim.. Allah Razý olsun..

Ýtfaiye hortumu misali yaktýgýný düþünüyorum.. þöyleki..

Sýndýrgýdan çýkarken 100 TL lik gaz aldým.. Acil olarak  Ýþyerine gitmem icap ettigi için  yer yer 110 km hýz yaparak   ( bu hýzý aþmak aklýma hiç gelmedi.. zannedersem son hýzý bu olmalý )   sadece Manisa giriþi benzinlikte mola verdim.. Sýndýrgý dan Akhisar ayrýmýna kadar o virajlý dað yollarýnda ve rampalarda kimi yerde vitesi 2 ye alýp Allah ne verdiyse yüklendim.. devir saatine pek bakmadým ama sürekli yüksek devirli kullandým..  Akhisar sonrasý 5. vitesi deneme þansým oldu.. tatlý rampalarda 5. vitesin bayýldýgýný gördüm bana kalýrsa bu araba en çok 4. vitesi seviyor..  Ýzmir giriþi Torbalý istikametine otobandan gidemedim , arabamdaki OGS yi yanýma almamýþým durup KGS almakta iþime gelmedi .. Bornova nýn kalabalýk  trafigine girip yolumu uzattým.. Gaziemir derken iþyerine geldigimde yaklaþýk 200 km ye yakýn bir yol yaptým..  ve Bornova içinde LPG lambasý yanýp sönmeye baþladý.. gerçi LPG göstergesi de bozuk...iþ çýkýþý 50 TL lik gaz aldým.. bulunsun dedim.. zaten 50 TL lik benzinde almýþtým  son çare o var..

Benim tahminim net olmamakla beraber  bu kadar basmama göre 50 kuruþ gibi yaktý..  100 km de 15 LT ye yakýn gaz yakmýþ..

Bakalým elektronik ateþlemeye çevrilme ve normal kullaným sonrasý ne kadar fark edecek..

Lombak

Merakla bekliyorum hocam geliþmeleri.

Harun

Eyup abi tekrar hayýrlý olsun, kaza bela olmadan kullan inþallah.

Teyp iþi kötü olmuþ, Niva teyp olmadan eksik gibi :)

Ama öncelik mekanik ve elektirik saðlam bi elden geçsin, Niva sorunsuz yürür hale gelmeye baþlasýn yeter.

Sonrasý her þekil olur.

Harun

Alıntı yapılan: Lombak -  Aralık 29, 2017, 08:30:25
Bi süredir nivaTR yi takip ediyorum eskiden olduðu gibi aktif olmuyor çok az paylaþým var.  Bu yüzden sizi,  paylaþýmlarýnýzý ve nivanýzý takip etmek keyif verici.

Yeni Nivalar belki bi hareket getirir bize de.

O kadar para vermeyi göze alan olacak mý Nivaya bakalým.

Foruma veya diðer sanal ortamlara girmesek de, eski hareketlilik olmasa da Niva bir baþka dünya.

Benim Nivam da iki aydýr modifiye de Kaner'de.

Çocuk gibi heyecanlýyým geri geleceði ve kullanacaðým gün için.

Neyse Eyüp abinin garaj konusunu mundar etmeyelim.

Maestro

Ögle vakti.. saat 13 gibi evde pinekliyorum.. telefon çaldý.. Ercan Uata nýn dükkan dan arýyorlar..

''  Niva hazýr.. ''

- tamam dedim.. otobüse atlayýp 1 saate kadar gelirim..

Yýllardýr otobüs binmeye binmeye unutmuþum , Oðluma sordum.. þuraya nasýl gidecegim ? diye.. Baba .. dedi , 15 dk da bir otobüs var þuradan bineceksin.. neyse.. Geçen haftadan eþimin metro kartýný almýþtým , otobüslerde de geçiyormuþ.. Hazýrlanýp çýktým hemen.. Þansýma Otobüs durakta bekliyor bir koþu hemen atladým.. yahu kart ý bile nasýl okutacagýmý bilmiyorum iyimi !! neyse çaktýrmadan kartý þöyle bir cihazýn önünden geçirdim ..okudu ..

Otobüs hemen kalktý zaten.. mesafe 16 km kadar.. hemencecik geldik velakin bugün semt pazarý oldugu için otobüs baþka yola saptý bende panik yapýp hemen indim.. oysa gidecegim yere epey uzak inmiþim.. neyse GPS denen teknoloji var açtým , zaten Ercan Usta'nýn  dükkaný iþaretlemiþtim .. hýmm 2,5 km verdi.. artýk tabana kuvvet..

Ýstedigim þekilde yapmýþlar sagolsunlar.. Ercan Ustanýn dedigine göre tabanda çürük vs yokmuþ.. iyitoplu makina dedi  içime su serpildi..

neyse.. oradan elektrikçi arkadaþa muhabbete ugradým.. USB li teyp takmýþ.. Hoparlörleri arkaya bagaj üst tarafýna monte etmiþ iyide olmuþ..  1 saat takýldýk.. sigara vs.. çýktým yola.. bu arada Emniyet kemerleri yok !!

olacak ya iþte.. tam anayola çýkarken Trafik kontrol..

Çek..dedi polis amca.. Çektim.. Muhabbet þuna yakýndýr...

Polis ... '' Emniyet kemerinizi baðlarmýsýnýz beyefendi ''
Ben .. '' Maalesef Ustam baðlayamam ''
Polis : Ben Usta degilim.. Bana Memur bey de..
Ben : Peki Ustam !! Emniyet kemerleri yok !
Polis : Sigortan da yoktur senin !!
Ben : Var Ustam , hiç eksigim yok !!
Polis : Ben Usta degilim.. Arkadaki malzemeler ne ?

Arka koltukta atýl halde yedek parçalar ve eski teyp var.. polis sanýrým beni hýrsýz falan zannetti..

Polis.. Beyefendi bagajý açarmýsýnýz !
Ben : Hemen Ustam !!!
Polis.. Ehliyet lütfen..

Aha.. dedim.. cezayý geçirecekler.. kurtuluþ yok !!

verdim diger polis memuruna.. elde tablet hemen sorguladý..

ceza gelecek bari çamura yatmaya baþlayayým dedim..

Ben.. ustam valla yeni toplamadan çýktý.. bi dünya masraf yaptým..

diger polis yaþlý olan polise bir þeyler söyledi ama anlamadým..

Al ehliyeti.. KAYBOL...

Eyvallah ... dedim ve Kayboldum..

az sonra iki takým emniyet kemeri sipariþ edecegim.. bu arada Oðlumu alýp biraz çamur yaptýk geldik..

Maþallah sýkýntý yok.. bir kaç yerde epey zorladým fotolar sizi aldatmasýn , zor yerlerde video falanda çekmedik.. Oðlum hayatýnda ilk defa böyle bir makina kullandý.. diz boyu çamurdan çýktýk.. þu an komple çamur içinde..

Ocak-Þubat-Mart .. nasipse böyle geçer...
Nisan gibi baþka bir plan var

foto eklemeye çalýþacagým..