G.antep Þahinbey köyleri.

Başlatan av.mehmet, Eylül 21, 2014, 08:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

av.mehmet

Bu cumartesi Burhan abinin telkin ve takýlmalarýnýnda etkisiyle biraz kýr gezisi yaptým. Burç kasabasý, hacýarslan, tiyekli, akbayýr, çevreli, bekiþli, çubukdiken, terken, sarýkaya, ikizkuyu ve sakçagözüne vardým en sonunda. Gezide beni en çok üzen konu antebin neredeyse tüm dere ve çaylarýn kurumuþ olmasýydý. Özellikle bir zamanlar balýklarýn cirit attýðý, su kaplumbaðalarýnýn yüzdüðü afrin çayýnda bir damla su kalmamýþ :'( bunca hayvana yazýk oldu :'( kýsaca antep can çekiþiyor. Gezinin eðlenceli yaný insanlarýn nivaya uzay mekiði görmüþ gibi bakmasýydý :) yeþile gelince; maþallahý var,
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

av.mehmet

av.mehmet

av.mehmet

av.mehmet

av.mehmet

Yevgeni

Canlýlar susuz ortama da uyum saðlayacaklar.
Gün o gün..

aydinaydogan

Memleketimden görseller çok güzel. Özledim oralarý. Mehmet bey ordasýnýz sanýrým. Bizim peder de orda. Onunda nivasý var tanýþtýralým sizi. Ayrýca bir Antep turu yapmak lazým ekiple kalabalýk. Bizim babaya misafir olurduk.

Harun

Isyerindeki tayfa ile Antep e lezzet turu planimiz var ucuz ucak bileti yakalayip ;D

Maestro

Fotolar için saðolasýn.. nostalji oldu

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Eylül 22, 2014, 06:19:45
Isyerindeki tayfa ile Antep e lezzet turu planimiz var ucuz ucak bileti yakalayip ;D

:) ben yaptým birkaç yýl evvel... Lakin öyle böyle deðil lezzetler, insanlýktan çýktým resmen herseyi tadicam derken  :)  bi ara nefes alýrken zorlanýr oldum, diyafram aþaðý gidemiyordu doluluktan :))) özeti; Antep mutlaka görülmeli......
No mud, no fun...

av.mehmet

Beklerim arkadaþlar, yolunuzu bu taraflara düþürmeye bakýn. Misafirim olun

NÝVACI

Ha þöyle yiyip içtiðiniz sizin olsun
gördüklerinizi aktarýn yeter
alinize saðlýk
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

av.mehmet

av.mehmet