ÝSTANBUL-ARTVÝN, ORADAN GERÝYE YÝNE ÝSTANBUL

Başlatan Yevgeni, Mart 25, 2010, 10:30:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Yavuz abi'de çok daha güzelleri vardýr eminim ama ben de gezdiðim gördüðüm yerlerden örnekler ekledim aþaðýdaki linke.. umarým açýlýr.. keyifli seyirler..

http://www.facebook.com/album.php?aid=190422&id=598502883&l=96677bee57
No mud, no fun...

Yevgeni

Kabaca gezi notlarý anlamýnda;

Amasra'da buluþup yürüdük. Cide'de Uður Gürsoy'u tesadüfen bulduk, daha doðrusu o bizi buldu.

Karadeniz'e yeni yoldan gazladýk.

Ömer Sezgin ile (Samsun Off Road Kulübü ve Karadeniz Off Road Birliði baþkaný) rota yaptýk.

Ardeþen'de Hamza ile buluþtuk, bizi yedirdi, içirdi, Fýrtýna deresi üzerinden geçirdi. Gelecek yýl rafting de yapacaðýz.

Çamlýhemþin üzerinden Ayder'e çýktýk. Tanýdýklarý gördük.

Daha yukarý Yukarý Kavrun Yaylasý'na devam ettik.

Çayeli'nden girip, týrmanýp Ýkizdere'ye indik.

Ýkizdere'den Anzer'e oradan 3000 metre kadar yükseðe, akabinde daðý geçip Ýspir'e yürüdük. Sonra Yusufeli, Tortum Þelalesi akabinde Artvin.

Artvin'den Borçka-Karagöl-Macahel-Þavþat yaptýk.

Sonra Kafkasör'e uðradýk. Ortam'da silah yasak, odun serbestti ama kimse birbirine girmedi. Ortamda huzuru saðlamakla yükümlü zabitleri bir ara boða kovaladý, daðýttý. Karýþýktý ortam, pek sevmedik.

Dönüþ yolunda zerre fotograf yok. Çaylak motoru tabak gibi açtý, 110-130 km/s aralýðýnda seyetti.
Torsen tork daðýtýcý arkada nefis, ama önde de olunca tadýndan yenmiyor.
Dönmek istemedim aslýnda (gazlamama bakmayýn). Sinop'a yerleþmeyi ciddi ciddi düþünüyorum.

Özet olarak; Sinop'ta Bülent Durdu ile (ulusal þampiyonada yarýþýyor ve Sinop Off Road Kulübü yönetim kurulunda), Samsun'da Ömer Sezgin ile, Ardeþen'de Hamza Dereli ve Mustafa Usta ile, Artvin'de Suat ile karþýlaþtýðýmýza, yolda izde rastladýðýmýz herkes ile selamlaþtýðýmýza, Ýspir-Yusufeli arasýnda yol ararken tesadüfen çýkýp saatlerce oturduðumuz, çay ve bisküvi ikram eden Yýldýztepe Köyü sakinlerine misafir olduðumuza, Anzer'de bize çay ikram eden kahve iþletmecisinin samimiyetine, Ýkizdere'deki Turist Ömer'i tanýdýðýma, Çamlýhemþin'deki avlanmayý sevmeyen avcýlar kahvesi sakinleriyle muhabbete, Kavrun'da gezgin olmaya hevesli Sürmeneli Ertuðrul Sarý ve yeðeni Burak ile sohbete, Yalçýn bey ve bizimle ilgilenen kýzlarý Pýnar ve Bahar'ýn inceliðine, Þavþat'a inerken köy bakkalýnýn dükkandan fýrlayýp "Ooo zor yollar ha?" ünlemesine, Macahel'de bizi sýnýrdan çeviren balcý kýz ve kardeþine, Þavþat yolunda yol sorduðuumz ve sað ya da sol kavþak konusunda bir türlü karar veremeyen adýný bilmediðim yöre insanýna, Artvin'de bizi aðýrlayan Sabri beye müteþekkirim.

Ben böyle insanlýk, böyle doða görmedim. Hayata bakýþýmý deðiþtirdi bu seyahat. Gelecek yýl tekrar oralardayým..

bymuammer

abi bu nedir psikolojim bozuldu fotoðraflarý görünce :)

Bu yýl benimde planlarýmýn arasýnda vardý ama þu yeni iþ yeri iþin içine girince bi yere kýmýldayamadým. bende 2 sene önce gittiydim 10 günlük bir geziye harikaydý tek kelimeyle büyülenmiþtim yavuz abinin dediði gibi öyle samimi insanlar öyle güzel bir doða hayatýmda baþka yerde görmedim...

inþ. seneye birlikte gideriz yavuz abi...

seyhan

Macera olsun dedim, hayat tarzým oldu.

Harun

Yavuz abi hoþgeldin...

Kareler nefis ellerinize saðlýk,foto ve yorumlarýn beni de gaza getirdi,aðustos sonuna izin var iþ güç içinde geberip gitmezsek,basýp ben de mi çaylaðýn motorunu açsam acep ;D

en kýsa sürede görüþüp yol hikayelerini canlý dinlemek dileðiyle...

dogan54

Yavuzcum hoþgeldiniz.
Tadýmlýk fotoðraflardan bile gezinin harika geçtiði belli oluyor.
Aslýnda oralarý gezmek her doða severin hayalidir.
Bu sene size nasip oldu..
Katýlamayanlarýn hayalleri ileriki senelere kaldý..
4x4 baska,
NiVA baska..

MOUNTAINBIKER

;D
YAVUZ KARDES,
eline koluna gozune saglik.gercekten su karadenizin guzelligini senin karelerinden tekrar gorebildik.insallah bi gun bizede nasip olur oralara konuk olmak,o havayi icimize cekmek.
ayrica baska bir guzel orada pedal cevirmek diye dusunuyorum.buradaki gibi cik in yerine her daim aktif..
daha baska fotograf varsa bekletmeyin bizleri.
tesekkurler.
gorusuruz.
hur

MOUNTAINBIKER

Alıntı yapılan: kocaali -  Temmuz 15, 2010, 12:24:05
Yavuz abi'de çok daha güzelleri vardýr eminim ama ben de gezdiðim gördüðüm yerlerden örnekler ekledim aþaðýdaki linke.. umarým açýlýr.. keyifli seyirler..

http://www.facebook.com/album.php?aid=190422&id=598502883&l=96677bee57

her ne kadar tanismasak da,
sizinde elinize ayaginiza ve gozunuze saglik,cok guzel kareler.
saygilar,
hur

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 15, 2010, 12:37:43
Daha yukarý Yukarý Kavrun Yaylasý'na devam ettik.

bugün Kavrun'a çýktýk, oradan da zirvenin altýndaki göle 2,5 saat týrmandýk.. dönüþte Kavrun'daki kahvehane ve marketin iþletmecisi Abdullah Özcan'a sizi sordum.. geldiðinizi ve aþaðýda oturduðunuzu, etrafta dolaþýrken onu bulduðunuzu anlattý, "poðaçacý dayý" dersem hatýrlayacaðýnýzý söyledi, eðer baþkalarý deðilse büyük ihtimal bahsettiði sizsiniz.. :)
No mud, no fun...

H@K@N

Yavuz, hoþ geldin. Görseller bukadarmý yoksa devamý varmý.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST

Yevgeni

Görsel tabiri yerindeyse çuval dolusu.
Halihazýrda ayýklýyorum, bitince galeriye aktaracaðým..

cenker

guzel kareler için deklanþörüne saglýk  ;)
ege sýcagýnda guzel serin geldi...

caylak becames a bride of the road ...  just hit the road ...
divers do it deeper

suat

Üstad keyifli bir gezi olmuþtur umarým. Bayram sonrasý bir aksilik çýkmazsa Doðu karadeniz turu yapacaðým. Kayýtlarýnýzda rotalar var ise paylaþýrsanýz bizede yardýmcý olmuþ olursunuz saygýlar.

Yevgeni

Rotalarý toparlayýnca yayýnlayacaðýz sitede.
Henüz bölük pörçükler, onlarý bir araya getirmem lazým..

suat