debriyaja basýnca tak diye gelen ses

Başlatan nivaoffroad, Nisan 03, 2012, 09:55:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nivaoffroad

debriyaja basýnca tak diye bir ses geliyor buradaki ustam þaft kayýcýlarýndan yapar dedi böyle bir arýza yaþayan varsa paylaþýrsa sevinirim. izmirdeki ercan usta trans ve diðer þaftlarýn ayarýný yapýyor mu bilen var mý olmazsa bir iki ay sonra oraya gitmeyi düþünüyorum

Yevgeni

Gücü kesince, ani güç verince yapýyor.
Tandýr ve aks kollarý, þaft, mafsal, ayna, mahruti sýrasýyla bakmakta fayda var. En baþ müsebbibi transþaft ama onu da deðiþtirsen de tamir de ettirsen sürekli 4 çeker sisteminin doðasý buna sebep oluyor. Kronik (tabi eðer transþaft ise)..

KARADAG

arkadaþlar ben bu problemi aylarca çözmeye çalýþmýþtým daha önceleride bu konuya iliþkin mesajlarým bulunmakta baþka sayfalarda .Arkadaþým sadece yapman gereken þudur: Muhakkak araç bir miktar yükseltilmiþ ve orjinalden biraz daha büyük lastik kullanýyorsun düþüncesi içindeyim.yanýlmýyorsam!!! O zaman baþkaca bir yerlere bakmadan derhal þaft deðiþimi gözüktü sana þu piyasada satýlan orjinal diye yutturduklarý cinsten olandan almýyorsun. Biraz daha maliyetli oluyor ama ölçüsüne göre kayýcýlar en az 40 mm olmak kaydý ile topkapý kardan veya ikitelli güngören sanayii yunus tornada bu iþi kökünden çözeceðin kanýsýndayým.Ben aylarca uðraþtým kimisi difler dedi kimisi þanzýman dedi kimisi arazi falan filan iþte tek prablem aslýnda þaft mýþ boþuna dünya kadar masraf yaptýk.
TÜRK, çetin iþler baþarmak için yaratýlmýþtýr.

nivaoffroad

tavsiyen için teþekkürler. Ben balýkesirdeyim istanbula gitmem zor olur sen tornacýnýn telefonunu varsa verebilirmisin kargo ile gönderip ona göre yapma imkaný olursa çok iyi olur. Bütün þaftlarý orjinal çelik motordan mý almamý tavsiye edersin ? Yoksa baþka araçlarýn ön arka için þaftlarý oluyor mu?

mapalý

ayný problem bendede vardý ve rizeden gürcistana batuma gittim araçla birlikte ve aracýn ön aks bilyalarýný 2 adet orjinal rus þaft bulduk, 1 adet arka defransyel ayna mahriti aldým taktýrdým araca lastiklerim 205/80/16 ve sorento jantlý niva ve sorun yine baþ gösterdi debriyaja basýldýðýnda tak diye ses geliyor þaftlar daha yeni þaftlarda boþluk yok transþafttan kaynaklandýðýný bulduk ve deðiþtirmiyorum artýk alýþtým çünkü deðiþsem bile 2 ay sürmüyor yine vuruntu yapmaya baþlýyor sert hareketlerden kaçýnýlmalý bence ve orjinali bozmamak lazým bence...saygýlar
// Forever LaDa NiVa //

NivaTANK

Niva is not a offroad truck, it is a Russian TANK