ARAZÝ ÞANZUMANI MODÝFÝKASYONU

Başlatan yusuf, Aralık 02, 2010, 03:54:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 06, 2010, 12:58:18
Hakan

Reis'le bir test yaptýk. Benim 307 de içinde ben varken ayný yokuþu gaz vermeden çýktý !

Cevap veriyorum elektronik yakýt sistemine sahip araclar siz gaz vermesenizde sensörlerden aldýgý ikaz sayesinde relanti düþme egilimine girdigi anda araca otomatik olarak gaz verir ve devri 800 ila 850 RPM de sabit tutmaya calýþýr ranpaya girmeden önce acýktan kalkýþ yapýlarak yapýlmýþ týr deneme
DURSUN USTA 05364629668

hakanbusa

Yevgeni

Karbüratörlü versiyonda da yürür mü? Standart rölantisi 600 rpm civarýnda geziyor..

yusuf

Karamandere'de herþey çok iyi anlaþýlacak. Az kaldý.

edirne daðcýsý

Bu diþli takýmýndan bana lazým.römorklarýn aðýrlýðýndan arazi 1 bile bazen yetmiyor.bu römork komple 2.5 ton keçi yerinden zor kaldýrdý çamurda.

yusuf

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 06, 2010, 02:30:18
  Cevap veriyorum elektronik yakýt sistemine sahip araclar siz gaz vermesenizde sensörlerden aldýgý ikaz sayesinde relanti düþme egilimine girdigi anda araca otomatik olarak gaz verir ve devri 800 ila 850 RPM de sabit tutmaya calýþýr ranpaya girmeden önce acýktan kalkýþ yapýlarak yapýlmýþ týr deneme

Hah iþte. Bundan da takalým Niva'ya. Gaza hiç dokunmayýz arazide.

yusuf

Alıntı yapılan: edirne daðcýsý -  Aralık 06, 2010, 10:26:21
Bu diþli takýmýndan bana lazým.römorklarýn aðýrlýðýndan arazi 1 bile bazen yetmiyor.bu römork komple 2.5 ton keçi yerinden zor kaldýrdý çamurda.

Tam senlik olur o zaman :Aðýr iþ makinasý yani.

yusuf

Benim 3:1  monte ediliyor yarýn. Maslak oto sanayi Belgrad ormanýna yakýn. Marþla birlikte oradayým.

Her ne kadar "biliyorum iþe yarayacaðýný" desem de hayacandan yerimde duramýyorum. Yaþamak gerekli.

Bu arada Baysal lastikten þimdilik vaz geçtim. OK larý kestirip deneyeceðim þimdilik.

Bir de ekibin "kesik OK" deneyimi olsun.   

reis28

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 06, 2010, 04:13:56
Karbüratörlü versiyonda da yürür mü? Standart rölantisi 600 rpm civarýnda geziyor..

Cok rahat yürür aracýn relantisi yeterki stabil olsun artýk Niva motor gücüyle degil diþli aktarma farkýyla yürüyor debriyaj yakma bitti yokuþta motor gücünün yetmemesi sorunu bitti
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

hadi hayýrlý olsun vatana millete  ;D
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

vosdost

Harun

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 06, 2010, 02:30:18

Alıntı yapılan: reis28 -  Aralık 07, 2010, 12:02:25
Cok rahat yürür aracýn relantisi yeterki stabil olsun artýk Niva motor gücüyle degil diþli aktarma farkýyla yürüyor debriyaj yakma bitti yokuþta motor gücünün yetmemesi sorunu bitti

cehaletimi mazur görün lakin anlayamadým;þimdi bu modifiyenin yarattýðý sýkýntý mý var elektroniklerde.

reis28

Alıntı yapılan: Harun -  Aralık 07, 2010, 09:44:03
cehaletimi mazur görün lakin anlayamadým;þimdi bu modifiyenin yarattýðý sýkýntý mý var elektroniklerde.

Sorun yok Harun  mekanik elektronik fark etmez 90 modelede 2010 modelede bu uygulama sorunsuz yapýlýr
DURSUN USTA 05364629668

ERCO

Dursun usta hathaftaya bize yapacaz  nivaya bakalým ne olacak
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

reis28

Alıntı yapılan: ERCO -  Aralık 07, 2010, 08:12:39
Dursun usta hathaftaya bize yapacaz  nivaya bakalým ne olacak

Cok iyi olacak Ercan usta Niva banbaþka bir canavara dönüþücek
DURSUN USTA 05364629668