Niva'ya portal aks uygulamasý

Başlatan wastiee, Ocak 22, 2010, 10:07:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MCC

Ustalar ; Ercan Usta, Dursun Usta, yok mu ölçü almaya vakit bulabilen, þunu bir denesek yahu yapmayý, ne dersiniz ?
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

NÝVACI

Ustalardan ses yok.
Birde usta olmayanlar diye ses lenseydin
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

akademic

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Şubat 03, 2010, 08:50:53
Ustalardan ses yok.
Birde usta olmayanlar diye ses lenseydin
Burhan amca çato uðraþýyor bu iþi hayata geçirmek için sankim sende
sürekli bir taþ koyma durumlarýndasýn gibi sezininledim ne oluuyoo burham emmi:)

Yevgeni

Portal aks yapanda sadece arazide dolanabilirsiniz. Asfalttaki süratiniz (eðer Unimog, vs gibi fabrika ayarýnda olursa) çok düþecektir. Uzun yol falan yapmak ölüm..

NÝVACI

ARKADAÞIN ÝKÝNCÝ ARACI.
Durumdan hoþlanmýþ olabilir.
Çok ta zor bir konu deðil ama
Mekan zaman vede duygusal konular içerir.
Bu üç þýký ayarlarsa  ben yardýma hazýrým

Yevgeni

NÝVACI

Laf aramýzda pekte kaþýnacak cepte yok ama.
Aþýða baðdat sorulmaz ufuklarý aþar gider.
Hani mesela dedik.

MCC

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 04, 2010, 12:13:16
Arkadaþýn cebi kaþýnýyor..

:D   :D
Gönül zenginliði diyelim Yavuz. Sürati pek önemsemiyorum zira zaten otobanda bile 90 ý aþmýyorum, keza çekiþ derseniz o ayrý konu.

Yevgeni

E dene o zaman diyeyim.
Yapabilirsen bu memlekette sonradan dönüþtürülmüþ ilk portal akslý 4 çeker olur..

NÝVACI

akademic

wastiee

güvenmem diyip duruyorum ama imrendiriyorsunuz :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

MCC

asfalt için olan diþli oranlarýný verse ustalar, bi de ölçü, güvenilmeyecek birþey yok, 1 cm kalýnlýðýnda sac olacak en az.

wastiee

asfalt için diþlinin oranýyla oynamadan 1'e 1 olmasý gerekli sadece. 3 tane diþli var, ortadakinin amacý çalýþma yönünün terse dönmesini engellemek. ilk ve son diþli ayný boyutta olduðu sürece yükseltmeden önce neyse yükseltince de ayný hýzda döner tekerlek, ortadaki diþlinin boyutunun önemi yok.

Diþlilerin gücü dayanmasý falan dersen ondan anlamam ama ya makine mühendisi ya da temin edilebilecek diþlileri bilen usta lazým :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

metin.elbeyli

Alıntı yapılan: wastiee -  Şubat 04, 2010, 03:01:11
asfalt için diþlinin oranýyla oynamadan 1'e 1 olmasý gerekli sadece. 3 tane diþli var, ortadakinin amacý çalýþma yönünün terse dönmesini engellemek. ilk ve son diþli ayný boyutta olduðu sürece yükseltmeden önce neyse yükseltince de ayný hýzda döner tekerlek, ortadaki diþlinin boyutunun önemi yok.

Diþlilerin gücü dayanmasý falan dersen ondan anlamam ama ya makine mühendisi ya da temin edilebilecek diþlileri bilen usta lazým :)

..ve bu aktarma kutusu için rulman seçimi önemli olur.
Rulmanla yataklamanýn saðlýklý ve uzun ömürlü olmasý açýsýndan kutunun konstrüksiyonu ve malzeme seçimleri de önemlidir. Ýmalat çeliði + ýsýl iþlem tercih edilebilir belki: Kale gibi olur.