EMEKLÝLÝKTE YAÞANACAK EN GÜZEL YERLER...

Başlatan taiga, Ağustos 06, 2008, 12:40:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

iirfan

Sanýrým haklýsýn abi, ben 90 model Nivamý haftada bir tam teþekkül ( motor dahil ) silip parlatýyorum. Bu benim olsa toz kondurmazdým :)
Bu tamponlar bariz þekilde þehirimsi bence, eskilerinin güzeliði konusunda katýlýyorum, genede nivalarýmýza ve diðer araçlarýmýza Allah aðýz tadýyla kazasýz belasýz binmeyi nasip etsin, sevgiyle ve saðlýcakla kal.

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Mart 17, 2016, 06:30:45
Emeklilikte yaþayacak yeri (çok afedersiniz) artýk ..h bulursunuz.
Býrak ülkeyi tüm dünyanýn içine itinayla ...týk..
aynen...

bu ülkede en yaþanýlasý yer neresi acaba diye düþünmeden edemiyorum...ya da kaldý mý öyle bir yer... 
No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 25, 2016, 02:15:33
aynen...

bu ülkede en yaþanýlasý yer neresi acaba diye düþünmeden edemiyorum...ya da kaldý mý öyle bir yer... 

Artik bana bir magara, bir agac kovugu, olmadi toprak alti da uyar.
Amma onlara da hallenirler bir sekil..

Niva67

Fazla karamsar olmaya gerek yok..

Güzel ülkemizde halen yaþanabilecek sakin, insana huzur verecek ortamlar o kadar çok ki!..

Büyük þehirlerde, nüfusun yoðun, trafiðin sýkýþýk olduðu yerleþim yerlerinde yaþamak zorunda olan arkadaþlarýmýz,

haklý olarak dingin bir yaþama özlem duymakta.. Yaþadýklarý ortamlardan uzaklaþtýklarýnda, tabiatýn güzelliklerini

görüp-hissedip-yaþamaya baþladýklarýnda karamsar düþüncelerinden kurtulmaktalar..

Bizleri en çok rahatsýz eden þeylerin baþýnda çarpýk kentleþmenin ürünü olan çirkin, kiþiliksiz, estetik güzellikten

uzak beton yýðýnlarý ve kural tanýmayan sürücülerin cirit attýðý yoðun trafikli yollar..

Þahsen ben, bu olumsuzluklarý mümkün mertebe azaltmak için, Balýkesir' e giderken Ýzmit-Bursa arasýndaki

stres dolu yolu deðil de, Adapazarý-Mekece-Ýznik-Yeniþehir-Bursa güzergahýný tercih ediyorum..

Hem trafik yoðunluðu normal, hem de doðal güzelliklerin bol olduðu bir güzergah.. En çok da, Gemlik-Bursa

arasýndaki 30 Kilometrelik yoldan kaçýyorum.. Tabii ki, o güzergahý kullanmak zorunda olan arkadaþlarýmýz da var..

Ýnþaallah  yeni Ýstanbul-Ýzmir otoyolu bittiðinde, onlar da bir nebze olsun rahat ederler..

Kýsacasý; þu anda sakin, kafa dinlenecek ortamlar hýzla azalmasýna raðmen, yine de seçenek çok..

Kalabalýktan, gürültüden uzun süre kaçmanýn da maalesef bir formülü yok!..  :(

Örnek vermek gerekirse; 2002 yýlýnda Edremit-Küçükkuyu arasýnda zeytinlikler arasýnda gidiþ-geliþ toplam

iki þeritli bir asfalt yol rahat rahat yetmekte idiyken, þu anda çoðu yeri üç-dört þeritli duble yol, ancak yetiyor..

Demek ki ne imiþ?.. Sürekli sakinlik arayan bir emekli, 15 senede bir, mevzi deðiþtirmeli imiþ!!!.. :)

Herkese sakin, huzurlu, mutlu günler dilerim!..  ;)

Niva67

Ýþte, güzel yurdumuzun ''emeklilikte yaþanabilecek'' güzel köþelerinden biri..

Tabii, burayý da ''RANT'' uðruna yaþanmaz hale getirmez isek!.. :(

''Ýngiliz Burnu'' ndan Eski Foça..

Photographed by: Niva67!.. :)

kocaali

Alıntı yapılan: Niva67 -  Eylül 29, 2016, 10:25:55
Ýþte, güzel yurdumuzun ''emeklilikte yaþanabilecek'' güzel köþelerinden biri..

''Ýngiliz Burnu'' ndan Eski Foça..

Neredeyse her hafta bir akþamüstü gidip çayýmý kahvemi sandviçimi alýp güneþ battýktan sonra biraz da yakamozlarý ve Foça'nýn ýþýklarýný izleyip keyiflendiðim mekandýr Ýngiliz Burnu. Son dolunayda harikaydý, rüzgar da esmiyordu, saatlerce oturduk sohbet ettik. Lakin çok hýzlý kirleniyor, her yer çöp.

Foça'yý ben de çok seviyorum ama yazlarý ciddi kalabalýk oluyor özellikle haftasonlarý.
No mud, no fun...

Niva67

Alıntı yapılan: kocaali -  Eylül 29, 2016, 03:07:40,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Foça'yý ben de çok seviyorum ama yazlarý ciddi kalabalýk oluyor özellikle haftasonlarý.

Çok haklýsýn sevgili Mehmet.. Onun için, biz de 15 Haziran-15 Eylül tarihleri dýþýnda geziyoruz bu tip yerleri.. :)

taiga

Alıntı yapılan: taiga -  Ocak 03, 2016, 06:42:19
2008 de topik açýlmýþ, sene olmuþ 2016 hala yaþanacak yer aranýrýz... :'(

2021 oldu...
Bulabilen var mý?  ???

Harun

Alıntı yapılan: taiga -  Şubat 04, 2021, 02:59:01
2021 oldu...
Bulabilen var mý?  ???

Yok üstad,
hala yere batasý Istanbuldayýz, gönüller Çanakkale gerçekler en fazla Silivri...

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Şubat 04, 2021, 02:59:01
2021 oldu...
Bulabilen var mý?  ???

ben kariyerin ortasinda herseyi yakip ulke degistirip sifirdan basladigim icin bu dunyadan göcene kadar calismaya devam etmem gerekecek, emeklilikte nerede yasasam gibi bir sorunum yok artik  ;D :P

No mud, no fun...

ynserdem

BEN RiZE YAYLALARINDA DÜÞÜNÜYORUM ÖZELLÝKLE ÝKÝZDERE TARAFINDA OLANLAR

:) :) :) :)

CÝMÝL YAYLASI

atinco

Emeklilikte yaþa takýlanlar gibi okuyasým geldi :)

akademic

12-13 yýl önce yazmýþýz zaman ne kadar hýzlý geçmiþ bu gün baþtan okudum tüm yazýlanlarý ve o gün önerilen emeklilikte yaþanýlacak yerlerin bir çoðu bu gün malesef daha kötü durumu gelmiþ. Getirilmiþ. Getirmiþiz. Dünya doðal kaynaklarý bugün olduðu gibi tüketmeye devam ederse  bu zararlarýn yerine konulmasý gereken doðal kaynaklarýn saðlanacaðý alan bugün ki gezegenimizin 1,5 katý kadar olacak. Emekli olup hayalini kurduðu yerde yaþama þansý bulan tüm dostlarý kutluyorum ama bizim emekliliðimizde yerleþeceðimiz yer Mars bile olamýyacak

wastiee

Alıntı yapılan: kocaali -  Şubat 05, 2021, 04:14:54
ben kariyerin ortasinda herseyi yakip ulke degistirip sifirdan basladigim icin bu dunyadan göcene kadar calismaya devam etmem gerekecek, emeklilikte nerede yasasam gibi bir sorunum yok artik  ;D :P
bu ulke degistirme isi bana emekliligi nerede gecirecegim diye daha fazla dusundurtuyor aslinda :)

Alıntı yapılan: akademic -  Mart 26, 2021, 03:13:03
12-13 yýl önce yazmýþýz zaman ne kadar hýzlý geçmiþ bu gün baþtan okudum tüm yazýlanlarý ve o gün önerilen emeklilikte yaþanýlacak yerlerin bir çoðu bu gün malesef daha kötü durumu gelmiþ. Getirilmiþ. Getirmiþiz. Dünya doðal kaynaklarý bugün olduðu gibi tüketmeye devam ederse  bu zararlarýn yerine konulmasý gereken doðal kaynaklarýn saðlanacaðý alan bugün ki gezegenimizin 1,5 katý kadar olacak. Emekli olup hayalini kurduðu yerde yaþama þansý bulan tüm dostlarý kutluyorum ama bizim emekliliðimizde yerleþeceðimiz yer Mars bile olamýyacak

Gercekten 12-13 senenin nostaljisine sifremi buldum giris yapmaya. Bu hizla kotuye gitmesinin iyi bir yani var, yeni nesil eskilerinden cok daha bilincli geliyor, digerlerimizin aklinin kosesine de n'olacak boyle diye yerlesiyor, belki dibe vurup da cikmasi daha iyidir o yuzden. Gec olmadiysa tabi
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

kocaali

Alıntı yapılan: wastiee -  Mart 31, 2021, 05:22:52
bu ulke degistirme isi bana emekliligi nerede gecirecegim diye daha fazla dusundurtuyor aslinda :)

mevzu derin hocam; lakin cok parametre var, cok zorlastiriyor karar vermeyi.. henuz hayalini bile kuramiyorum dedigim gibi, cunku mevcut sartlarda emekli olsam bile elime gecen meblag kayda deger olmayacak, bu da alternatifleri sinirliyor  ;D  ama mumkun oldugunca farkli yer gorup tecrube etme istegim baki, belki karar vermek kolaylasir o zaman, ya da busbutun zorlasir, asilanalim da seyahatler acilsin diye bekliyorum  ;D

senin nasil gidiyor oralarda hayat? devam mi Amsterdam'da?
No mud, no fun...