Mesajlarda Türkçe karakter sorunu..

Başlatan Niva67, Ekim 26, 2015, 08:31:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Niva67

Merhabalar..

Son günlerde mesajlarda Türkçe karakterler normal gözükmüyor..

Ya içinde soru iþareti olan baklava dilimi þeklinde, ya da kare þeklinde görünüyorlar..

Firefox,  �E ve Opera tarayýcýlarla giriþ yapýyorum,pek deðiþen birþey yok..

Bir de, sayfalar açýlýrken ''Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/nivatrco/public_html/nivaForum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3'' diye bir mesaj çýkýyor..

Hatta bu mesaj, hangi bölüme girersem gireyim,  forum sayfasýnýn en üst tarafýnda devamlý gözüküyor..

Bu durum diðer kullanýcýlarda da var mý, yoksa benim PC' de mi bir anormallik var?

Yalnýz, diðer forumlarda ve  web sayfalarýnda herhangi bir Türkçe karakter sorunu yaþamýyorum..

Ayný sorunu yaþayan arkadaþlar var mý acaba?..

Niva67

Alıntı yapılan: muhammedcelik1983 -  Ekim 26, 2015, 08:59:54
Ayný sorun bendede var

O zaman, bilgisayarýmýzýn veya web tarayýcý programlarýmýzýn ayarlarýyla oynamamýza gerek yok.

Herhalde bu sorunu yaþayan sadece ikimiz deðiliz..

Forum yetkililerinden bir açýklama gelir herhalde.. Geçenlerde Yavuz Bey  bir mesajjnda, sitenin bakýma gireceðinden bahsediyordu..

emre_ozk

Emre özkaradeniz
Ýzmit

NivaTR Admin

Forum SMF sürümü ve veritabanı uyumsuzluğu mevcut.
Vakit bulabildiğimiz ölçüde problemi çözmeye çalışıyoruz (teknik işlerden biraz anlayan forum ilgilileri olarak).
Biraz zaman alabilir, çünkü bu işlerde mahir değiliz..

NivaTR Admin

Forum 2006'a kuruldu. O zamanki güncel SMF sürümü üzerine inþa edildi.

Yýl 2015, forum SMF sürümü ayný idi (veriler kaybolmasýn, aman yanlýþ olmasýn diyerekten), ama sunucu tarafýnda veritabanýnýn sürümü otomatik olarak güncellendi (php 5,5).

Hop 9 yýllýk fark kapanamadý, ortaya ilk çýkan dil sorunu oldu, forum çatladý.

Sonuç olarak SMF sürümü güncellendi, veritabaný ile konuþur hale geldi, yeni dil dosyalarý ayarlandý.

Sadece bu dil sorunu ortaya çýktýðýndan bitene kadarki zaman içinde yazýlan mesajlar maalesef ayný kaldý. Sayýca fazla deðiller, göz ardý edilebilir durumdalar.

Zaman içinde küçük ayarlar devam edecek. Buna forum temasýnýn deðiþimi de dahil.

Niva67

Foruma direkt giriþ yapamýyorum.. Kullanýcý adý ile þifre eþleþmiyor..

Ancak,''þifreni mi unuttun?'' sekmesinden e-posta adresine gidip ''þifre yenileme'' linkine týklayarak, ayný eski

þifreyi tekrar girerek foruma girebiliyorum.. Her seferinde ayný iþlemler..

Bu durum herkeste ayný mý acaba?.. Yoksa yine Türkçe karakter sorunu ile mi ilgili?..

Niva67

Sorun devam ediyor..

En azından, benim için devam ediyor..

Web tarayıcıdan Nivatr forum linkine tıklıyorum, forum ana sayfası TÜRKÇE olarak açılıyor,

herşey normal, ''üye girişi'' yapıyorum, forum sayfaları birden bire İNGİLİZCE' ye dönüyor, mesajların içerikleri de görünmez oluyor..

Benden başka kimse bu konuda mesaj atmadığına göre ya üyeler üye girişi yapmadan sadece mesajları okuyorlar,

ya da onların bilgisayarlarında/cihazlarında böyle bir problem yok..

Bir zahmet birkaç arkadaş daha bu konuda görüş bildirse iyi olur..

Yevgeni

Sizden gelen bir onceki mesaj problemsiz goruntuleniyor. Ama son mesaj problemli.
Problemin genel degil ama sizin tarayiciniz ya da ayarlariniz ile ilgili oldugunu dusunecem ama bu da mantikli gelmiyor.
Bakiniyorum sebepleri ne olabilir diye.

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 20, 2015, 10:14:36
Sizden gelen bir onceki mesaj problemsiz goruntuleniyor. Ama son mesaj problemli.
Problemin genel degil ama sizin tarayiciniz ya da ayarlariniz ile ilgili oldugunu dusunecem ama bu da mantikli gelmiyor.
Bakiniyorum sebepleri ne olabilir diye.

Hocam, bu sorun çok tuhaf..

Üye girişi yapmadan bu topiki okuyorum benim son mesajımdaki Türkçe karakterler bozuk gözüküyor, sizin mesajınızdaki Türkçe karakterler

düzgün çıkıyor..

Üye girişi yapıyorum, benim mesajdaki karakterler de düzeliyor..

Bazen üye girişi yapmadan okuduğum mesajların içeriği, üye girişi yapınca kayboluyor..

Tuhaflık tarayıcımdan kaynaklanıyor desem, üç ayrı tarayıcı kullanıyorum, üçünde de durum aynı.

Diğer web sitelerinde böyle bir durum ile karşılaşmıyorum..

Şahsi kanaatim; forumun son güncelleme çalışmaları ile ilgili bir sıkıntı var. Güncelleme çalışmalarına kadar bir problem yoktu..

Forumdaki diğer arkadaşlar da konu hakkında görüş bildirseler de ben de kendi bilgisayarımdan şüphelenmekten kurtulsam..:(

Yevgeni

Kullanýlan bilgisayarýn iþletim sistemi versiyonunun konuyla bir ilgisi var mý noktasýna geldim, hala bir sonuca ulaþamadým. Ama çözeceðim, az kaldý..

Niva67

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 30, 2015, 10:12:25
Kullanýlan bilgisayarýn iþletim sistemi versiyonunun konuyla bir ilgisi var mý noktasýna geldim, hala bir sonuca ulaþamadým. Ama çözeceðim, az kaldý..

Bugün yazýlan mesajlarda Türkçe karakterler bayaðý yakýþýklý gözüküyor.. :)

Sorun hallolmuþa benziyor.. ( aman nazar deðmesin!.. þeytan kulaðýna kurþun..)