petlas ta 60

Başlatan edirne daðcýsý, Nisan 17, 2010, 11:21:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

edirne daðcýsý

petlasýn ta 60 traktör çekiþ tipi lastiklerin bizim araçlara en uygun ebatý kaçtýr.600-16 mü,650-16 mi dýþ çaplarý kaç bilen kullanan arkadaþlar  varmý acaba

ssbman

Ok144 ler 600/16 takýldýðýna göre bu lastikte 600/16 uygundur sanýrým . 650/16 büyük gelebilir . Yükseltmeyle falan uygun hale getirilir mi bilmiyorum ama aktarma organlarý açýsýndan ok144 bile büyük bir lastik .

Yevgeni

Babacandar kullanýyor. Ebat da büyük..

babacandar

Aðalar,
6.00 x 16  çap 74.50cm kesit geniþliði(en) 16.50 cm
6.50 x 16  çap 77.50cm kesit geniþliði     17.50 cm

Bendekiler Özka 15 jant için sadece Özka'da var  KNK50 Ön Traktör Lastiði
ve sadece 7.50 x 15 var ,  çap 78 cm kesit geniþliði 20.50 cm

Arkalara ufak bir get koyarak (hazýr getler var tofaþlarýni uyuyor 2.5-3 cm lik)   rahatlýkla olur diye düþünüyorum..

ssbman

Abi 650/16 yý rahat kullanabilir bu durumda öyle mi ? Bu lastikleri yüzündne bir sorun yaþadýn mý hiç ? ÇEkiþte bir miktar düþüklük olur mu acaba ?

3cm az deðil , önemli bir bilgi . Teþekkürler.

edirne daðcýsý

650-16 77.5 cm çap ise uymaz bize 75cm çapý geçmemeli oda 600-16 olcak.Babacandar sorum olcak çamurda iyidir muhakkakta karda nasýl? birde asfaltada kullancam tavsiyen max.kaç km hýza çýktýnýz acaba.bende lassanýn 102 askeri deseni vardý aþýndý yeni lastik arayýþýna girdim.

babacandar

Hocalar,
Tahminim standart hali ile ancak 6.00 x 16 ebat uyar,çap 74.50 cm ama ince 165mm olduðu için.Tolga'da arka lastikler bu ebat bildiðim kadarý ile.
Lastik performansýna gelince benimkiler dediðim gibi 7.50x15 8 kat,kesit (en) 205mm sürat olarak 80-90 gidiliyor ama ses çok fazla... Yakýt elbette fazla 12-13 lt arazide ,yolda ayný.
Kar çamur performansý deðiþmiyor traktör lastiði iþte..traktör nasýl ise öyle..
Fakat bu lastik kullanýlacaksa diyeceðim birtek þey var .. çamurda karda lastiklerin devri mümkün olduðunca az olacak ..bakan lastiðin diþlerini görecek yani ayný traktör üzerindeki gibi kullanýlmalý ..

Tolga

Alıntı yapılan: babacandar -  Nisan 19, 2010, 11:37:07
Hocalar,
Tahminim standart hali ile ancak 6.00 x 16 ebat uyar,çap 74.50 cm ama ince 165mm olduðu için.Tolga'da arka lastikler bu ebat bildiðim kadarý ile.
Lastik performansýna gelince benimkiler dediðim gibi 7.50x15 8 kat,kesit (en) 205mm sürat olarak 80-90 gidiliyor ama ses çok fazla... Yakýt elbette fazla 12-13 lt arazide ,yolda ayný.
Kar çamur performansý deðiþmiyor traktör lastiði iþte..traktör nasýl ise öyle..
Fakat bu lastik kullanýlacaksa diyeceðim birtek þey var .. çamurda karda lastiklerin devri mümkün olduðunca az olacak ..bakan lastiðin diþlerini görecek yani ayný traktör üzerindeki gibi kullanýlmalý ..

Doðrudur abi benim arkalar 6.00 x 16 traktör, önler 6.00 x 16 OK 144. 80-90 km maksimum ama frenlemede arkalar pek tutmuyor. Ayrýca uðultu ses yüzünden telsizi bile  duyamýyordum aynanýn yanýna hoparlör koydum.
Tolga

edirne daðcýsý

peki babacandar bende traktörde var mesela bayýr aþaðý geri geri çekiþ yapmýyor topraðý parçalýyor ama tutunamýyor yani takarken diþlerin yönleri önle arkalarýn yönü aynýmý olcak bence olmamalý ayný sizinkilerin yönleri nasýl

nivatr17

geçenlerde petlasýn ta 60 traktör lastikjlerinden aldým niva ya taktým. tam bir arazi canavarý oldu. geçemiyeceði çamur yok. 6.50*16 sý tam denk geldi çamurluk traþlamasý yapmadým. aþýrý yük ve bozuk yere hýzlý girince  çamurluða  sürtme yapýyor.  çekiþ te güzel  sürülmüþ tarlada  traktörün arkasýndan gidersin.
yolda km normelden
%10-12 kadar eksik ölçüyor.. 60  70  80  km  ye  hýzlarda  çok uðultu yapýyor.  100  den  sonra  ses kesiliyor..130  140 km sürate  çýktým. hýz  lastiði olmadðý için süratte  ýsýnýyor..
   yaptýðý  uðultuyu sesi  kafam  kaldýrýr  dersen hiç  düþünme  al tak derim..
   çünkü aþýrý  ses  yapýyorr. tek  eksisi  ses
  ayrýca  diþli olduðu için  þehir içinde   düþük süratte   kasisleri çukurlarý  taþlýk yollarý  hiç  hissetmezsin tank gibi  geçer gider...

Gelibolu  -1977-

nivatr17

iþte  nivamdaki petlas ta60 6.50*16
Gelibolu  -1977-

Tolga

hayýrlý olsun. þöyle biraz kastýrsa sürtecek gibi duruyor ama sýðdýmý çamurluk içlerine.

Babacandar göremedik senin tazeyi ama resim varmý seninki yükseltilmiþ hali ile nasýl oldu? sanýrým Özka'nýn traktörlerin 6.5-16 sý 1-1.5 cm daha yüksekti deðilmi?
Tolga

nivatr17

çamurluk içlerine sürtmüyor  çamurluk içleri yüksek sadece çamurluðun alt ucuna kasise vurunca sürtüyor.oda zararsýz.  çamurluk ucunu hafif çekiçleyince sorun ortadan kalkacak  fakat  daha yeni olduðu için çekiçlemeye  kýyamadým.
Gelibolu  -1977-

Yevgeni

Alıntı yapılan: nivatr17 -  Kasım 11, 2010, 08:44:44
.. daha yeni olduðu için çekiçlemeye  kýyamadým.

Hiç acýma, çekiçle, gerekirse kes, biç yapýþtýr..

Tolga

Ben traktör olayýndan biraz soðudum açýkcasý.

Arazide tadýndan yenmiyor, Niva kýrkayak gibi düz duvara týrmanýyor, çamurda pati bile çekmiyor ama, iþte ama, lastikler yeri bu kadar saðlam tutunca;
son avazda baþýma açýlan masraflarýn ne kadarý, % kaç ile traktör lastiðine baðlanabilir ama, komple debriyaj deðiþtirdik, arazi þanzýmanýný komple daðýttýk, bilimum bilya vs. nasýl oldu bilmiyorum bir akslar saðlam, sýrada þaftlar ve mafsallar var hepsi þangur þungur ...
Yol da sürüþ konforuna hiç girmiyorum zaten ama bir de olayýn yol tutuþ ve frenleme olayý gibi can güvenliði kýsmý var...
Tolga