NIVA HARARET KONUSU

Başlatan gürsoy, Haziran 24, 2007, 11:07:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürsoy

Yokuþ yukarý çýkarken kýsa zamanda su kaynatýyor termostat yeni acaba neden olabilir.Radiyatör deðiþtireyim dedim 200 ytl dediler pahalý geldi.Bu konuda yardýmcý olursanýz çok sevinecem.

Yevgeni

Hararetin bir çok nedeni olabilir. Termostat ve radyatör ile çözülmeyebilir..

Yevgeni

Misal LPG varsa ve sürekli hararet yapýyorsa motoru açmak gerekebilir. Ýzmit'teki kullanýcýlardan birinde var öyle bir sorun ve motoru açana kadar LPG'de kullanamýyor. Henüz motor da yaptýrmadý zannedersem..

ERCO

yaz gunlerinde havalarýnda isinmasýyla balayan hararetlere dikat etkemgerekiyor 6 kanat pervane takabilirsiniz ilave fan da oalbilir mutlaka termostad ve raditor kontrolu ayrýca lpg li nivalarda sibob ayarlarý fazla sýký olmamalý bunlar ra dikat edilmesi gerekiyor bunlar duzgunse mutlaka motorda bi sorun vardýr ya conta da yada silindir kapagýndan olabilir hararet sorunu
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ladiklinivacý

bisim niva dada wardý dört kanallý radyötör ve 6 kollu perwane ile çözülüyor aþýrý zorlamama raðmen 90 ý geçmiyor ustalýkla birlikte bu ikisini 160 ytl ye yaptýrdýk toplam araba 10 lt su alýyor termostat ta yeni kesinlik le yapmaný öneririm

ERCO

www.guvenlada.com

MCC

ben 4 kanal radyatörü sivri zekam ile akýl edip standart eski radyatör kasasýnýn içine sipariþ usülü yaptýrdým, açýk söylemek gerekirse yazýn hiçbir þekilde 90 ý aþamýyor ama kýþýn geç ýsýnma problemi yapýyor, sýcaklýða baðlý kýsmi kapama yapýldýðýnda kaynatma diye birþey yok.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

haluk ertekin

Bakýr 4 kanallý radyatör fiatý nedir arkadaþlar

ERCO

hazýr olarak yok 4 kanal ama isterseniz iyi bi radiatorcuye yapdýra bilirsýnýz izmirde fiyatý aþagý yokarý 15o ytl civar
www.guvenlada.com

emre_ozk

bende yeni radyötör alacaktým radyötörü tamire götürdüðümde adam radyötörü ölçtü 150 ytl demiþti ama süper radyötör nasýl oluyorsa. bu radyatör normal ölçüden büyük olursa dahamý iyi olur.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

ERCO

aslýnda normal olcuden buyuk degil radiator sadece petek sýralarý 4 de yukseliyor ve daha rahat su donüyor daha fazla suyu daha cabuk sogutuyör bu da bizim iþimizi gormüþ oluyor
www.guvenlada.com

yusuf

Erco usta

Benim arabada þöyle bir sorun var.

Serviste radyotörün suyunu tamamladýk, havasýný aldýk.

Rolentide çalýþýrken termostat açýnca suyu yedek depoya geri veriyor. Buradan da taþýyor. Fanlar durunca suyu geri alýyor.

nedir acaba sence ?

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Nisan 28, 2008, 09:02:26
Erco usta
Benim arabada þöyle bir sorun var.
Serviste radyotörün suyunu tamamladýk, havasýný aldýk.
Rolentide çalýþýrken termostat açýnca suyu yedek depoya geri veriyor. Buradan da taþýyor. Fanlar durunca suyu geri alýyor.
nedir acaba sence ?

Yusuf bey,
benim de böyle olmuþtu,kapak contasýn yanmýþ pistonlardaki basýncý suya veriyordu.Eðer su, taþýrma kabýna dolarken hava kabarcýklarý ile beraber geliyorsa büyük ihtimal senin probleminde ayný. Sonunda silindir kapak contasýný deðiþtirdim mesele halloldu..
Ýhþallah baþka ufak bir problem vardýr seninkinde.
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Evet abi hava kabarcýklarýyla geliyor.

Bunu duymak istemezdim ama gerçeklerden kaçýlmýyor.

Güvenilir birinden duymak çok iyi oldu.

Teþekkür ederim.

babacandar

Yusuf Abem..
Senin arabada bu conta meselesi Ercova'dan beri vardý bence..
Çünkü arabayý durdurduðunda da bir fokurdama söz konusuydu conta 7.5 YTL biþey ama.. motorun yarýsý yere bi inecek zahar... aman hemen müdahale... cumaya fazla biþey yok..