KIÞ LASTÝÐÝ

Başlatan sekyad, Nisan 25, 2011, 05:20:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 11, 2014, 11:14:18

yýllardýr kýþlarý kayak için Uludað'a çýkarým, kýþ lastikleri ile bir kez bile kaymadým, hiç zincir takmadým, en ufak bir sorun yaþamadým.

Geçen yýl binek aracýmý sattýðým için kýþ lastiklerim elimde kaldý. Her yýl Kasým-Mart aralýðýnda kullandým, yaþlarý var ancak yaptýklarý km çok fazla deðil. Hiç patlaðý yamasý yok. Ölçüleri 195 65 15, Pirelli Winter Sottozero. Ölçü uyarsa hediye edebilirim.

Çok saðolasýn..  uysaydý  çok güzel olurdu..   benim 16 jant..

ayrýca  benim istedigim  205 *60*16  ölçüsü..     Lassa  Snoway Era serisinden  205*55*16  olarak buldum ,  velakin orjinal takýntým oldugu için 55 yanak tercih etmedim ,  60 yanak yerine 55 de kullanabilirsiniz sorun olmaz  diyenler olabilir ,  velakin bence yanlýþ , deger  saðlýklý kullanýmýn sýnýrýnda geziniyor.  (  bir lastik ölçüsü degerlendirme programýnda gördüm , siz ölçüsünü yazýyorsunuz program size ayný ölçülere yakýn kullanabileceginiz  seçenekler sunuyor..  60  yanak yerine  55 yanak  çok az arabayý alçaltýyor ama deger olarak kýrmýzý veriyor.. yani  kullanabilirsiniz ama sýkýntý yaratabilecek sýnýrda  '' diyor..

Maestro

Akþam Görselleri  eklerim..

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 12:04:01
... Condinentallerimi sökerken numaralandýrýp  Nisan gibi takarken rotasyon yapýp takacagým ( lastiklerin yer degiþmesi )   Condinentalleri bir müddet  lastik oteline gönderecegim , gerçi saklayacak yer buldum , ama zaten bel de fýtýk var  50 TL için ne diye hamallýk yapýp kendimi sakatlayayým dedim..

Kýþ lastigi yumuþak oldugu için Nisan - Kasým arasý  kullanýlmasý önerilmiyor...  Güvenlik açýsýndan  yazýn kullanýmý sakýncalý.

ben kýþ lastiklerini hep ayrý takým jantla kullandým, garajda duvara asýlý halde muhafaza ediyorum, mevsimi gelince kendim sök tak yapýyorum...

þimdi ise AT ve MT arasýnda gidip geliyorum kamyonette; haftasonu çamurlu aktivite varsa geçiyorum MT'lere, uzun süre yapmayacaksak dönüyorum tekrar AT'lere... 4 lastiði deðiþtirmek toplam 1 saatimi alýyor... 
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 11, 2014, 12:05:24
Benim orjinal lastiklerde 'kar tanesi' deseni var. ;D
Buzda-karda deneme fýrsatým da oldu geçen kýþlarda,ziyadesiyle memnun etti beni.
Ruslar biliyor bu iþi :D

þanslýsýn üstad...

bir de iskandinavlar çok iyi yapýyor bu iþi, kýþ lastiðinde Nokian ciddi baþarýlý... fiyat olarak da makuldü birçok markaya göre... ben pirelli winter sotttozero'nun tanesine 200 TL verdiydim 2008'de  ;D  ama ne þartlarda kullandým, bir kere bile en ufak þüphe yaþatmadýlar...  þimdi alacak olsam Nokian'a bi bakardým...

No mud, no fun...

Yevgeni

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 10:34:52
  Binekler  için  sormuþtum..   

4 kapýlý yere yakýnda elbette kýþ lastiði.
Hatta yazýn da çýkarmadým..

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 11, 2014, 12:31:38
þanslýsýn üstad...

bir de iskandinavlar çok iyi yapýyor bu iþi, kýþ lastiðinde Nokian ciddi baþarýlý... fiyat olarak da makuldü birçok markaya göre... ben pirelli winter sotttozero'nun tanesine 200 TL verdiydim 2008'de  ;D  ama ne þartlarda kullandým, bir kere bile en ufak þüphe yaþatmadýlar...  þimdi alacak olsam Nokian'a bi bakardým...

Nokian lar þu anda piyasada en pahalý olanlar.

Maestro

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Kasım 11, 2014, 01:29:58
4 kapýlý yere yakýnda elbette kýþ lastiði.
Hatta yazýn da çýkarmadým..

bu ne aþk  ;D ;D ;D     

Yevgeni

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 01:38:31
bu ne aþk  ;D ;D ;D     

Valla pek beðendim keratayý. Performansý yazýn da düþürmedi.
Cooper, 14"..

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 01:37:45
Nokian lar þu anda piyasada en pahalý olanlar.

Nokian'ýn ciddi pahalý modelleri var ancak çoðu çivili ve yüksek performans araçlar için olanlar...

orta ölçekli aile arabalarý için;
NOKIAN 205/60 R16 92H Nokian WR D3  tanesi 237,01TL
Petlas 205/60 R 16 92H Snowmaster W651 tanesi 194,74TL  sanal maðaza fiyatlarý...
No mud, no fun...

Harun

Bu mevzuya da buradan yürüyün gençler... ;D

kocaali

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 11, 2014, 02:59:02
Bu mevzuya da buradan yürüyün gençler... ;D

moderat çalýþýyor... hizmette sýnýr yok  ;D ;D
No mud, no fun...

Harun

Alıntı yapılan: kocaali -  Kasım 11, 2014, 04:04:43
moderat çalýþýyor... hizmette sýnýr yok  ;D ;D

mevzu mühim,
muhabbetin arasýnda kaynamasýn dedim :D

Maestro

4 oldu.. Foto ekleyemedim..... :o :o :o

Harun

Alıntı yapılan: Maestro -  Kasım 11, 2014, 08:38:44
4 oldu.. Foto ekleyemedim..... :o :o :o

sildiðin mesajda foto vardý Eyüp abi.

Maestro

Alıntı yapılan: Harun -  Kasım 11, 2014, 08:40:13
sildiðin mesajda foto vardý Eyüp abi.

ben göremedim , 2 mesaj üstüste attýnýz ikazý çýkýnca sil dedim..  gittimi o þimdi..tekrar deneyecegim