Cep sobasýyla çadýr içinde ýsýnma

Başlatan dogan54, Kasım 18, 2010, 08:42:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogan54

Son Ercova etkinliðinde çok soðuk havada kamp yaptýk.
Ben zaten üþüyen bir tip olduðum için,daha önce aldýðým cep sobasýný kullandým.
Çok az benzinle bütün gece beni sýcacýk tuttu..
Soðuk havalarda kamp yapmayý düþünenlere tavsiye ediyorum.
Çadýrýnýz su almazsa ve uyku tulumunuz iyiyse ben üþümedim ya kimse üþümez.. ;D
Biliyorsunuz uyku tulumuna girerken normal yatak kýyafeti ile girilir,
vucut ýsýnýz ortamý ýsýtacak ve o ýsý siz sýcak tutacaktýr,
bu sobayý yakýp uyku tulumunun içine atýnca, fazladan ortam ýsýsýný arttýrdýðý için üþütmüyor.

http://urun.gittigidiyor.com/ZIPPO-DELUXE-HAND-WARMER-40182-CEP-SOBASI_W0QQidZZ32712006

http://www.geldesatma.com/ilan/zippo-cep-sobasi-hand-warmer-100-orjinal-usa_4954.html

4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Peki kapalý alanda, çadýr içinde yeni hiç gaz çýkartmýyot mu bu ?

dogan54

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 06, 2010, 07:19:22
Peki kapalý alanda, çadýr içinde yeni hiç gaz çýkartmýyot mu bu ?

Çok az benzini çok uzun zamanda katalitik mantýðýyla yakýyor,
yinede çýkýyordur bir miktar gaz ama çadýr tamamen kapalý deðil ya,
bir taraflara uçup gidiyordur.Ben hiç duymadým koku.
4x4 baska,
NiVA baska..

Harun

cep sobasý mevzu Tolga abi epey övdü;
benim bir sorum var,kapalý alanda yanarken herhangi gaz vs çýkýþý yok mu,ya da mekandaki oksijene etkisi nedir?

Harun

askerdeyken þunlarý kullanýyorduk,epey faydasýný gördüm,lakin piyasada var mýdýr bilmem ;D
kullanýmý kolaydý.

MCC

Bunlar yapýþtýrýlanlardan mýdýr ? Piyasada satýlanlarýndan Karagöl'de Ahmet'le denemiþtik bir kere, markayý hatýrlamýyorum ama dandik çýktýydý, hiçbirimiz sýcaklýk hissetmemiþtik, marka önemli sanýrým.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

TARIK

Kýranyurt yaylasýnda çift kat dandik bir çadýr-þiþme yatak-iglo uyku tulumu ve ceb sobasý ile yattým üstümde sadece yün içliklerim vardý yattýktan 1 saat sonra çoraplarýmý nasýl çýkardýðýmý siz bana sorun.

alitutuncu

Alıntı yapılan: Harun -  Mart 09, 2011, 10:06:33
askerdeyken þunlarý kullanýyorduk,epey faydasýný gördüm,lakin piyasada var mýdýr bilmem ;D
kullanýmý kolaydý.

evet bakýn burada var
http://www.avmarketi.com/asp/product/5662/Heat-Pack-Vucut-Isitici-24-saatlik

ama bana zipponun cep sobasý ( 25 tl) daha cazip geldi, hem fiyat yönünden hem de kullaným ömrü açýsýndan. zippo benzinin olduðu sürece her daim kullanabilirsin. diðerleri sadece tek kullanýmlýk. çok kullandým gerçekten güzel ama dediðim gibi tek kullanýmlýk.
Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

MCC

en az 20 yýllýk olmasý gerek bendeki cep sobasýnýn, Target diye bir firmanýn imalatý, yerli yapým, hiç kullanýlmamýþ durumda, müzelik antika  :D

kocaali

bu kadar olumlu yorumun yanýnda bir de þu var ki doðada herhangi bir sebeple mahsur kaldýðýmýzda özellikle kýþ þartlarýnda vücut sýcaklýðýný korumak en hayati en öncelikli gereklilik.. her türlü outdoor faaliyetinde hazýr ve çalýþýr halde yanýmýzda bulundurulmasý büyük faydalar saðlayabilir.. en kýsa zamanda iki adet edinip doðada sürekli taþýnacak ekipmanlar arasýna dahil edeceðim.

gittigidiyor'da 49TL gibi bir fiyatla Zippo modeli mevcut, daha uygun fiyatlarla nerede bulunur bilen var mý?? yoksa o alternatife yöneleceðim..
No mud, no fun...

vosdost

Alıntı yapılan: MCC -  Mart 11, 2011, 11:19:29
en az 20 yýllýk olmasý gerek bendeki cep sobasýnýn, Target diye bir firmanýn imalatý, yerli yapým, hiç kullanýlmamýþ durumda, müzelik antika  :D

Abi bu ganimetten haberim yoktu :) :) 

MCC

;D   Ganimet fazla olunca unutmuþumdur.

yusuf

biz ekipmaný tanýmlayana kadar kýþ geçti.

Þimdi çadýr içi klima devri baþladý.

MCC

Doðru dersin Yusuf Abi, sýcak ve sivrisinek mevsimi kapýda gene, geçmiþ olsun bu arada.