GOOGLE EARTH ' TEN ROTA ÇIKARILMASI

Başlatan yusuf, Temmuz 28, 2008, 02:40:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

evet Emre hepsi yükseklik ölçer.ölçer.

sana yarayacak bir özelliði daha var.

metre kare hesaplar.

Örneðin bizim kaldýðýmýz papazýn çayýrýnýn en uç noktasýndan cihazla baþla yürümeye, etrafýný dolaþ ayný noktaya gel, "hesapla" tuþuna bas sana kaç metrekare olduðunu söyler.

niva07

ya hep aklýma geliyor da sormayý unutuyorum.. internette laptop'a takýlabilen usb gps cihazlar satýlýyor. bunlar ne iþe yarar ? Yani laptop'a bunu taksam internet olmayan bir ortamda iþ görür mü ? Fiyatlarý çok makul çünkü

yusuf

ÝÞ GÖRÜR TABÝÝ. BUNLAR 50 -70  USD CÝVARINDA.

ALET UCUZ DA HARÝTA PROGRAMI ALMANIZ GEREKÝR. BU PAHALLI. 125 EURO + KDV

niva07

Alıntı yapılan: yusuf -  Aralık 30, 2008, 04:45:52
ÝÞ GÖRÜR TABÝÝ. BUNLAR 50 -70  USD CÝVARINDA.

ALET UCUZ DA HARÝTA PROGRAMI ALMANIZ GEREKÝR. BU PAHALLI. 125 EURO + KDV

Harita programý bulunabilir mi yoksa "alýnmasý" þart mý ?   :'(
Bir iki tane isim verebilir misiniz hocam.. bu þekilde biþeyler yapabilirsek mesela Dora'nýn da laptop bilgisayarý var, arabada 220 volt converter ile laptop sürekli beslenebilir ve belki iþ görür bilemiyorum..

yusuf

niva07

Hocam ebay'den kafama yatan bir ilan buldum ve sipariþi verdim.. Yazýlým/harita iþini artýk olayý öðrendikten sonra halletmeye çalýþacaðýz (pek bir yabancýyým..) Resimde görünen ürünlerin tamamýný $60 + $20(kargo) ödeyerek $80 dolara sipariþ verdim, ürünleri USA'dan hediye olarak düþük fiyatla gönderiyorlar (galiba iki tane gps satýn aldým) :

Garmin GPS-18 GPS Sensor with nRoute & MapSource City Navigator Software For Laptop
+ Extra Generic GPS/USB Sensor

Link Burada

yusuf

acele etmiþsin.

gps 18'i yalnýzca laptop ile kullanabilirsin. Gene güle güle kullanalým.

bir araya gelebilirsek harita sorununu çözebilirim.

niva07

Hocam çok haklýsýnýz ancak GPS konusuna çok yabancý olduðum için hem maddi olarak hem de donaným olarak düþük seviyeden baþlamayý düþünmüþtüm. Olaylarý biraz öðrenip fonksiyonel hale getirdikten sonra daha profesyonel bir cihaza terfi etmeyi düþünüyorum lakin satýn aldýðým cihazý devredebileceðim pek çok meraklý fert var ailede.. Olmadý iþine yarayacak birine geliþ fiyatýndan da verebilirim hevesi aldýktan sonra, veya yetersiz gelmeye baþladýðýnda. Bi de nedendir bilmem, bilgisayar baðýmlý çalýþan cihazlara oldu bitti bir sempatim, eðilimim var.. Bu cihazla birlikte dora ile iþi öðrenip, belki Antalya ile ilgili biraz parkur arþivi yapabilir, paylaþabiliriz.

niva07

Cihazlar bugün itibarýyla geldi, nroute üzerinde yerimi sorunsuz biçimde gösteriyor.. Ancak mapsource programýnda cihazla iletiþim kuramadým sanýrým usb/com port ile ilgili bir sorun var veya mapsource ile bu cihaz uyumsuz mu bilemiyorum..

yusuf

güle güle kullan.

map source gps 18 ile iletiþim kurmaz. Çünki gps 18 ne data verir ne de alýr. Bu alet yalnýzca n route ta senin nerede olduðunu gösterir o kadar.

map source, yalnýzca el tipi gpslere rota ve waypoint yüklemek ya da almak için kullanýlýr.

çok yakýnda map source ve n route la ilgili bir baþlýk açacaðým. orada bilgileri paylaþýrýz.

niva07

Tolga

Yusuf abi, GE add path diyince eskiden "+" iþareti çýkar rotayý çizerdin, þimfi yapýyorum "el" iþareti kalmaya devam ediyor. ben mi bir þeyi yanlýþ yapuyorum GE cilermi bir þeyi deðiþtir ???
Tolga

dogan54

Alıntı yapılan: Tol -  Şubat 09, 2009, 09:33:11
Yusuf abi, GE add path diyince eskiden "+" iþareti çýkar rotayý çizerdin, þimfi yapýyorum "el" iþareti kalmaya devam ediyor. ben mi bir þeyi yanlýþ yapuyorum GE cilermi bir þeyi deðiþtir ???

Tol,
ben denedim normal çalýþýyor.
4x4 baska,
NiVA baska..

Tolga

Version kac dogan abi, ben beta filan bir seymi indirdim acaba?
Tolga