12 > 220 çevirici

Başlatan yusuf, Ocak 30, 2008, 12:11:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taiga

Hocam,

Benim derdim seni kazdaðlarýna ikna etmek... Ýnvertor bunun bahanesi... ;D

emre_ozk

Alıntı yapılan: babacandar -  Mart 20, 2008, 12:01:23
2500 Watt olanýný da kaymuþlar hemen al fiyatý 620 YTL
http://urun.gittigidiyor.com/MICRON-INVERTOR-2500-WAT-SARJLI-12-220v-ZARARINA_W0QQidZZ8710539

bu aletin garantisi yok almam... akü kaç amper olursa olsun çalýþtýrmasý lazým sonuçta alet woltajý ve amperi kendi yükseltiyor bilen bbirene danýþmak lazým..
Emre özkaradeniz
Ýzmit

babacandar

Haldun Hocam,
Bizim biraz zor görünüyor ama yine de Allah Kerim, Cano Kardeþimin Hanýmý ameliyat oldu iyi maþallah þimdi, iþ zorunluluðundan benim 4 günlük gelmem imkansýz
Sadece hafta sonu için dediðim gibi Allah Kerim...Gönlümüz orada hep beraber olmak elbette...   

bymuammer

ben bu iþe kendimce bir çözüm buldum. ama deneyemedim yarýn bahçede deneyeceðim bakalým çalýþýr inþ.

eski kücük bir gückaynaðýnýn aküsünü söktüm akünün yerine dizüsünün adaptörünü monre edecem. 600 Watt çýkýþý. bakalým çalýþýrsa detaylarý pazartesi paylaþýrým.

eðer çalýþýrsa 600 w epeyi bi þimi görür.

babacandar

Biz de ayný yöntemler 1200 watlýk olaný deneyeceðiz..
Fakat burada önemli olan UPS tipi cihazlar uzun süre kullaným için yapýlmadýklarýndan ýsýnma yapabilir onun için kuvvetli bir fan da baðlamak gerekiyor.. önemle belirteyim..
Bu arada yüksek watlý olanlarýn hemen ikaz sinyali vermesinin sebebini bulduk..
Çözüm aküden 2.5 luk bir kablo ile direkt bir hat çekmek.. araba içindeki çakmaklýktan vs.takýlýnca oranýn amperi yetmiyor..

yusuf

En ideali bu benceç 175 w,cep tipi. yanýnda usb þarj çýkýþýda var. Yalnýz 100 volt. Laptop þarjýnda hiç sorun deðil. Çünki laptop adaptörleri 100 - 220 volt kullanabiliyor. Sigara paketi boyutlarýnda.

bymuammer

abiler kablodan direk kablo çekerek denedim hiçbir sorun çýkmadý harika bi þekilde çalýþtý. Laptopu þarj ettim ve küçük bir kahve makineside çalýþtýrdým. 1 saat felan kullandým hiçbir sorun yoktu ýsýnma olmadý. süre kýssa olduðu içinmidir acaba.

yusuf

Nivalarýn elektrik sistemleri invertor yada buzdolabý kullanýldýðýnda Babacandar'ýn dediði gibi amper açýsýmdan çok zayýf kalýyor.

Ben 6 lýk kablo ile akünün her iki kutup baþýndan içeriye hat çektim. + uca da bir sigorta koydum. diðer ucu 3 lü seyyar çakmaða baðladým. Bu çakmaklarýn kablolarý ince oluyor. Bunlarý söküp 6 lýk kabloyu lehimledim.

Hiç derdim kalmadý.

ustabalikci

Alıntı yapılan: yusuf -  Şubat 11, 2008, 04:12:31
Bahause ve Metro da 400 w lýk gördüm geçen hafta. 120 ytl Black and decker marka. Bu bisürü þeyi çalýþtýrýr.

Bundan kullandýk ve akü 1 gecede güm, tavsiye etmem. Ben senelerdir ATABA marka çevirici kullanýyorum ve tek geçerim. Benim gibi her hafta sonu balýkta olan ve her koþulda kullanýldýðýný düþünürseniz, ATABA marka çok kaliteli.

yusuf

Daha önce kullandýklarýnýn düþük voltajda kendini kapatma özelliði yoksa sonuç kaçýnýlmaz.